Kayıt Ol

Belgariad Serisi

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Ynt: Belgariad Serisi
« Yanıtla #30 : 16 Mart 2011, 18:47:21 »
Tatlı? Ce-Nedra? Aman Allahım şirretin tekiydi ya.[*]Allah Gariona yardım etsin.[/*] Ce Nedra Garionunki değilmi?

Çevrimdışı shadman

• *
  • 14
  • Rom: 0
  • time only know
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 17 Mart 2011, 20:25:45 »
Tatlı? Ce-Nedra? Aman Allahım şirretin tekiydi ya.[*]Allah Gariona yardım etsin.[/*] Ce Nedra Garionunki değilmi?

Evet garion'un ki.
bir kere bile ah demeyeceğim inat için aha da kızmışım ben.

Çevrimdışı arcian

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Ağustos 2011, 10:21:10 »
Belgariad beşlemesi okuduğum 3. fantastik evrendi. İlk beşleme oldukça iyi ve eğlenceliydi ancak Malloryon'dan hiç haz almadım. Belgariad'ı karbon kağıdıyla kopyalamışsın gibiydi. Eddings'den biraz soğumuştum bu sebeple ama Elenium ve Tamuli üçlemeleriyle kalbimi tekrar fethetti :D

Çevrimdışı arcian

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 03 Ocak 2012, 15:40:58 »
Arkadaşlar eğer kitapları edinmek isteyenler varsa ben d&r'dan tanesi 4-5 liraya belgariad+malloryon serisini aldım. İlk gençlik yıllarında okunacak eğlenceli serilerden biriydi benim de okuduğum ilk 5 fantastik seriden biriydi ki beni fantazya edebiyatına bağlamada büyük başarı gösterdi. Anısı bulunsun diye aldım. Aynı kitapları Kabalcı'da tanesi 20 tlye d&r'ın internet sitesinde ve idefix'de 4-5 tlye görmek ise şaşırtıcı.

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Ocak 2012, 15:35:40 »
Hikaye tüm gücünü Pol Teyze'ye borçlu bence.
En sevdiğim karakterdi kendisi.

Çevrimdışı edorho

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Şubat 2012, 02:00:54 »
Çok iyi bir seri bencede.David eddings genel olarak beğendiğim bi yazar ama bir hatası var: Tüm kitapları aynı havada gidiyor.Değişiklik hissetmiyor pek insan bu da biraz sıkabiliyor.Ama buna rağmen favori yazarlarımdan diyebilirim David Eddings için.Kesinlikle okunmalı :)

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Şubat 2012, 12:08:43 »
İyi bir seri ama bazı karakterler o kadar sivri omuş ki nedense Eddins kitabı bir türlü seviye atlatıp yaş olarak büyük okuyucalara yönelememiş.Her olumsuzluğa rağmen bir içim su gibi giden bir seri...

Çevrimdışı kzlvaiz

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 05 Mayıs 2012, 11:27:40 »
cok iyi bi seri ama cok sıradanmış gibi geliyo bazen okurken

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 05 Mayıs 2012, 12:16:08 »
cok iyi bi seri ama cok sıradanmış gibi geliyo bazen okurken
Zaten tek sorunda bu ;) Eğer böyle bir sorun olmasaydı şimdi en iyi fe eserleri arasına koyabilirdik belgariad ve malloryonu...

Çevrimdışı kzlvaiz

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 05 Mayıs 2012, 14:51:40 »
yine de okudugum en güzel serilerden biriydi

Çevrimdışı thevoice

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 22 Ekim 2013, 09:43:59 »
Bu kadar zamandan sonra konuyu biraz dürteyim dedim :) Seriyi okudum evet, kesinlikle hazzımı da aldım ama aynı zamanda yaş unsuru hafif engel oluşturmuş. Üslubu çok basitti ve de fazla bir derinliğe sahip değildi ama yinede ne olursa olsun farklı bir evrenin farklı kültürleri güzel aktarılmıştı. ipek-barak-hettar-monderellon dörtlüsünün muhabbetleri çoğu zaman sizi kahkahaya boğabiliyor :) Bu karakterler olmasa sanırım kitap o çekiciliğini yitirebilirdi gözümde. Okudum ve pişman değilim. Hatta en başta dediğim gibi büyük bir haz aldım kitaptan. Malloryon serisine geçmeden önce aralara birkaç fantastik serpiştirmiştim. Ama şimdi Malloryonun da sırası geldi.  Olaylar çok karmaşık olmamakla birlikte anlatımın basit olması serinin hızlı bitmesine sebebiyet veriyor. Eh en azından üstadı tanımış oldum.
Kendini hapiste bulan bir insan kalkıp evine gitmek istedi diye onu nasıl küçümseyebiliriz? Kaçamıyorsa bile duvarlar ve gardiyanlar dışında birşeylerden sözetmesi suç mu? Mahkum onu göremese de dışarıdaki dünya hâlâ gerçektir. Kaçış ihtimali en çok kimi telaşlandırır? Elbette gardiyanları!

J.R.R. Tolkien

Çevrimdışı joe dalton

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 15 Mart 2014, 17:27:37 »
belgariad serisini okumuş birilerini gördüğümde her zaman olduğu gibi yüzüme bir gülümseme yayıldı bu başlığı görünce :D çevremde olabildiğince yaymaya ve okutmaya çalıştığım seri.. en sevdiğim serilerden biri ve pek tanınmamış okunmamış olması üzüyor beni.. bir filmi, dizisi olmasını isteyeceğim serilerden biri.. ipek, cenedra, belgarath.. o kadar neşeli karakterler var ki doğru oyuncularla izlenmesi çok zevkli bir seri olabilirdi :)

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 24 Eylül 2016, 12:48:08 »
Seri yepyeni kapaklarıyla tekrardan satışa sunulacakmış. Frpnet'in twitter'ında gördüm. Ben beğendim kapakları, sade işler hoşuma gidiyor.

Spoiler: Göster
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 24 Eylül 2016, 14:00:43 »
Evet yayınevi bize de ulaştı ve bu güzel haberi verdi. Basın bültenini bekliyoruz, haberi portalda geçeceğiz :)

İlk göz ağrılarımdan olduğu için ayrı bir yeri vardır bende. Okurken heyecanlanmak, Belgarion'la birlikte yolculuğa çıkmak ve David Eddings'in macerasına güzel de bir çeviriyle tanıklık etmek inanılmazdı o zamanlar için. Yıllar sonra yeni edisyonları da okuyup bakalım bu geçen uzun zaman sonrasında değişen bir şey var mı diye bakmak heyecan verici olacak!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 24 Eylül 2016, 14:35:41 »
Kitapların rengi güzel ama keşke kitap isimleri siyah ile yazılmış olsaydı. Siyah daha hoş gösterirdi. Tekrar satışa sunulması ise harika, kaçmaz yani.