Kayıt Ol

Spiderwick Günceleri...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Spiderwick Günceleri...
« : 18 Mart 2008, 17:57:53 »
Sayın Bayan Black ve Bay Di Tezlizzi,

Birçok insanın cinlere ve perilere inanmadığını biliyorum, ama ben inanıyorum ve sizin de inandığınızı sanıyorum.

Kitaplarınızı okuduktan sonra, kardeşlerime sizden söz ettim ve böylece bir mektup yazmaya karar verdik. Gerçek cinler ve periler tanıyoruz.Aslına bakılırsa, onlar hakkında bir sürü şey biliyoruz.
Bu mektuba iliştirdiğimiz sayfa, tavan arasında bulduğumuz eski bir kitaptan çekilmiş bir fotokopidir. Çok iyi bir kopya değil, çünkü fotokopiciyle biraz dalaştık. Kitap insanlara cinleri nasıl tanıyacaklarını ve onlardan nasıl korunacaklarını anlatıyor. Acaba bu kitabı kendi yayımcınıza verebilir misiniz? Eğer mümkünse, zarfın içine bir mektup koyun ve zarfı kitabevine geri verin. Kitabı göndermek için uygun bir yol bulacağız. Normal posta çok tehlikeli.

Tek istediğimiz şey, insanların bundan haberdar olması. Bizim yaşadığımız olaylar başkalarının da başına gelebilir.

En Derin Saygılarımızla,
Mallory, Jared ve Simon Grace

Grace kardeşlerin maceralarını okuyacağımız birbirinden bağımsız bu bir dizi kitap üç kahraman kardeşin tanıtımıyla başlıyor:

Eğer birileri kız ve erkek kardeşlerinin büyüyünce ne iş yapacaklarını sorsaydı, Jared Grace buna cevap vermekte hiç zorlanmazdı. Erkek kardeşi Simon'ın ya veteriner ya da aslan terbiyecisi olacağını söyleyiverirdi. Kız kardeşi Mallory'nin ise ya Olimpiyat eskrimcisi olacağını ya da kılıçla karın deşmekten dolayı hapse gireceğini söyledi. Ama kendisinin ne iş yapacağını söyleyemezdi. Zaten kimsenin de sorduğu yoktu. Aslına bakılırsa hiçbir konuda onun görüşünü soran olmazdı.

Kitaplar Hakkında..

Esrarengiz Köşk : Spiderwick Günceleri 1

Eğer birileri kız ve erkek kardeşlerinin büyüyünce ne iş yapacaklarını sorsaydı, Jared Grace buna cevap vermekte hiç zorlanmazdı. Erkek kardeşi Simon'ın ya veteriner ya da aslan terbiyecisi olacağını söyleyiverdi. Kız kardeşi Mallory'nin ise ya Olimpiyat eskrimcisi olacağını ya da kılıçla karın deşmekten dolayı hapse gireceğini söylerdi. Ama kendisinin ne iş yapacağını söyleyemezdi. Zaten kimsenin sorduğu da yoktu. Aslına bakılırsa hiçbir konuda onun görüşünü soran olmazdı.

Büyülü Taş : Spiderwick Günceleri 2

Gecikmeli otobüs Jared Grace'i sokağın alt tarafında bıraktı. Annesinin daha iyisini bulmasına ya da yaşlı ve kaçık teyzesinin çıkmalarını istemesine kadar ailesiyle birlikte kalmakta olduğu yıkık dökük eski eve varmak için bir yokuşu tırmanması gerekiyordu. Ağaç yaprakları renk değiştirmeye yüz tutmuştu ve parlak tonlar çatı kaplamalarındaki griliğin daha da umutsuzluk saçan bir görüntü kazanmasına yol açıyordu. Çocuğun ruh hali kadar nahoş bir ortamdı bu...

Lucinda'nın Sırrı : Spiderwick Günceleri 3

Yeğenlerimin başına gelenler
Mutlaka olmalı kulağa küpe.
Daha çok bileyim, diyenler
Hazır olsun yeni tehlikeye.
Yabana atmayın hiç sözümü,
Bulaşmayın şu miniklere.

Gecenin Karanlığında  : Spiderwick Günceleri 4

Steyşın arabanın motoru çalışıyordu. Araba kapısına yaslanmış olan Mallory'nin günlük spor ayakkabısı uzun eskrim çoraplarının beyazlığıyla hiç uyuşmuyordu. Jöleli saçlarını arkaya doğru sıkıca toplayıp atkuyruğu halinde bağladığı için, iri gözleri bütün pırtlaklığıyla ortaya çıkmıştı. Bayan Grace elleri belinde, sürücü tarafında dikilmiş bekliyordu.

Yutan Hoyrat'ın Gazabı : Spiderwick Günceleri 5

"Kötü yaratıklar ve kara büyüler dünyasını anlatan güzel bir kitap." Daily Telegraph İki dikkate değer yetenek, New York Times'ın en çok okunan yazarlar arasında saydığı Tony DiTerlizzi ve yükselen yıldız Holly Black, bu çarpıcı öyküyü gün ışığına çıkarmakla her türlü riski göze aldılar! Spiderwick Günceleri'nin beşinci kitabında, Grace Kardeşlerin tüyler ürpertici son macerasını okuyun!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Spiderwick Günceleri...
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2008, 19:09:05 »
FiLm için 3. ve 4. resim Talihsiz serüvenleri anımsattı bir an.Neyse cumartesi günü izleyeyim de şu filmi sonra yorum yapayım.Ayrıca çıldırıcam kitapları bi türlü bulamıyorum umarım filmden sonra daha yaygın olarak satışı yapılır kitapların x/

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2008, 10:07:12 »
Bende film hakkında yorum yapayım ozman hemen..

