Kayıt Ol

Anita Blake

Çevrimdışı vital

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Anita Blake
« : 25 Şubat 2008, 15:39:51 »

Günümüz dünyasında kurt adamlar, vampirler ve diğer tüm şekil değiştiriciler gerçek olsa... Bir de vatandaş statüsüne konulmuş olsa... Hayat nasıl olurdu?

Anita Blake bir vampir infazcısı, canavarlarla ilgili olağanüstü durum soruşturmalarında danışman, resmi işe ise animatörlük yani zombi diriltmek. Bunu Cadılar Bayramında eğlenmek isteyenler için de yapıyor, vasiyetini yazmadan vefat eden büyükbabanın mal paylaşımını yapması için de, kendisini tehdit eden vampirlerden korunmak için de... Amerika'nın en sıkı animatörü olması yanında kendisine bulaşan şekil değiştiririclere normal bir insan olduğu halde ağızlarının payını verdiği için ünü yangın hızıyla yayılmakta... Ve her yeni kitapta başı ya kurtadam erkek arkadaşı Richard yüzünden derde giriyor, ya da peşini bir türlü bırakmayan başvampir Jean-Claude onu belanın tam ortasına çekiyor...

Acımasız canavarların ortasında tek dostları, silahlarıyla kendini, sevdiklerini ve suçsuz normal insanları korumaya çalışırken, korktuğu başına gelip canavarların dünyasına biraz daha alışırken yaşadıklarını tek solukta okuyacaksınız.

:D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Anita Blake
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2008, 18:58:40 »
sayende okuyabildiğim bir seri :D biraz karmakarışık başlasam da :D ..Bu arada ben hep bu seri Buffy anda Vampir Slayer a benziyor derken Kaçık kafe kitabın arka kapağındaki bir şahısta =P aynısını yazmış..Çok sevdim bu seriyi..Vampirlere zaten merakım var :D

Çevrimdışı vital

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2008, 19:44:16 »
Buffy de vampir sayılır :S Burada birinin avatarı altında yazıyodu :) Ama anita'nın sayılırlarla olabilirmilerle tereddütlerle işi olmaz! Nekromansır mı? En iyisi! Tehdit mi yedi? Çeker tetiği! Hey yavrum bee :D Ben de daha çok Underworld filminde Kate Beckinsale'in oynadığı Celine karakterine benzetiyorum. Bilmiyorum, Buffy bana çok cıvık çok bilmiş geliyor :) Konuşma len!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2008, 10:06:44 »
Kitapçılarda hep özenerek baktığım "O kitaplar"dan..

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Mart 2008, 15:06:27 »
Kitapçılarda hep özenerek baktığım "O kitaplar"dan..

bence al oku =P..Çok zevkli :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2008, 11:24:12 »
Ya tam olarak anlayamadım, devam kitapları mı bunlar, yoksa her kitap ayrı bir macera mı?

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2008, 13:17:20 »
Ya tam olarak anlayamadım, devam kitapları mı bunlar, yoksa her kitap ayrı bir macera mı?

kitaplar birbirleriyle bağlı ve her kitap da ayrı bir macere var ama karakterler aynı :D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Nisan 2008, 17:20:32 »
ağlamak istiyorum..Bu seri 15 kitaptan oluşuyormuş ben 9 sanıyordum ve Türkiye'de sadece 9 u çevrilmiş ve sonra bırakılmış..Olamaz böyle bir seri bırakılamaz..Ya 9. kitapdaki sorular?Acaba devam ederler mi yaa?

diğer mesajımı editlemeden buraya yazıyorum çünkü bu konulara pek önem verilemiyor nedense :/

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2008, 20:32:14 »
Bu serinin aşığı hayranı biri olarak feci hayalkırıklığına uğramış biriyim.Niyeee kalanları çevirmediler ki diyerekkk kitabı yayınlayan kitapevine ,editörüne telefonlar edip epey bir fırçalamış,kızmış yalvarmıştım amaa cıkkk dediler .neymiş fazla satmıyormuş ,kar etmiyormuş,offf yaaa bu bana yapılırmı?Jean_Claude  :'(

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2008, 20:39:01 »
Ben acayip bir hüsrandayım..İngilizcesi olan yaşadı.E-booklarla tamamlarlar..ama benim gibi daha yeni yeni ingilizce şakırdayım birinin 40 fırın ekmek yemesi lazım.Fazla satmıyor diye bizden mahrum edilir mi ya?Bir kitap bir insan 10 kitap 10 insan =P

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2008, 20:40:45 »
işin kötüsüü İngilizcesinide bulamadım .Ankara da gezmediğim kitapçı kalmamıştı.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2008, 20:43:32 »
işin kötüsüü İngilizcesinide bulamadım .Ankara da gezmediğim kitapçı kalmamıştı.

korsana hayır demek isterdim ama şu durumda k.bakmasın kimse :D ingilizcelerini e-book olarak bulabiliorsun kanımca..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2008, 13:40:51 »
Neredeyse okumadan Jean_Claude hayranı olacağım.. :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2008, 17:07:36 »
Suçlu Zevkler'e dün gece başladım ve geç saatlere kadar okudum(130 sayfa kadar). Gerçekten çok sürükleyiciydi. Bence kendi ağzından anlatması(Kahraman anlatıcı) tasvirlere aşırı derecede gerçeklik katmış.. Hamilton, "ruhun karanlık arzularını" çok iyi bir şekilde yansıtmış. Kısacası beğenebileceğiniz bir unsur mutlaka bulabiliyorsunuz, bu kitabı bitirip diğer kitaplarına başlamak için sabırsızlanıyorum! :D

--

Abi bitirdim, baktım son 3 mesaj benim olacak bunu editleyeyim dedim.. :)

Dün gece bitirdim kitabı ve yorumum hala değişmedi.. Harika! Fantazi dolu bir kitaptı..  ;D Çok yerinde, fazlasıyla masum cümlelerle bezenmişti ki bence o cümleler olmasaymış bu kadar gerçekçi olmazdı.. Hele son 80 sayfayı falan soluksuz okudum.. 2. kitabını sipariş etmek için heyecanlanıyorum! :D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Temmuz 2008, 13:04:46 »
Mükemmel kitap ama dimi? :D Yazar gayet açık yazmış kurguları =P