Kayıt Ol

L O S T

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: L O S T
« Yanıtla #210 : 19 Mayıs 2010, 18:43:35 »
Spoiler: Göster
"Senaryoyu toparlayamıyoruz abi napsak?"
"Hmm, yeni aday seçilse?"
"Tamam da toparlayamıyoruz o zaman."
"Hmm adayı yok edelim o zaman."
"Oha süper fikir, toparlamamıza gerek kalıcak bişey kalmaz o zaman!"
"Heh.."
#rekt

Çevrimdışı maud

• *
  • 15
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 19 Mayıs 2010, 19:15:06 »
"Senaryoyu toparlayamıyoruz abi napsak?"
"Hmm, yeni aday seçilse?"
"Tamam da toparlayamıyoruz o zaman."
"Hmm adayı yok edelim o zaman."
"Oha süper fikir, toparlamamıza gerek kalıcak bişey kalmaz o zaman!"
"Heh.."

Ahahaha.. İyi de olacağı buydu zaten. Kökten çözüm.

Edit:
Jack: "Ben yaparım." (Ah, hiç şaşırmadım.)
Sawyer: "Bir de bu adamda Tanrı kompleksi var sanıyordum."

ek$i sözlükten alıntı;
"genelde cerrahlarda falan gozlenen, yaptigi i$in cok onemli ve hayati oldugunu, elinde buyuk bir guc bulundurdugunu du$unerek kendini digerlerinden ustun tutmak, buyuklenmek"
"lost'ta jack'in bünyesinde sık sık gözlemlediğimiz travmatik durum..
nedense büyüklenmek, böbürlenmekten öte mükemmeli aramak ve onun için uğraşmaktan (ki burada mükemmellik hayat olmakta) doğan sıkıntı gibi geliyor bana bu kompleks.. dolayısıyla başarısızlık, kompleksli insanın hayatını karartacak derecede bir yenilgi.
tanrı kompleksi olanlara kızamıyorum yani, üzülüyorum sadece.."

Ha bi de, bu zamana kadar sürekli 'man of science' takılan Jack'e sonunda "yapmam gereken bu" dedirttiler ya, helal olsun. Ki bu bölümde Jack bunu söylemeden beş dakika önceki sahnede 'man of faith'in,  "belki de olması gereken buydu" demesine "tesadüfü kaderle karıştırıyorsun" diyen insan. Belki de yanlış düşünüyorum. Atladığım bir şeyler olabilir... Bu kadar gözümüze sokamazlar.

Kaderine başkaldır. Tabii kaderinde kaderine başkaldırmak yoksa.
Kader nedir? Madem ki yazılanı oynuyorsun, yazılanı bilmeden yaşayarak, seçimlerinle, düşüncelerinle kendi yolunu çizerek yaşadığın hayatın, senin kaderin olmuyor mu aslında? O zaman ben ona inanmamakta özgürüm. Kader yok, hayat var. Amaçlar ve seçimler var. Ve kimileri için belki inançlar. Benim için değil.

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 19 Mayıs 2010, 20:21:51 »
En azından, Kate'in üzerinin çizilmiş olması durumunu mantıklı bir şekilde açıkladılar.

Yalnızlıktan kurtulan insanların, birilerinden sorumlu olan insanların adaylığı gidiyor.

Buna göre bence, Kwon çifti ilk adaya geldiklerinde, ikisi de adaydı. Fakat sonra Sun hamile kalıp adadan kurtulunca adaylığı iptal oldu. Fakat Jin adada kaldı. Yalnızlığı devam etti. Adaylığı da öyle.

İnsanların adaya neden getirildiğini öğrenmemiz iyi oldu. Zaten böyle bir şeyler olacağını tahmin ediyorduk ama 6 sezondur izlediğim kırık dökük hayatların da, boşu boşuna anlatılmadığını, şovun karakter odaklı bir şov olduğunu ve dizi bittiğinde en azından karakterlerin hikayesinin toparlanacağını, öğrenmiş olduk.

Bu kadarla yetineceğiz.

Bu arada, Richard ölmedi herhalde. Yani umarım ölmemiştir.

Peki Lapidus nerede? Ve niye kimsenin umrunda değil? Yapımcılar, karakterler denizaltından ilk kurtulduklarında, Kate'in sadece Jin ve Sun'ı sorup, Lapidus'u sormamasını, o sahnede dizinin başından beri var olan ana karakterlere yoğunlaşmak istediklerini söylemişler. Tamam ama sonraki koca bölümde bir kere bile bahsedilmez mi adamdan? Ben mi kaçırdım?

