Kayıt Ol

Işığın Söndüğü An - Jamie M. Saul

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Işığın Söndüğü An - Jamie M. Saul
« : 05 Mart 2008, 23:28:07 »

Hangisi daha önemli baba? Dürüstlük mü, sadâkat mi?
Sevgiyi, kaybı ve günlük yaşamın dehlizlerinde gizli öngörülemez trajedileri anlatan güçlü ve aydınlatıcı bir roman...

Mayıs ayı... Öğle saatleri... Indiana'da küçük bir üniversitenin öğretim görevlisi Jack Owens, doğduğu andan itibaren pek kendisine layık bir hayat sunamadığını düşündüğü oğlu Danny'nin intihar haberini alır.

Karısı, New York'ta kurmayı planladığı sanatçılara özgü yaşam tarzı uğruna, kendilerini terk ettiği günden beri, Owen'in tek yaşam gayesi Danny'i mutlu etmek olmuştur oysa. Owen çabalarının boşa gittiğini görüp kahrolmakta, bu intihara bir anlam verememektedir. Bu ruh haliyle, anılarına gömülür ve nerede yanlış yaptığını bulmaya çalışır... Oğlunu nerede ve ne zaman kaybetmiştir? Onu yaşamdan vazgeçiren ne olmuştur?

Owen oğlunun intiharında kendi sorumluluğunu ararken, her adımda bambaşka gerçeklerle karşılaşır...

*Harika ötesi bi kitap yani mutlaka okuyun derim... Mutlaka ama.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Işığın Söndüğü An ~ Jamie M.Saul
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2010, 15:58:11 »
Ablamın kitaplarını karıştırırken gördüm bugün. Kendisi kitaplarına dokunulmasından pek hoşlanmaz ama okumama izin verdi. Okuyorum ve pişmanım... Yani olumlu yönde pişmanım... Kitap öyle hüzünlü ki.. Jack le birlikte bende ağlayacağım nerdeyse! Büyük bir psikolojik baskı içinde bıraktı bu kitap beni. Aradığım 'delicesine' kitaplardan biri diyebilir miyim? Derim efendim...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Işığın Söndüğü An ~ Jamie M.Saul
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2010, 16:01:44 »
De. Demelisin.. Dayımdan alıp tekrar mı okusam ne