Kayıt Ol

Elektro Gitar ~

Çevrimdışı Victor Valistar

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Elektro Gitar ~
« Yanıtla #45 : 08 Ağustos 2008, 01:00:31 »
gio çünkü :D
We are a legion
Voice of anarchy
This is revolution
Creating new order

One for all
All for one
We are strong
We are one

give me something to kill the pain

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 28 Haziran 2010, 19:17:01 »
Valla bass mı elektro mu derseniz şu anlık benim için elekro. Ama herkes elektro için klasik ile başlamamı öneriyor. Öyle yapacağız bakalım, daha kolay olacaksa ki bu arada klasikte öğrenmek ayrı bir avantaj olacaktır hem.

Bana önerilen marka Extreme. Hem fiyat hem performans açısından iyi olduğunu söylediler ki daha hiç araştıramadım. Siz nedersiniz. Uygun mudur?

Evet iki yıl sonra klasik olan kısmına başlangıç yapabilmiş bulunuyoruz. Umuyorum elektro için bir iki yıl daha beklemeden geçiş yapabilirim...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 28 Haziran 2010, 19:54:36 »
Bende perşembe günü klasik gitar çalmaya başlayacağım.Tabiki hedefim elektro gitar. :P Umarım gitara karşı yeteneğim vardır,  yoksa elektro çalmak benim için sadece bir hayal olarak kalacak :)
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 29 Haziran 2010, 09:12:56 »
Bende perşembe günü klasik gitar çalmaya başlayacağım.Tabiki hedefim elektro gitar. :P Umarım gitara karşı yeteneğim vardır,  yoksa elektro çalmak benim için sadece bir hayal olarak kalacak :)

Yetenek çok önemli değil, çalış yaparsın :D

Edit: Yaa tabii ki çok önemli ama çok büyük bi müzisyen olmak için çok önemli. Kendin için gitar çalıcaksan çalış yeter :D

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 29 Haziran 2010, 09:22:55 »

Önemli canım ne kadar çalışsan da o küçük parmağını kullanamıyorsan vasatsın demektir :) Akor basarsın her şarkıyı da çalarsın ama soloya geldi mi tırtlarsın :) parmaklar ne kadar açılabilir ve ne kadar bağımsız hareket ettirilebilir ise o kadar kendini geliştirebilirsin.. Ha çalışmak da ayrı dediğim gibi belli noktaya kadar.

Evet iki yıl sonra klasik olan kısmına başlangıç yapabilmiş bulunuyoruz. Umuyorum elektro için bir iki yıl daha beklemeden geçiş yapabilirim...

En zoru akustiktir. Ona geç bence ilk. orda kas kendini. Telleri de daha sert sonra elektroya geçersen çocuk oyuncağı gibi geliyor ve baya rahat ediyorsun.

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 29 Haziran 2010, 09:41:58 »
Parmak egzersizlerini düzenli ve yoğun bi şekilde yaparsa parmaklarını açmış olur. Bu yetenekle çok alakalı değil bence. Sonuçta doğuştan yetenekli olunca hemen bülü bülü solo atmaya başlamıyorsun demek istedim.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 29 Haziran 2010, 11:55:47 »
Yetenek çok önemli değil, çalış yaparsın :D

Edit: Yaa tabii ki çok önemli ama çok büyük bi müzisyen olmak için çok önemli. Kendin için gitar çalıcaksan çalış yeter :D

Akdeniz aksamlarını çalırsam tamam. :D :D :D

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 29 Haziran 2010, 11:59:27 »
Akdeniz aksamlarını çalırsam tamam. :D :D :D

Al işte bu adamın parmaklarını açmasına çok gerek yok :D Bare yapmayı öğren yeter ;D
Ama bununla kalmamalı. Hem de elektro istiyosun bilemiyorum akdeniz akşamları falan :P

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 29 Haziran 2010, 12:53:11 »
Çoğu insan akdeniz aksamlarını çalınca gitarı bırakıyor :D ondan öyle dedim.Yoksa hedefim büyük benim :P