Şimdi zaten 1.5 aydır bekliyordum, film çıktığında koşarak gittik. Eh tam beklediğim gibi olmuştu, görsel efektler, oyuncu seçimleri, yönetmen, müzikler, yaratıcılık ve her nekadar kitapları okumasamda onlara bağlı kalındığını düşünmem vs. vs. Süper bir son ile bitirdiler. Bazı sahneler güldürücü bazıları düşündürücü bazı sahnelerde duygusallık ve ailede olan hayat anlatılmıştı. Şaşırma ünlemleri, yaratıkların oluşturulması ve özellikle Yutan Hoyrat,2ın değişimi muhteşemdi. Anlayacağınız tek kelimeyle enfesti.. :D Hepinizin gitmesini isterim bu filme.

FiLm için 3. ve 4. resim Talihsiz serüvenleri anımsattı bir an.Neyse cumartesi günü izleyeyim de şu filmi sonra yorum yapayım.Ayrıca çıldırıcam kitapları bi türlü bulamıyorum umarım filmden sonra daha yaygın olarak satışı yapılır kitapların x/
Kitaplarıda sanırım kitapyurdu.com'dan bulabilirsin vardı orada...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2008, 19:57:04 »
Filmin galasına bilet kazanmışım.  ;D Ama uyuşukluğum yüzünden gelen maili galadan bir hafta sonra okudum..  ;D Şimdi keşke gitseydim diyorum..

Kitapları ise oldukça güzel, çerez niyetine okuyabilirsiniz.. Biraz inceler ama hoş vakit geçirmenizi sağlayacaklarından eminim..  ;)

Çevrimdışı lordasriel

• **
  • 56
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2008, 11:12:01 »
Nickelodeon Movies filmlere başladı. Özellikle görsel efektlerde çok başarılı bir film olmuş. Oscar adaylığı bekliyorum. Sürükleyici bir filmdi. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. 5 kitabı 1 filme sığdırmaları daha iyi olmuş denebilir.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Mart 2008, 16:32:57 »
Buyrun filmin taraileri

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=umPLN1-yTOg[/youtube]

Buda fragmanı...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oKZnE1eS7Ig&feature=related[/youtube]

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Mart 2008, 17:16:27 »
FiLm için 3. ve 4. resim Talihsiz serüvenleri anımsattı bir an.
bana da :D Film gelse izleyeceğim.Önce kitapları mı okumalıyım yoksa filmi mi izlemeliyim?Kitapları okursam filmi sinemada izleyemem ama filmi izlersem ayrıntıları anlayamam.
Bu çocuktan da bıktım ama :P :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2008, 17:34:09 »
bana da :D Film gelse izleyeceğim.Önce kitapları mı okumalıyım yoksa filmi mi izlemeliyim?Kitapları okursam filmi sinemada izleyemem ama filmi izlersem ayrıntıları anlayamam.
Bu çocuktan da bıktım ama :P :D
Kitabı okuyan bir kaç arkadaşım vardı. Özellikle böyle herşeyi çok kısa geçip 5 kitabıda bir filme çekmeleri onları kızdırmıştı. Bazı şeyleri anlatmamışlar ve saptırmışlar diyorlardı. Ama genel bakış açısından film güzelmiş, yani bence güzel zaten.. :P

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2008, 14:35:37 »
Kitapları okudum ama filmin o kadar güzel olucağını zannetmiyorum.Genede izliycem  ;D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2008, 21:11:03 »
Narnia bitsin başlıcam bi an önce.Filmini de sonra seyretmeliyim bence.Neyse güzel seriye benziyo=)

Sağol Hakan abim :P

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • Rom: 0
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2008, 20:36:32 »
esrarengiz köşkü okudum ama sarmadı pek  :-[

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Haziran 2008, 12:47:03 »
Dershaneden çıkıp yiyecek bişeyler almak için Migros'a uğradık arkadaşlarla. Bunları gördüm. Zaten daha önceden biliordum Spderwick'i ama bugün kitabın bikaç sayfasında göz atabildim sonunda ancak arkadaşlarım " Hadi melisa, hadii " diyip duruyorlardı devamını getiremedim (yoksa bütün seriyi okuyabilirdim). Hoşuma gitti gerçi karne hediyesi olaraktan alacağım gibime geliyor.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2008, 13:24:25 »
Filimini izledim ama kitapları okumadığımdan film güzel geliyor insana..

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Temmuz 2008, 13:04:44 »
Güzel bi seri bence.. Birde Spiderwick Günceleri ve sonrası diye bir 5 kitaplık seri çıktı.. onlarıda okurum inş.. :D

Çevrimdışı Morien

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Temmuz 2008, 02:11:25 »
Bir filme kitabını okuduktan sonra gidiliyorsa garanti o film beğenilmez. Çünkü okurken karakterleri kafasında farklı düşünür insan hadi bunu geçtim bi de en güzel yerleri kesilir filmde yarım yamalak bişey çıkar ortaya. Spiderwick' te benim için öyle oldu. Başka türlü olsa şaşırıdım zaten.