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #213 : 19 Mayıs 2010, 22:04:40 »
Ne bileyim.. Kötü bir bölüm değildi... Ama açıkçası biz Jacob'ı daha ruhani, daha mükemmel birisi olarak tasarlamıştık bence aklımızda.. Bir hatası yüzünden 6 sezonu arkasından sürükleyen bir insan olarak değil... Jacob'ın bu kadar basit bir adam olması beni şaşırttı. (Basit derken bayağı demek istemiyorum, basit yani simple man tabir-i caiz ise)

Linus'ın bu dönekliği de beni bayacak artık... Gerçi yine bile iyiye hizmet ediyor olabilir.. Jack Sprarrow geliyor hep aklıma ya Benjamin dendiğinde.. Bir lafı vardı... Güvenilmez birisinin güvenliğinden şüphe etmeyeceksin, esas şüphe edip korkman gereken kişi güvenilir insanlardır. Benjamin güvenilmez birisi... Her zaman güvenilmez olacak.. Ama güvenilmezliği hangi tarafta? işte orası muallak...

Son bir bölüm kaldı.. Koca 6 sezonun savaşını son 1 bölüme nasıl bağlayacaklar ve esas paralel evrende Hume nasıl bir şey planlıyor da son bölümde bize sunacak onu da merak etmiyor değilim... Dizi bitmeden de Faraday'i görsek süper olurdu.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 20 Mayıs 2010, 12:30:45 »
Richard gerçekten de o kadar basit öldürüldü ki bu yüzden aklımda hala şüpheler var ölmediğine dahil. Koskoca Richard, "O beni istiyor" diye gitti bir daha gelemedi.  :P Ben bu sezonda biraz daha mülayimdi, arka plandaydı ve "herhalde yaptıklarından pişman oldu" diye düşünüyordum ama yine yaptı yapacağını, kutluyorum kendisini.

Bu arada adayı yok etme işi önceden çıtlatılmıştı, bu sezonun başında su altında kalmış adayı görmüştük, acaba Locke gerçekten de başardı mı bu işi? Belki de gerçekten başardı ama adayı yok etmenin bir çözüm olduğunu sanırken kendisini de yok etti, adanın yok olmasıyla hiçbir şey olmamş gibi, uçak düşmemiş gibi oldu ve de şuan izlediğim paralel evrendeki olaylar meydana geldi, yani bizimkiler hayatlarına devam etti. Adayı ve birbirlerini anımsamalarını ise adanın yok olmasıyla meydana gelen zamanda yolculuğa bağlıyorum. Geri zamana, uçağın düşmediği ana döndüler ve hayatlarına geri döndüler ama yaşadıkları şeyleri de hafif hatırlıyorlar. Ama Desmond onları niye tekrar bir araya getirmeye çalışıyor anlamadım.

Neden bu kişilerin seçildiğinin cevabı tatmin ediciydi, Jack'in okunmuş suyla Jacob olması biraz komik geldi bana.  :P Bu arada son bölümle ilgili izlediğim bir sneak peekte Sawyer kendini aşmış İncil'den alıntılar yapıyor.  ;D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 20 Mayıs 2010, 12:57:09 »
Zaten bana göre şu anda asıl merak edilenin adadaki durum değil, izlediğimiz alternatif gelecekte neler olacağı. İlk başlarda o gelecek çok saçma görünmeye başlasa da, şu anda normal düzlemde tamamen hayal kırıklığına uğratan sahnelere göre çok daha iyi şekilde ve meraklandırıcı biçimde ilerliyor.

Bakıp göreceğiz...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 20 Mayıs 2010, 13:07:10 »
Aynen. Adayı falan bırakıp o evrende geçen bir diziye başlasalar hayır demem.  :D

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #217 : 20 Mayıs 2010, 17:45:23 »
Ben Richard'ın öldüğünü sanmıyorum ya... Ne de olsa dokunulmaz o.. Jacob'ın dokunmuşluğu var...Bunun anlamı da ölümsüzlük...Diye düşüneyrum.

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 21 Mayıs 2010, 12:37:20 »
Ben Richard'ın öldüğünü sanmıyorum ya... Ne de olsa dokunulmaz o.. Jacob'ın dokunmuşluğu var...Bunun anlamı da ölümsüzlük...Diye düşüneyrum.

