Kayıt Ol

Ölüm Kapısı Serisi - Margaret Weis ve Tracy Hickman

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölüm Kapısı Serisi
« Yanıtla #15 : 19 Aralık 2009, 13:01:49 »
mit,

Ne mutlu ki bir kişinin daha bu seriyi okumasına vesile olabildim. :)

Beğeneceğinizi umuyorum. İlk dört kitaptan sonra zaten son üç kitabı ne zaman bitiridiğinizi anlayamıyorsunuz -yani bana öyle olduydu.

Bakalım, bir-iki kitap sonra burada yorumunuzu alabilecek miyiz. :)
Let the Dragon ride again on the winds of time.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Aralık 2009, 22:56:26 »
Diziler içinde Battlestar Galactica neyse, fantastik kurgu serileri arasında Ölüm Kapısı da odur benim için. Öyle diyeyim.

Not: Yazar burda Ölüm Kapısı serisini çok sevdiğini; ömründe ilk defa, okuduğu bir seride tüm karakterleri beğendiğini; her karakterin - Haplo'dan Bane'e kadar- bir derinliği ve karizması olduğunu; kurgusunda birden fazla dünya olmasının sebebi, labirent mevzusu ve iki ırkın düşmanlığı, karakterlerin kendi amaçları doğrultusundaki hareketleri vb. konulara bakılarak insanlık hakkında esaslı çıkarımlar yapılabilineceğinden bahsediyor. Evet.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Ocak 2010, 22:47:13 »
Spoiler: Göster
Lord Xar: Sen kimsin, nesin?
Zifnab: Ben Bond. James Bond.

Zifnab: Kaçsanıza aptallar!

Alfred: Yani sen tanrı mısın?
Zifnab: Ehm.. E tabi, elbette. Sonunda anladınız.
Zifnab'ın Ejderi: Saçmalama! Bu diyalog başka bir yerdeydi!
Zifnab: Ah, evet öyleydi, pardon.

Ölüm Kapısı'nı okumuş olanların hafızasını güldürerek yenileyelim. Bir sürü daha göndermesi vardı sözünü ettiğim inanılmaz karakterin! :D

Okumuş olanlar açıp bir baksınlar derim. Okumamış olanlar zaten, muhtemelen gülmeyeceklerdir. Göndermelerin yapıldığı anlar da çok önemliydi çünkü! :D

Let the Dragon ride again on the winds of time.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Ocak 2010, 23:32:57 »
Spoiler: Göster
Zifnab'ın zehirli şarabı içip "Tadı güzeldi de biraz acıydı. Zehirden olsa gerek." diyerek birden yere düşmesi. Sonra hareket ediyor diye ejderhası duvarı üstüne yıkması.

Ölüm Kapısı çok kaliteliydi yahu? Güldürü unsuru da, kurgusu da, karizması da, her şeyiyle iyiydi.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Şubat 2010, 17:49:51 »
Bu gün kitapçıma gittim serinin 3,4,5. kitapları vardı kitapçı bana dedi " bunlar ayrı ayrı da okunabilir " size soruyorum bu seride konu bütünlüğü var di mi yani biri diğerinin devamı mı? Zaten zaman çarkına da ayrı ayrı okunur dedi elinde tam olmayan serilere ayrı ayrı okunuyor diyor belki doğrudur söyledikleri size sorayım dedim merak içindeyim..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #20 : 16 Şubat 2010, 18:03:25 »
Bu gün kitapçıma gittim serinin 3,4,5. kitapları vardı kitapçı bana dedi " bunlar ayrı ayrı da okunabilir " size soruyorum bu seride konu bütünlüğü var di mi yani biri diğerinin devamı mı? Zaten zaman çarkına da ayrı ayrı okunur dedi elinde tam olmayan serilere ayrı ayrı okunuyor diyor belki doğrudur söyledikleri size sorayım dedim merak içindeyim..

Ne "Zaman Çarkı" ne de "Ölüm Kapısı" ayrı ayrı okunabilen seriler değil. Hepsinde bir 'devam' olayı söz konusu. Kitapçının satış yapma yöntemi hayli ilginçmiş!

