Kayıt Ol

Ölüm Kapısı Serisi - Margaret Weis ve Tracy Hickman

Çevrimdışı arcian

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölüm Kapısı Serisi
« Yanıtla #30 : 31 Temmuz 2011, 14:11:47 »
Okuduğum en iyi serilerdendi, başlamayı düşünenler hiç çekinmesin.

Çevrimdışı Arminass

• *
  • 7
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 19 Eylül 2011, 18:57:24 »
Gerçekten çok başarılı, çok sürükleyici, çok akıcı bir anlatıma sahip, bir seri ölüm kapısı. Şu aralar ikinciye tekrar okumayı düşündüğüm yegane serilerden bir tanesi(elimdekilerle idare edenlerdenim :) ) yaklaşık 4000 sayfalık boş vaktiniz ve yorulmayan gözleriniz varsa sizi söyliyeceğim tek şey şudur. "Daha ne bekliyorsun?"

Çevrimdışı brightblade

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 02 Şubat 2012, 20:29:00 »
 Bugün ilk iki kitabını sipariş ettim bakalım güzeldir umarım

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #33 : 02 Şubat 2012, 20:48:54 »
Weis ve Hickman'ın başyapıtları bence. Fantastiğin en yaratıcı kitapları belki de.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #34 : 06 Şubat 2012, 21:05:40 »
İlk kitabbı atlatın gerisi çorap söküğü gibi gelir.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #35 : 07 Şubat 2012, 00:02:48 »
Birinci de tamamı da çok iyiydi bence. Tüm kitapları piyasaya sürüldükleri ilk gün edindim ve hiç bir seriyi öyle delice takip etmedim.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Bhoenix

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Şubat 2012, 06:46:35 »
ilknoktada set olarak %40 indirimle satılıyor şu anda almak isteyenler kaçırmasın.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Şubat 2012, 12:05:03 »
Gerçekten mükemmel  bir kurgu var ortada ama yinede en yaratıcı vs. tarzı yorumlar yanlış olur diye düşünüyorum.Ayrıca Ejderha mızrağı varken Weıss ve Hickman'ın en iyi seri olması imkansız.Tabi ki yorumlara saygım var ama lütfen gereğinden fazla abartmayalım. Birde kitap içeriğinde saçma bulduğum bir konuya değinmek istiyorum. Dragonlance'deki fizbanın ismi değiştirilip günümüzden espriler yapan bir adam haline getirilmiş? Açıkçası bu ayrıntı hariç seri mükemmel. Ayrıca Haplo karakteri ile Raistlin'in ne kadar benzer olduğu da aşikar... :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Mart 2012, 19:56:29 »
Weiss&Hickmann ikilisinin en mükemmel serisi.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 06 Mart 2012, 23:17:23 »
Serinin mükemmelliği hakkında bende kimseye söz söyletmem ama yinede Ejderha Mızrağı varken en iyi serileride diyemem :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 06 Mart 2012, 23:46:19 »
Serinin mükemmelliği hakkında bende kimseye söz söyletmem ama yinede Ejderha Mızrağı varken en iyi serileride diyemem :)
İnan bana, Raistlin'in etkisinden kurtulunca ve objektif bir bakış açısıyla kitapları karşılaştırınca, sen de Ölüm Kapısı'nın daha kaliteli olduğunu anlayacaksın. Sadece sürükleyicilik değil, aynı zamanda karakter yaratımları, olay örgüsü ve bence en önemlisi özgünlüğü mükemmel derecesinde.
Biliyorum da söylüyorum  ;D
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 07 Mart 2012, 11:58:03 »
Haklısın kardeşim ama Raist'in etkisinden eğer 5 yıldır kurtulamamışsam ne diyebilirim ki.Ben zaten karakter veya diğer konulara değinmedim.Çünkü gerçekten iyi bir yapıt var ortada ama  araya fizbanı sokup günümüzden espriler yaptırmaları çok saçma değil mi :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 07 Mart 2012, 16:43:35 »
Haklısın kardeşim ama Raist'in etkisinden eğer 5 yıldır kurtulamamışsam ne diyebilirim ki.Ben zaten karakter veya diğer konulara değinmedim.Çünkü gerçekten iyi bir yapıt var ortada ama  araya fizbanı sokup günümüzden espriler yaptırmaları çok saçma değil mi :)
Bilmem, bana eğlenceli ve gizemli gelmişti, ben sevmiştim.
Raist'in etkisini 5 yılda atmışsındır. Ne diyeyim; zevkler, renkler meselesi ;D

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 08 Mart 2012, 09:52:15 »
 Haklısın :)

Çevrimdışı Ulubatli

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 12 Mart 2012, 14:22:03 »
uzun zamandır ilgimi çeken bir seri Perg Efsaneleri'nden sonra buna başlayacağım.