Kayıt Ol

Son Sorular Son Konuşmada

Çevrimdışı Moriarty

• *
  • 42
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Son Sorular Son Konuşmada
« : 02 Ağustos 2017, 17:48:51 »
 Yeryüzünün son dakikası yalnızca bir bekçi tarafından gözleniyordu. Bu gözcü zamanın başından beri orada olan Doğa Ana’ydı. Son yıllarında tüm evlatlarının ölümünü ya da göçünü gördü. O çocuklarını daha genç Doğa Analara emanet etti.
 Yalnız kaldığı son zamanlarda Ölüm’ ün ziyaretini bekledi. Gençken evlatlarından Ölüm’ ün herkes için geleceğini öğrenmişti.
 Işık hızla arttı, son ışık onun gözlerini de parıldatıyordu. Kaynağına birleştiği an Ölüm’ ü gördü. Belki birazdan yapabileceği konuşma doğduğu andan itibaren yapacağı ilk konuşma olacaktı.
 Ölüm boş göz yuvalarını yaşlı ruha dikti, ruh serbestçe dolaşıyordu. Ölüm meşguliyetinden konuşmaya başladı.
- Sen aslında şanslı birisin Dünya’nın Anası, çoğunuz üzerinde yaşam bile olamayacak halde.
- Şans ki ne şans değil mi? Benim yaşamım sence de çok zararlı olmadı mı?
- Benim için zarar ya da kâr yoktur. Benim tek görevim size son bir konuşma şansı vermektir.
- Tüm çocuklarımı gördün değil mi?
- Herkesin çocuğunu gördüm, artık ayırt etmiyorum.
- Her şey ölür değil mi? Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?
- Yaşam formları bu konu hakkında birçok teori üretti, bu konuda hakkında eserlerde bulundular. Benim elimden gelen onlar gibi düşünmek, tek isteğim bir gün emekli olabilmek, konuşmayı öğrenememiş çocuklarla konuşmanın ne kadar acı verici olduğunu anlayamazsın.
- Nihai son sana nasıl gelecek peki?
- Bu gerçekten aşırı zor bir soru, benim düşünceme göre bir gün benle son konuşmasını bekleyen kimse kalmayacak, belki de birisinin son konuşması benim de son konuşmam olur.
- Ölmeyi gerçekten istiyorsun değil mi?
- Hem de nasıl anlatamam.