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Şubat 2010, 20:19:52 »
Bence de beni keklemeye çalışıyo :)))

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #22 : 30 Ekim 2010, 20:58:13 »
3. Kitaptayım şu an. Karakterler gerçekten güzel. Haplo iyi mi, kötü mü, anlamadım doğrusu. Bu lord ne  planlıyor? Öğrenmek istiyorum. Neyse. İlk kitabı biraz sıkıcı(ilk  15 bölümü), ama gerisi çok güzel. İkinci kitapta o sürpriz karakteri sarsılarak okumuştum. Bir daha ortaya çıkıyor mu ateş alemi ya da o adam.
Bir de diyorlar ya hani "fantastik kitaplar saçmadır, çocuk kitabıdır." diye. Harry Potter'ı Narnia'yı lotr'u ve bunu okut bak akalım fantastik alemden çıkabiliyor mu?
İnsan, hayalleriyle vardır.

« Yanıtla #23 : 08 Kasım 2010, 20:12:05 »
okuduğum ve fantastik dünyaya adım attıran ilk seridir. o yüzdendir ki her düzenlemede kitaplığım o seri ile başlar...

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Kasım 2010, 14:18:08 »
Özgünlükte sınırları zorlayan ,ilk kitabının başları ne kadar sıkıcı olsa da 2. kitapla hızı artan,3.kitapta coşan bir seri.haplo for ever ;)
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ölüm Kapısı Serisi | İndirim Fırsatı!
« Yanıtla #25 : 18 Kasım 2010, 22:22:34 »

Adını çok duyup da bir türlü okuyamadınız mı? Weis ve Hickman hayranı olup da, bir şekilde bu seriden mahrum mu kaldınız?

İlknokta çok güzel bir kapmanya yapmış. Bazı serilerde %40 indirim uygulamış ve ne mutlu ki buna Ölüm Kapısı da dahil!

7 kitaplık serinin fiyatı 173 liradan, indirim sayesinde 103,80 TL'ye düşüyor. Hepsine bir anda ulaşmak ve güzel bir indirimden yararlanmak isteyen arkadaşlar,buraya tıklayarak ulaşabilir.

Serinin kitapları:

1. Ejder Kanadı

2. Elf Yıldızı

3. Ateş Denizi

4. Yılan Büyücüsü

5. Kaosun Eli

6. Labirentte

7. Yedinci Kapı

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #26 : 19 Kasım 2010, 13:42:20 »
Gitti bizim bayramlıklar desenize :) Şaka bir yana sadece ilk kitabı okumuş ve gerisini okumaya üşenmiş biri olarak çok akıl çelici buldum bu indirimi. Eşikten bir kez daha geçme vakti geldi sanırım.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı lakeofthehell

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Aralık 2010, 00:02:17 »
2004 ya da 2005 ti ilk görüp alıp okumaya başladığım yıl,bu seriyi..sonrası tabii ki büyük hayranlık ve bırakamama..öncesinde dragonlance i okumuştum ve bunu okuduktan sonra "dragonlance" de neymiş dedim içimden..özellikle sürükleyiciliği ve kitap kalınlıkları -ki okuyucu en başta buna bakar,birbirimizi kandırmayalım- bakımından oldukça iyidir..karakter açıklamaları ve senaryonun gelişmesi bakımındansa belki de okuduğum ilk 3te,hatta birinci sıradadır..spoiler a girecek diye bişey söylemeye çekiniyorum ama 7 kitap diye gözünüzde büyütmeyin..sözlük anlamı olarak "bir çırpıda" rahatça bitirilebilecek bir seri..ancak sonra sizi ne dragonlance ne forgotten realms keser diyip açık kapı bile bırakmadan toz oluyorum..

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #28 : 26 Temmuz 2011, 23:22:59 »
Ölüm kapısı! Yedi kitabı da hızla geçip giden, özgünlük sınırlarını zorlayan bir seri. Size yemin ederim 7. kitaabı bitirdiğim zaman içimde bir boşluk duygusu oluştu ve ara sıra hep tekrar tekrar bazı bölümlerini açıp okudum ve bazen hala bakıyorum. Şiddetle tavsiye edilir efendim. :D
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • Rom: 1
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Temmuz 2011, 00:16:25 »
Şiddetle tavsiyeye katılınır :) Özellikle hiç bir kitabı alıp okumamış olanlar için şu anda bizimkiler uçuk kaçık bir de indirim kampanyası başlattılar. MArgaret Weiss'i sadece Dragonlance'den bilenler için hayli eğlenceli bir sürpriz olacak! :)
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock