Kayıt Ol

Anita Blake

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
Ynt: Anita Blake
« Yanıtla #30 : 20 Ağustos 2011, 21:25:17 »
Harlequin'de bitti.:D Darısı yeni kitapların başına.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
"Karakan" Çıktı!
« Yanıtla #31 : 25 Ocak 2012, 17:53:16 »

Laurell K. Hamilton'un popüler serisi Anita Blake hızını kaybetmeden 16. kitabı Karakan ile kaldığı yerden devam ediyor!

Arkadaşına yaptığı bir iyilik, Anita Blake'i üstat vampir Jean-Claude'un hükümdarlığını tehdit eden büyük bir skandalın ortasına atacak ve onu, antik bir vampir kraliçesinin yükseliş planında bir piyon haline getirecekti.

Kurtadam Jason Schuyler'ın Anita Blake'e ihtiyacı vardı; bir vampir avcısı, federal ajan veya nekromansır olarak değil, bir dost olarak. Jason, ölüm döşeğindeki babasına veda etmek ve sadece birkaç günlüğüne bile olsa güzel bir kadınla sıradan bir ilişki yaşayan, sıradan bir adam gibi görünmek istiyordu. Küçük bir kasabada gerçek kimliklerini saklamak ne kadar zor olabilirdi ki?
Anita Blake artık yeterince deneyim kazanmış olmalıydı.

Bütün vampirlerin kraliçesi Marmee Noir, bir hamle yapmak için bu haftasonunu seçecekti. Her nasılsa, Anita'yla Jean-Claude'u birleştiren bağlantıyı keserek Jean-Claude'un olanları hissetmesini engelleyecekti. Uyurken bile tehlikeli olan ve bin yıldır Avrupa'nın ücra bir köşesinde karanlığa gömülü kalan Marmee Noir, güç kazanmak için kalkmıştı. Anita'ya daha önce de saldırmıştı ama asla şimdiki gibi hissetmemişti. Marmee Noir, Anita'da düşmanlarını titretmesini sağlayacak bir şeyin varlığının farkına varacaktı...

Alıntı
"Vampir avcısı Anita Blake on altı roman boyunca hiç yavaşlamadı."
- St. Louis Post-Dispatch

"Lezzetli detaylar." - Darque Reviews

"Dumanı tütüyor." - Midwest Book Review

Selim Yeniçeri'nin çevirisini üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Kısa süre zarfında serinin gerektiği saygınlığa kavuşması ve sağlam kurgusuna yakışır kapaklarla çıkması en büyük umudumuz...
Spoiler: Göster

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #32 : 25 Ocak 2012, 18:38:39 »
Son kapaktan ben utandım. Hiç kapak kullanmasalar daha mutlu olurdum.

Çevrimdışı Kvothe

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 26 Şubat 2012, 20:12:09 »
Serinin 3 kitabını aldıktan sonra 15kitaptan oluştuğunu öğrenmiştim. Yüzümün aldığı şekli tahmin edersiniz. Bu vampir serileri bizi gerçekten batırdı:D neyse ki seriye başlamadım.
16. kitapta çıkmış demek. Sonu nereye varır bilmiyorum ama okumaya değse bari.
“Birinin ailesi hiç olmayacak bir şarkı söylemiş.”

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Nisan 2012, 11:53:40 »
Yaptığımız duyuruyu görmeyenler, portalı takip etmeyenler yahut fark edemeyenler olur diye buraya da yazayım. Seriyle alakalı Funda Özlem Şeran'ın hazırladığı detaylı bir inceleme geçtiğimiz günlerde sitemizde yayımlandı.

Şuraya tıklayarak okuyabilirsiniz!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "