Kayıt Ol

Yazar ve Rengi

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Blog
Ynt: Yazar ve Rengi
« Yanıtla #15 : 05 Kasım 2016, 23:47:16 »
Görüyorum ve arttırıyorum... :)

Neil Gaiman - Gök mavisi
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Aralık 2016, 17:12:15 »
Ben de mavinin tonunu karartayım biraz :D

Sadece Sandman'in ilk iki cildini okuyarak, Neil Gaiman için "gece mavisi" diyorum.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Aralık 2016, 17:31:07 »
 E. L. James - Grinin Elli Tonu

Spoiler: Göster
Yazmasam olmazdı.  :D

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Aralık 2016, 02:36:22 »
Patrick Rothfuss - Haki

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Şubat 2017, 19:20:46 »
Ursula K. Le Guin - Kar Beyazı

Okuduğum ilk Le Guin kitabı Sürgün Gezegeni'ydi. Hikayesi, kışın beraberinde getireceği tehlikenin etrafında biçimleniyordu. Bir tür "Winter is coming!" durumu :) Kışın varlığı, Le Guin'in anlatımında dikkat çekici gelmişti. Zihnimde, o zamandan kalma, "Le Guin" eşittir "Kış" çağrışımı oluştu. Sonrasında okuduğum Yanılsamalar Kenti'nde, karlı ortamdan azıcık bahsedilmesine rağmen bu çağrışım varlığını sürdürdü. Ondan da sonrası Karanlığın Sol Eli'ydi. Ve "Le Guin" eşittir "Kış" çağrışımı, o kitapla birlikte zihnimde mühürlendi. Ne zaman bir Le Guin hikayesi içerisinde kar veya kışla alakalı bir kelime geçse, ister istemez bu çağrışım zihnimde tekrar canlanıyor  :)