Kayıt Ol

Pegasus Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pegasus Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #45 : 18 Ağustos 2017, 11:29:02 »
Doğruluk Kılıcı serisi 2018'den itibaren yılda en az bir kitap basılarak, iki kitap olması için uğraşıyoruz ama söz vermeyelim, yayımlanacak.

Ender serisi için de biz ona dön başa demeyelim de, "Nihayet Ender serisini Türkçe okuyabileceğiz," diyelim. :)
(Bu konuda çok doluyum, bir okur olarak neler neler söylemek istiyorum ama yayıncı olarak bir şey söylemem yakışık olmaz)

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #46 : 18 Ağustos 2017, 12:37:56 »
Kemal bey, Ender serisi Vakıf ve Dune serilerinden bile daha çok sevdiğim kitaplardır. Özen göstermeniz okuyucuları daha mutlu eder, ama her dönemin eski okuyucusu bu durumlarda biraz üzülüyor. Serzenişim size değil. 
"Rebellions are built on hope"

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 18 Ağustos 2017, 12:44:26 »
Witcher için Eylül deniyordu galiba,nereden okuduysam aklımda öyle kalmış, var mıdır herhangi bir gelişme?

Çevrimdışı yasin.Çopur

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 01 Ekim 2017, 02:11:27 »
doğruluk kılıcı serisinin 3. kitabı Türkçe'ye çevrilecek mi çevrilecekse ne zaman çevrilecek

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 01 Ekim 2017, 11:47:05 »
Çevrildi. Ancak basım tarihi  (yakın zamanda olmakla birlikte) net değil.

Çevrimdışı HuJouren

• *
  • 11
  • ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿
    • Profili Görüntüle
    • HuJouren
« Yanıtla #50 : 18 Ekim 2017, 18:36:00 »
Guy Gavriel Kay'in diğer eserleri yakın bir zamanda dilimize kazandırılacak mı? Özellikle Tigana adlı kitabını çevirecek misiniz?
"Neden gülümsediğimi mi soruyorsun? Eh, Lord Hükümdar kahkahayı ve mutluluğu kendisi için alıkoymuş olduğunu düşünüyor. Ben ise onun bunu yapmasına izin vermeye niyetli değilim. İşte bu çok fazla çaba gerektirmeyen bir mücadele."
-Kelsier [/b]

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 19 Ekim 2017, 10:55:19 »
Guy Gavriel Kay'in diğer eserleri de dilimize kazandırılacak ancak öncelik şu anda Ysabel'de.

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 20 Ekim 2017, 11:13:14 »
Merhaba

Witcher serisini merakla takip ediyorum. Emekleriniz için teşekkürler.

Seri ile birlikte Türkçe harita vermeyi ya da kitap ile birlikte yayınlamayı düşünüyor musunuz?

Çünkü büyük bir coğrafyada geçiyor hikaye. İnternette birçok güzel harita mevcut.

Eğer ekteki haritalar için fazladan telif ödenecekse orijinal boyutunda özel bir kağıtta baskı yapılıp haricen satılabilinir.

Açıkçası böyle bir planınız var mı bilmiyorum ama fuar için güzel bir sürpriz olurdu.

Çevrimdışı ysrtnrkl

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 20 Ekim 2017, 20:42:00 »
Merhaba

Seri ile birlikte Türkçe harita vermeyi ya da kitap ile birlikte yayınlamayı düşünüyor musunuz?

Çünkü büyük bir coğrafyada geçiyor hikaye. İnternette birçok güzel harita mevcut.

Eğer ekteki haritalar için fazladan telif ödenecekse orijinal boyutunda özel bir kağıtta baskı yapılıp haricen satılabilinir.

Açıkçası böyle bir planınız var mı bilmiyorum ama fuar için güzel bir sürpriz olurdu.

Kitabın yazarı benim bildiğim hiç bir zaman harita oluşturmamış ve bu haritaların hepsi oyun için tasarlanmış. Yazar oyunları kabul etmediğini söylemiş bir yerde okumuştum yada duydum.

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 25 Ekim 2017, 10:17:50 »
Merhaba

Kitabın yazarı benim bildiğim hiç bir zaman harita oluşturmamış ve bu haritaların hepsi oyun için tasarlanmış. Yazar oyunları kabul etmediğini söylemiş bir yerde okumuştum yada duydum.

Yazar yapılan oyunların başarılı olduğunu söylüyor. Oyunlara hiçbir zaman karşı olmamış.

Sadece 'oyunlar kitapları meşhur etti' algısına resmen sövüyor. Ayrıca yapım firması oyunlardan belli bir oranda kar teklif etmiş ancak kendisi kabul etmemiş.

He’s evidently worried about people recognizing the games more than his work and name. But there’s another problem: Sapkowski doesn’t get a penny out of the profits that the games make.
I was stupid enough to sell them rights to the whole bunch. They offered me a percentage of their profits. I said, ‘No, there will be no profit at all – give me all my money right now! The whole amount.’ It was stupid. I was stupid enough to leave everything in their hands because I didn’t believe in their success. But who could foresee their success? I couldn’t.

http://www.playstationlifestyle.net/2017/03/25/the-witcher-writer-talks-video-games-novels/

https://waypoint.vice.com/en_us/article/wn938w/a-no-bullshit-conversation-with-the-authors-behind-the-witcher-and-metro-2033

harita konusunda iki yarı-resmi harita var aslında biri kendi sitesinde yer alıyor.

diğeri ise Witcher 2 oyunu için kendisine danışılan harita

Çevrimdışı yasin.Çopur

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 10 Aralık 2017, 13:20:01 »
doğruluk kılıcı serisinin 3. kitabı yayın tarihi belirlen dimi ilginiz için teşekkür ederim

Çevrimdışı BsO29Ak

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 10 Aralık 2017, 14:59:35 »
Serge Brussolo'nun Peggy Sue ve Hayaletler serisinin devamı gelecek mi oldukça merak ediyorum son cildi 2014'te basılmıştı çünkü. Ayrıca aynı yazara ait diğer kitapları basmayı düşünür müsünüz. Teşekkürler.

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 11 Aralık 2017, 10:32:01 »
Merhabalar,

Witcher serisi ile birlikte bir harita verilmesi konusunda pek bir şey söyleyemiyorum maalesef.

Doğruluk Kılıcı serisiyle ilgili olarak "Kan Soyu"nu önümüzdeki şubat ayına yetiştirmeye çalışıyoruz ama olmazsa biraz daha bekletmek zorunda kalabiliriz sizi.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 11 Aralık 2017, 11:25:00 »
Merhabalar. İki sorum olacaktı. Öncelikle 2018'in başlarında bir Dan Simmons kitabı görür müyüz? Ayrıca Jack Ketchum yayınlamayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #59 : 20 Aralık 2017, 21:46:46 »
Merhaba; Robert Galbraith - Career of Evil ne zaman yayınlanacak acaba?