Ama bildiğim kadarıyla sadece kendisini öldüremiyor, bir başkası onu öldürebiliyor çünkü Jack'e onu öldürmesini istemiş ve dinamit fitillerini Jack'in ateşlemesini sağlamıştı böylece Jack'in elinden ölecekti, kendisini öldüremese de bir başkası onu öldürebiliyor.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #219 : 21 Mayıs 2010, 12:42:41 »
Ama bildiğim kadarıyla sadece kendisini öldüremiyor, bir başkası onu öldürebiliyor çünkü Jack'e onu öldürmesini istemiş ve dinamit fitillerini Jack'in ateşlemesini sağlamıştı böylece Jack'in elinden ölecekti, kendisini öldüremese de bir başkası onu öldürebiliyor.

Ama yine de ölmedi? Fitil gayet de ateş aldı Jack yaktığı halde ama ölmedi.
Richard'ın Jacob'dan istediği ölümsüzlüktü, Jacob da tamamiyle bunu Richard'a dokunarak verdi. Kimse o bölümde "Sadece Richard kendisini öldüremez" açıklaması yapmadı ki. :)

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 21 Mayıs 2010, 14:34:31 »
[spoiler]Ama yine de ölmedi? Fitil gayet de ateş aldı Jack yaktığı halde ama ölmedi.
Richard'ın Jacob'dan istediği ölümsüzlüktü, Jacob da tamamiyle bunu Richard'a dokunarak verdi. Kimse o bölümde "Sadece Richard kendisini öldüremez" açıklaması yapmadı ki. :)

[/quote]

Benim hatırladığım kadarıyla şöyle bir şey demişti Richard Jack'e:

"Ben kendimi öldüremem ama sen yapabilirsin."

Richard ile ilgili bölümde onun kendisini öldüremeyeceğine ama herhangi birinin öldürebileceğine dair bir şey hatırlıyorum, bir daha bakmam lazım o bölüme. [/spoiler]

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #221 : 21 Mayıs 2010, 16:25:52 »
Benim hatırladığım kadarıyla şöyle bir şey demişti Richard Jack'e:

"Ben kendimi öldüremem ama sen yapabilirsin."

Richard ile ilgili bölümde onun kendisini öldüremeyeceğine ama herhangi birinin öldürebileceğine dair bir şey hatırlıyorum, bir daha bakmam lazım o bölüme.

Spoiler butonunu kullanır mısın? :)

Tamam da Richard ölmedi, Jack'in fitili yakmasının onu öldüreceğini düşündü Jack de yaktı ama ölmedi başkası da Richard'ı öldüremedi işte.

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 21 Mayıs 2010, 20:00:51 »
Ama Jack'in onu öldürememesinin sebebi Richard'ın ölümsüz olması değildi. Jack dediki "madem senin dediğin gibi Jacob'un bize ihtiyacı var o zaman benim böyle ölmeme izin vermeyecektir" dedi hatırladığım kadarıyla ve fitili yaktı. Yani orda fitilin sönmesinin nedeni Jacob'un Jack'e ihtiyacı olması ve onun ölmesini istemediğiydi diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #223 : 21 Mayıs 2010, 21:44:13 »
Ama Jack'in onu öldürememesinin sebebi Richard'ın ölümsüz olması değildi. Jack dediki "madem senin dediğin gibi Jacob'un bize ihtiyacı var o zaman benim böyle ölmeme izin vermeyecektir" dedi hatırladığım kadarıyla ve fitili yaktı. Yani orda fitilin sönmesinin nedeni Jacob'un Jack'e ihtiyacı olması ve onun ölmesini istemediğiydi diye hatırlıyorum.

Ben de Jacob'ın Richard'a verdiği ölümsüzlüğün sadece kendisini öldürmemesi için olduğunu sanmıyorum. Bu kadar basit bir kavram olamaz. Jacob bana dokundu, bunun anlamını biliyor musun? Ölemem... dedi açık açık. Hiç bir açık kapı bırakmadan. :)

Neyse bakalım, eninde sonunda öğreneceğiz.. :)
Hoş öğrenemeyebiliriz de, her soru cevaplanmayacağı için... :P

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 23 Mayıs 2010, 12:16:32 »
sevgili lost,
seni bir sevgiliyi sever gibi sevdim. ve şimdi, dolu dolu geçen 6sezonun ardından yolun sonuna geldik. sensiz ne yapacağımı bilmiyorum.
seni seven gülnur..
  :fringa