Kayıt Ol

Belgariad Serisi

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Belgariad Serisi
« Yanıtla #45 : 24 Eylül 2016, 15:30:10 »
"E-Kitap Okuyucu alayım da şu seriyi okuyayım" dediğim seriler teker teker tekrar basılıyor. Darısı Asimov'un başına.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #46 : 25 Eylül 2016, 19:06:53 »
Belgariad benim de okuyup çok beğendiğim serilerdendi ama bir şey soracağım, sizce de Eddings eserlerinde yolculuk teması çok göze batmıyor mu, Elenium'u da okumuş biri olarak söylüyorum bunu bu arada.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 29 Eylül 2016, 00:13:44 »
Belgariad benim de okuyup çok beğendiğim serilerdendi ama bir şey soracağım, sizce de Eddings eserlerinde yolculuk teması çok göze batmıyor mu, Elenium'u da okumuş biri olarak söylüyorum bunu bu arada.

David Eddings'in tüm eserleri yolculuk üzerine kurulmuştur Cankut. Althalus'un Dönüşümü'nde de çok belirgindir bu. Kendisi fantazyayı bir yolculuk olarak görüyor zaten, o yolculuk sırasında kahraman büyüyor ve olgunlaşıyor. Biz de buna tanıklık ediyoruz.

O nedenle ilk okuma için her daim Eddings tavsiye etmemin sebebi budur. Zevk verir, türü daha da çok sevdirir :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #48 : 29 Eylül 2016, 18:12:04 »
Nedense millet gezerken ben yoruluyorum. :D Ama okumak zevk veriyor kitapları o da ayrı bir konu.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı küfrettin

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 22 Ekim 2016, 16:44:00 »
Yeni kitapların renklerini hiç beğenmedim. Eski basım olanlar o çocuk resimli kitaplara bayılıyorum.