Kayıt Ol

The Fray

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
The Fray
« : 29 Mart 2008, 11:47:11 »

Denver’da kurulan the Fray, 2002 senesinde vokalde ve piyanoda Isaac Slade, yine vokalde ve aynı zamanda gitarda Joe King tarafından kuruldu. The Fray, bu iki okul arkadaşının bir gün küçük bir müzik mağazasında karşılaşması ile oluştu.

İki arkadaş müzikle alakalı ortak diyaloglarının hemen ardından kafa kafaya verip şarkılar yazmaya başladılar ve U2, Counting Crows gibi efsane rock gruplarını örnek alarak çalışmaya koyuldular. Grubu tamamlamak için Slade grubunun iki eski üyesi davul çalan Ben Wysocki ve guitarist Dave Welsh’le de birlikte çalışmak için anlaşan The Fray, çok kısa bir zaman geçmeden Denver ve çevresinde konserler vermeye başlamışlardı bile.

Hızla popüler olmaya başlayan The Fray’in şarkılarını yöresel radyolar çalmaya başladı ve Denver’ın önemli dergilerinden Westword Magazine’de de yer alan grup “En İyi Yeni Grup” ödülüne layık görüldü. Tüm bu başarılar, azimle çalışan grubu 2004 senesinde Epic Records’la anlaşma imzalama yoluna kadar götürdü ve The Fray, “How to Save a Life” adlı ilk albümlerini 2005 senesinin Eylül ayında piyasaya çıkardı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Fray*
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2008, 22:43:19 »
Neden açmadım ki bu konuyu sanki ;D Amani The Fray denince akan sular durur yau :oyy how to save a life over my head she is all at once trust me vs vs. gider bu :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2008, 23:26:17 »
How to Save a Life la tanışmıştım kendileriyle ve o klibi hiç unutmıcam heralde =D neyse işin özü cicidirler severim sana da teşekkür ederim kuzum (:

Peyton

« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2010, 19:50:30 »
Başarılı olmakla birlikte son zamanlardaki bekletmeleriyle de beni deli etmeyi başaran bir gruptur kendileri. Solistinin birde canlı dinlenmesi tavsiyemdir. How The Save e Life ile süreklü gülümsememe neden olmuş, Over My Head ile içimi kıpır kıpır etmiş, Vienna ile duygulanmama sebep vermiş, You Found Me ile sürekli aramama neden olmuşlardır. Birde Kanye West'in Heartless'ine bir cover yapmışlardır ki... Sizi duygusal bi anınızda yakalarsa dumur olmamanız mümkün değil. 'Kanye West bu şarkıyı mahvetmiş yahu', diyor insan. Aynı şarkının klibide pek hoş, pek masumdur. Grubu dinlemeyenlere, hemen dinlemeye başlamalarını ekliyor ve buradan ayrılıyorum :P

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Rom: 2
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Fray
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2011, 17:07:27 »
'The Fray'
Kesinlikle kaliteli bir grup özellikle 'You Found Me' şarkısı insanı alıp götürüyor yahu  :D
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Ynt: The Fray
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2011, 20:58:07 »
'You Found Me' favori şarkımdır. Alıp götürür bu grubun müziği beni.
Ve Never Say Never. :=)

Haykırmak mı istiyorsun karanlığa?
Öyleyse seni tutan ne?
Avazın çıktığı kadar bağır karanlığa,
O, herkesten çok daha iyi anlar seni aslında...