Kayıt Ol

Goblin Kral - Katherine Addison

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Goblin Kral - Katherine Addison
« : 15 Mart 2017, 15:15:04 »
İthaki Mart ayında yepyeni bir fantazi kitabıyla geliyor!

Hem de çok sevgili A. Orçun Can, nam-ı diğer Fiddler çevirisiyle!

Karşınızda Goblin Kral!

Çıkış Tarihi: 24 Mart

Alıntı
LOCUS EN İYİ FANTAZİ ROMANI ÖDÜLÜ
HUGO EN İYİ ROMAN ÖDÜLÜ ADAYI
NEBULA EN İYİ ROMAN ÖDÜLÜ ADAYI
DÜNYA FANTAZİ ÖDÜLÜ EN İYİ ROMAN ADAYI

"Canlı, sürükleyici ve eşsiz! Eğer taht entrikalarını seviyorsanız, Goblin Kral'ın tadı damağınızda kalacak!"
- SCOTT LYNCH, çoksatan Locke Lamora'nın Yalanları'nın yazarı

"Benim yazdıklarımı sevenler, Goblin Kral'ı okumaktan büyük zevk alacaklar."
- George R.R Martin, çoksatan Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı

Dört tarafı kara büyü, taht mücadeleleri ve entrikalarla dolu, steampunk türünde yazılmış muhteşem bir fantazi: Goblin Kral!

Kral ve üç oğlunun bir zeplin kazasında ölmesinin ardından Taht’ın en genç adayı, krallıktan uzakta ve sürgünde büyüyen, istenmeyen evlat yarı-goblin Maia’nın yaşayan tek varis olarak tahta geçmekten başka hiçbir şansı yoktur.
Kendini bir anda her tarafı ölümcül düşmanlar ve tehlikeli entrikalarla çevrili sarayda bulan, yönetim, politika ve savaşla ilgili hiçbir bilgisi olmayan Maia bir şekilde hayatta kalmak, müttefikler edinmek ve babasını öldüren kazanın arkasındaki sır perdesini aralamak zorundadır...

Yeni nesil fantastik edebiyatın önemli isimlerinden Katherine Addison yarattığı sıradışı evren, okura eşsiz bir hayal gücünün ürünü olan, incelikle dokunmuş bir hikâye sunuyor.

Benim Alican Saygı Ortanca'nın editörlüğünde, Ömer Ezer ve Su Akaydın yayına hazırladı kitabı. Şahane kapağımızı da birçok kapağımızın tasarımını yapan Şükrü Karakoç'tan.

Umuyoruz ki beğeneceğiniz, yeni bir lezzet tadacağınız bir fantazi olacaktır. Goblin Kral'la beraber İthaki'nin 2017 yılı boyunca yayımlayacağı fantazi kitaplarına başlangıç yapmış olacağız.

Sırada Drizzt'in 6. kitabı Buçukluğun Mücevheri ve Barut Büyücüleri üçlemesinin ikinci kitabı Kızıl Sefer var.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Goblin Kral - Katherine Addison
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2017, 15:17:48 »
Sonunda, sonunda!

Rıhtım için hazırladığımız pek çok ödül adayı/ödül kazananı haberinde hem aday, hem de kazanan olarak adını göre göre bir hal olmuştum. Şu kitabı beklerken meraktan çatlıyordum :D Ne mutlu ki geliyooor! Hem de Orçun'un çevirisiyle ^^

Orçun, başta senin ellerine sağlık :) Rıhtım'dan çevirilerini biliyoruz zaten, o nedenle içim rahat okuyacağım. Sonrasında da İthaki ailesinde emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Ay sonunda <3 Böyle tek kitaplık fantastik romanları daha bir seviyorum.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2017, 16:06:14 »
Ağlayabilir miyim? :fringa Ben yayınlarda Hazal ablaya sormaktan utanıyordum artık, ne zaman çıkacak, kim basacak diye. Büyük bir heyecanla bekliyorum. :uhe
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2017, 16:12:08 »
Bu arada neden "Goblin İmparator" değil de "Goblin Kral" oldu adı :)? Çok dikkatimi çekti. Mutlaka bir nedeni vardır. Bu nedeni ben de öğrenmek isterim  :aww

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2017, 16:15:36 »
Nihayet! Kaç zamandır bekliyordum bu kitabı. Ödül aldığından beri çok merak ediyordum. Hem de bizden birinin çevirisiyle ve İthaki'den geliyor. İnsan daha ne ister ki? (Cevap: Hemen okumak!)

