Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #180 : 16 Eylül 2012, 15:21:55 »
Genelde yatakta ayaklarımı kendime çekip, üzerine yastık koyarak okurum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #181 : 03 Ekim 2012, 05:24:59 »
Koltuk, yatak gibi yerlerde ilk olarak yüz üstü uzanarak okurum. Muhtemelen ortamın yumuşaklığından dolayı gevşediğimden, bir müddet sonra toparlanıyorum ve oturarak okumaya devam ediyorum. Bu 1.yöntemim. 2.yöntemim ise, yüzeyi sert olmayan bir sandalyede oturur ve kitabı önümdeki çalışma masama koyarak okurum.

Her iki yöntemi de sevsem de, 2.yöntemde daha istikrarlı ve uzun soluklu okuduğumu bilirim.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #182 : 03 Ekim 2012, 19:08:55 »
Başta sandalye de okurum. Sonra sandalyeyi yatağa yaslayıp hafif eğilerek devam ederim. Belirli bir süre sonra kafam sandalyede yatağa uzanıp devam ediyorum. Devamında ise kafamı sandalyeden kaldırıp yatağın doğrultusunda okumama devam ederim. Sonrasında ise kam yataktan sarkacak şekilde 90 derece çeviririm. 20 dakika kitabı baş aşağı okuduktan sonra gözlerim kafama kan sıçrıyor başım zonkluyor böylece 2 saatlik okuma olayı sonlanmış oluyor :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #183 : 10 Ekim 2012, 18:33:26 »
İlk önce koltuğun köşesine otururum. Sonra arkama yastığı alırım.Bir kutu kola alırım. Ve kitabı bazen başladığım gibi bitiririm.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #184 : 10 Ekim 2012, 18:49:45 »
Kitabı okumak için dış dünyadan uzaklaşmam yanlız kalmam gerek öncelikle.Sesli ortamda veya aklımı meşgul eden bir durum varsa kitap okuyamam.Bazen kitap okurken oluyor satırları manasızca okuyor ve kendi düşünceme kafa yürüyorum.Böle yaptığımı anladığım an ya düşünceyi zihnimden uzaklaştırıyorum ya da kitabı okumuyorum.

Nerede okuyorsun diye sorarlarsa söyleyeyim. Evimde balkonda veya yazın terasta temiz havada kitap okumayı tercih ederim.Hele hele serin gecelerde kendimi daha çok kaptırırım kitaba belki saatlerce okuyabilirim.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Mimnennaorpi

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #185 : 12 Ekim 2012, 20:14:40 »
Kış günleri yatakta yastığı dik pozisyona getirip yatarak okuyorum. Eğer boynum ağrırsa yastığı ayak ucuma koyup yüz üstü okuyorum. Yazları ise dalları vücudumu oturtabileceğim şekilde şekillenmiş bir ağaç dalı bulup başım ve sırtım ağacın gövdesine yaslanacak şekilde uzanarak okuyorum. Eğer canım sıkılırsa başka dala geçiyorum :). Hele birde ağaç meyva ağacıysa arada otlanarak keyfime keyif katıyorum  :ayh. Bazen bu ağaçlar şehir içinde olunca bana garip garip bakan insanlara da çok kızıyorum  :inca .
Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #186 : 12 Ekim 2012, 20:32:07 »
Pofuduk bir minderim var. Onun üstünde nasıl rahat ediyorsam öyle okuyorum kitabımı.
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #187 : 23 Kasım 2012, 16:39:17 »
Aldığım kitabın adı ilginç olmalı. Arka kapak yazısını, ilk ve son sayfasını okurum. Yazarı hakkındaki bilgileri edinirim. Eğer daha önce okuduğum bir yazarsa hemen başlarım. Kitabı okuduğumda yaşamak isterim. Yatarak okurum. çünkü uyuduğumda olayları yaşamış olayım rüyalarında:)
Şimdi, daima ve sonsuza dek

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #188 : 26 Ocak 2013, 17:23:15 »
Kitabı okurken asla arkasına bakmam.İçimdeki tüm heyecan gider.Kitabı genelde yatarak okurum oturarak okuyunca belime ağrılar giriyor :)

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #189 : 26 Ocak 2013, 17:37:16 »
İlk olarak nescafe yaparım. Çünkü ne zaman olursa olsun kitap okurken uykum geliyor. Ardından çalışma masama geçer orada okurum.
Bazen yatakta okuyorum. Ama uykum geldiği için çok kısa bir süre sonra çalışma masasına geçiyorum.
Bir de okuldaki teneffüslerde kitap okurum. İlk tenefüste bir elde yemek bir elde kitap oluyor :D Diğer teneffüslerde de masada kitaba gömülüyorum diyebiliriz. :D

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #190 : 29 Ocak 2013, 09:50:31 »
Evde o ana uygun olan her yerde kitap okurum belli bir düzenim yoktur ama daha çok nerde kitap okursunuz diye sorarsanız hergün işe gidip gelirken serviste başka zamanlarda da otobüste trende vb. şekilde bitiririm kitaplarımı

Çevrimdışı Gülbüyüsü

• **
  • 84
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #191 : 05 Şubat 2013, 22:04:53 »
Ben evdeysem genelikle yatağımda başucu ışığında okumayı seviyorum. Diğer evimizde odamın penceresinin önünde sokak lambası vardı onun ışığında okumaya bayılırdım geceleri. İşyerindeysem sandalyeye talim ediyorum ama genellikle bacaklarımı sandalyeye toplayıp camın önünde okumayı seviyorum. Tabi birde işyerinde sürekli hareketli şarkılar çalındığı için müzikle okumayada alıştım ve görenler şaşırsada ben seviyorum müzik sesiyle okumayı.
Kim olduğunu unutursan, olmaman gereken kişiye dönüşürsün.

Çevrimdışı Minaxo

• *
  • 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #192 : 07 Şubat 2013, 13:02:17 »
Dizlerimi yukarıda kalacak şekilde büküp kitabı dizlerime koyarak ;D

Çevrimdışı Cerin Amroth

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #193 : 16 Mart 2013, 20:56:04 »
Yatarak okurum, bir kitabı seçtiğim için değil; hissettiğim için okuduğumdan Arka Kapak yazısı beni etkilemez.

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #194 : 03 Nisan 2013, 12:06:58 »
Bir de okuldaki teneffüslerde kitap okurum. İlk tenefüste bir elde yemek bir elde kitap oluyor :D Diğer teneffüslerde de masada kitaba gömülüyorum diyebiliriz. :D

Böyle yaparsan sessiz içine kapanık biri olmaz mısın?
Benim için okul dersin dışında arkadaşlarınla eğlenme vaktidir, o vakitlerde saolsunlar sadece tenefüs ve öğle arası (Onunda yarısı yemekhane sırasında geçiyor.)
Azrail yorulma kanka intihar edicem...