Kayıt Ol

Ölüm Kapısı Serisi - Margaret Weis ve Tracy Hickman

Çevrimdışı Danger_Mouse

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölüm Kapısı Serisi
« Yanıtla #45 : 04 Nisan 2012, 11:49:06 »
Şu anda serinin 5. kitabındayım. Şu ana kadar muhteşem bir hızla kitapları doyumsuz olarak okudum ve çok hoşuma gitti. Ama her kitapta Alfred için daha çok üzülüyorum. Adamın bir kere kaderi gülmedi daima başına kötü şeyler geliyor.

Bu arada bir şey sormak istiyordum bu "ZİFNAB kim??" Ben ejder mızrağı serisini okumadım orada geçen bir karakterer gönderme mi yapılıyor??
Spoiler: Göster
Şu anda kendisine sartan dedi ama pek inandırıcı değil yani bu adam Tanrı gibi bir şey sanırım. Gerçek adı ne?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #46 : 04 Nisan 2012, 18:55:20 »
Zifnab, Ejderha Mızrağı'nda yer alan Fizban karakterine yapılan bir gönderme. Karakter, konuşma ve hareketler açısından tamamen aynılar. Sadece tek bir fark var, o da Fizban'ın Ejderha Mızrağı serisinin kurgusunda oldukça özel bir yere sahip olması.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 05 Nisan 2012, 15:36:21 »
Ölüm Kapısı serisi en beğendiğim serilerden biri olsada halen "Zifnab" olayından birşey anlamadım.Serideki karakterler gayet iyi ama "Weiss&Hickman" 'a hiç yakıştıramadım bu Zifnab'ı(Bu kişisel görüşüm.Lütfen yanlış anlaşılmasın.Sonuçta herkezin farklı fikirleri olabilir.).

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 05 Nisan 2012, 15:39:13 »
Bütün ana fikri kaçırmışsınız o halde. Ejderha Mızrağı serisini okumadıysanız anlamamanız normal. O seriye bakın derim. Eğer onu da okuyup birşey anlamadıysanız daha tane tane okuyun.

Çünkü bence Zifnab en eğlenceli ve en sağlam karakterlerden biriydi sonuçta o bir... :)

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 05 Nisan 2012, 15:57:18 »
Bütün ana fikri kaçırmışsınız o halde. Ejderha Mızrağı serisini okumadıysanız anlamamanız normal. O seriye bakın derim. Eğer onu da okuyup birşey anlamadıysanız daha tane tane okuyun.

Çünkü bence Zifnab en eğlenceli ve en sağlam karakterlerden biriydi sonuçta o bir... :)
  Mesajımın sonunda da belirttiğim gibi herkezin fikirleri farklı olabilir.EM konusunda ise kusura bakmada seriyi kaç kere tekrar okuduğumu bile hatırlamıyorum.(Bu arada EM' Fizban gayet iyiydi.Ona en ufak sözüm yok!) Fazla söze gerek yok.Sonuçta serinin geneli gayet güzeldi... :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 05 Nisan 2012, 16:01:00 »
 Tamam işte o zaman Fizban=Zifnab=Paladine olduğunu da bilmen gerekiyordu. Aynı yazarların yazdığı, aynı karakterden bahsedip bir kitapta iyi diyorsun diğerinde kötü :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 05 Nisan 2012, 16:16:46 »
zifnab=paladine ? Ben mi bir şey kaçırdım? Çünkü hatırladığım kadarıyla Zifnab bir sartandı.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 05 Nisan 2012, 16:22:06 »
zifnab=paladine ? Ben mi bir şey kaçırdım? Çünkü hatırladığım kadarıyla Zifnab bir sartandı.

Ona bakarsan da Fizban= yaşlı ve deli bir büyücü idi. Adam yapıyor öyle şeyler.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 05 Nisan 2012, 17:56:03 »

Ona bakarsan da Fizban= yaşlı ve deli bir büyücü idi. Adam yapıyor öyle şeyler.

Yok, biraz baktım da kesin olarak belirtmişler. Zifnab Kırılış sırasında kaçmayıp, kafayı çizen bir Sartan. Samah'a kafa tutuyor falan filan.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 05 Nisan 2012, 20:15:12 »
Bir seride beğenip diğerlerinde beğenmememin nedenleri var.Sonuçta Fziban EM de ejderhalarla deli saçması şeyler konuşmuyordu.Tasla takılıyorlardı kafalarına göre :)

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 06 Nisan 2012, 00:32:30 »
Çok takılmışsınız Zifnab'a. Sonuçta adamlar kendi yaptıkları bir karaktere gönderme yapmışlar.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 06 Nisan 2012, 11:31:19 »
Takılma değilde sadece seriyi her okuyuşumda gözüme battığı için belirtmiştim :)

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 11 Haziran 2012, 04:18:52 »
Bu seriye büyük umutlarla başladım. Ama birinci kitabın ilk yarısında bıraktım. Bir türlü içine giremedim hikayenin. Buz ve Ateşin Serisi gibi dev bir seriyle kıyasladığım için mi böyle oldu bilmiyorum. Lakin hem komik hem de gerçekçi olmaya çalışırken hiçbirşey olamama durumuna düştü eser bence. Bu şahsi görüşümdür ve ilk kitabın yarısını okuyarak yaptığım yorumdur. Gerçi gerisini okuyacak kadar çekseydi beni yorumumda farklı olurdu.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 11 Haziran 2012, 05:17:38 »

Bu seriye büyük umutlarla başladım. Ama birinci kitabın ilk yarısında bıraktım. Bir türlü içine giremedim hikayenin. Buz ve Ateşin Serisi gibi dev bir seriyle kıyasladığım için mi böyle oldu bilmiyorum. Lakin hem komik hem de gerçekçi olmaya çalışırken hiçbirşey olamama durumuna düştü eser bence. Bu şahsi görüşümdür ve ilk kitabın yarısını okuyarak yaptığım yorumdur. Gerçi gerisini okuyacak kadar çekseydi beni yorumumda farklı olurdu.

Piyasadaki çoğu kitabı okumuş olan ben derim ki;
1-Zaman Çarkı
2-Ölüm Kapısı
3-Buz ve Ateşin Şarkısı
ilk kitapta sık dişini. Hiç pişman olmayacaksın.

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 11 Haziran 2012, 05:25:30 »
Sıktım dişimi. Hatta yarısına gelene kadar defalarca bıraktım tekrar elime aldım, en sonunda da sattım. Acaba çok mu erken davrandım bilmiyorum :S