Gözün aydın Orçun :) Ve başta Emre olmak üzere bu haberi ilk bizimle paylaşan İthaki ailesine de çok çok teşekkürler!

Not: Kapak görseli bende görünmüyor :(
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2017, 16:41:33 »
Görsel şimdi nasıl arkadaşlar? Kusuruma bakmayın, kaç yıl oldu forumlara uğramıyorum. Unutmuşum her şeyi. :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2017, 16:44:36 »
Tamamdır, düzeldi. Çok teşekkürler :) Haberini de birazdan yayınlıyorum ana sayfadan!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Mart 2017, 16:54:43 »
Görsel şimdi nasıl arkadaşlar? Kusuruma bakmayın, kaç yıl oldu forumlara uğramıyorum. Unutmuşum her şeyi. :D

Son bir ayar da ben çektim, mis gibi oldu :)

Kapağı çok beğendim <3 Bu kitabı bu kadar merak edince kapağı da iyice önem kazanmıştı benim için. Orijinal kapağını da seviyordum, ama bu da içime fazlasıyla sindi.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Mart 2017, 18:09:49 »
Konusu olsun, aldığı ödüller olsun beklediğim nadir kitaplardandı. Bir de çevirmen rıhtımlı çıktı, kısacası:
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Mart 2017, 18:16:27 »
Ben de kitabın aldığı ödülleri falan rıhtım sayesinde görüp merak edenlerdenim. Çevirmeni bizden, kapak görselini de gayet beğendim. Çıktığı gibi alacaklar kervanına beni de ekleyin!

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #10 : 15 Mart 2017, 21:17:35 »
Durun, bekleyin! Beni de yazın, çok merak ettim. Yalnız henüz ön siparişe çıkmamış sanırım. Bu arada Kızıl Sefer'in de yakında gelecek olmasına çok mutlu oldum.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2017, 21:24:53 »
Almak isteyenler için kitapyurdu.com'da ön siparişe çıkmış: http://www.kitapyurdu.com/kitap/goblin-kral/420113.html
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2017, 19:40:19 »
Kitabın yarısına gelmiş biri olarak bir ön yorum yapayım dedim.

Kitap (tam da beklediğim ve duyumlar aldığım gibi) saray entrikaları üzerine kurulu. Arka kapağında GRRM hani diyor ya, "benim kitaplarımdan keyif alanlar sevecek", işte tam da bu yüzden.

Elfler ve goblinler olmak üzere şimdilik 2 ırk var bu dünyada. Bir de mühürcüleri sayarsak 3. Ama elfler öyle aman aman, dünyalar güzeli, muhteşem yaratıklar değiller. Güzeli de var çirkini de. İnsanlar gibi. Goblinler de akılsız değiller. Kendi kültürlerine sahip bir halk. Daha geleneksel, ama sanki bir parça daha içten bir ırk. Ama kesinlikle goblin denince aklan gelen yapıda değiller.

Kitapta bunlar dışında fantastik denebilecek çok çok az şey var ve ben bundan gayet memnunum. Asıl olay istenmeyen bir velihatken (yarı elf, yarı goblin. Eh, siyasi ilişkiler için yapılan evlilikler) bir anda kendini tahtta bulan Maia'nın içine düştüğü entrikalar. Bu yüzden okuması oldukça keyifli.

Gayet akıcı ve merak uyandırıcı gidiyor. Elbette bir Buz ve Ateşin Şarkısı değil, ama oldukça eğlendiriyor.

Açıkça sevdiğimi söyleyebilirim :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Nisan 2017, 15:34:57 »
Bu yorumla birlikte "fuarda alacağım kitaplar" listesi açılır, Goblin Kral daha üst sıralara itinayla taşınır...  :hömm:
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #14 : 05 Nisan 2017, 20:19:03 »
Kitabı sevdim sevmesine ama kendisiyle hoş bir denge oturtmaya başlamışken bitmesi üzücü oldu benim açımdan. Kitapta fantastik namına fazla bir şey olmasa da beğenerek okudum, ama yakın bir zamanda tekrar okuyacağım çünkü geçen hafta ufak bir yoğunluğum vardı,  yüzden tam istediğim şekilde okuyamadım.
İnsan, hayalleriyle vardır.