Kayıt Ol

Siyah Kan - J. C. Grangé

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
Siyah Kan - J. C. Grangé
« : 01 Nisan 2008, 10:49:33 »

J. C. Grangé yine işbaşında. 2003 yılında çıkardığı romanı "Kurtlar İmparatorluğu"yla hem dünyada hem de ülkemizde ününe ün katan Grange yeni kitabıyla Türkçe’de. Yine kanlı, yine delice, yine korkutucu bir roman var karşımızda: "Siyah Kan".Yazarın bir yıl gibi kısa bir sürede kaleme aldığı kitap serbest dalış şampiyonu bir katil ile eski paparazzi, kötülük fikrine ve kaynağına takıntılı bir gazeteciyi karşı karşıya getiriyor. Katil hapiste… Ama daha önce Kamboçya, Tayland, Malezya’da kan dökmüş. Kadınların kanı… Gazetecinin onunla temasa geçmek için oynadığı oyun romanın temelini oluşturuyor. Ama katil bu yemi bir süre sonra yutmuyor. İşte gerçek heyecan da orada başlıyor. Kim av, kim avcı, birbirine karışıyor. Grangé hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir roman "Siyah Kan". Paris’ten Asya’ya doğru deliliğin sınırında bir yolculuk… Dört yüz küsur sayfalık gerilimli bir kâbus… Çok çekici… Yazarın ustalığı kendini bir kez daha çarpıcı bir şekilde gösteriyor. "Siyah Kan"ı okurken kötülüğün ve kötülerin dünyasına doğru nefes nefese bir koşu tutturduğunuzu fark ediyorsunuz. Bu çılgınca koşuya karşı koymak imkansız![alıntı]

Şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri,çok  sürükleyici ve zekice yazılmış,ve bana sadece 2 gün dayandı.. 8)

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
Ynt: Siyah Kan - J. C. Grangé
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2008, 14:32:59 »
garange garange garangeeee hastayım sana yazdıklarına garange'ın yazdığı bütün kitaplar süperdir siyah kanda bunlardan bitanesi tavsiye ederim
she's back!!

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2008, 22:27:20 »
Kitapçıda görüp almak istediğimde bizimkilerin sorun çıkardığı kitap.. Bir dahakine kaçmaz :P ;D

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2008, 16:36:05 »
Kitapçıda görüp almak istediğimde bizimkilerin sorun çıkardığı kitap.. Bir dahakine kaçmaz :P ;D
Büyüyünce inşallah  :D Benimkiler de şeytan yeminine kızmışlardı, Sonra aldım okudum o başka,alamıyosan okumak için sahtesini al, sonra orcinale geçersin(sahte desteklemiyorum :=))

--> Yoo, korsana hayır.. Hep orjinal alırım ben. Bir dahakine ebeveynlerimi takmicam tabi :D - Jénsou

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2008, 20:14:23 »
kitabın adını çok duydum..tam benim tipim bi kitaba benziyor aslında korku korku korku  8) :P arkadaşımda vardı alıp başlıycam inş bi gün  :P :=)

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

Çevrimdışı harrypottergirl

• **
  • 169
  • The Rebellion Begins...
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2008, 20:26:47 »
kitap evde var ama daha okumadım belki okurum :)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2008, 16:48:18 »
valla okumadım ama okumayı düşünüyorum herkes bahsediyor ama çok canice dedikleri için birazda kaçınmıyor değilim :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2008, 15:07:22 »
Jacques Reverdi tam bir sanatçıdır.. işLediği cinayetLer bana epey iLham verdi açıkçası =D
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2009, 01:17:19 »
Öteki Grangé kitaplarını da korku gerilim altında tanıtmak lazım aslında, çağdaş ve bu dalda oldukça güçlü bir yazar. Kitapları film olmaya başladığında biraz üzülmüştüm ama sonra geçi verdi Jean Reno filmlerde bir bir baş göstermeye başlayınca ^^ severim, sevmeliler, sevdirmeliler, sevmeyeni dövmeliler.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2009, 17:23:25 »
Alıntı
Jacques Reverdi tam bir sanatçıdır.. işLediği cinayetLer bana epey iLham verdi açıkçası =D

İlham verdi derken !!! :D
Senden şöyle canilik esiyor bu tarafa hafif hafif. >:D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Mayıs 2009, 15:39:17 »
İlham verdi derken !!! :D
Senden şöyle canilik esiyor bu tarafa hafif hafif. >:D
:D :D
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı black_sabbath

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2009, 13:42:53 »
Gerilimi polisiyeyle harika harmanlamış bir roman. Karakterler çok iyi oluşturulmuş. Sondaki sürpriz de çok iyi.

Uçan Hoca

« Yanıtla #12 : 14 Eylül 2009, 11:30:12 »
Süper bir kitap, sabah başladım akşama bitti. Nefesim kesildi.

Peyton

« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2009, 21:11:19 »
Bir yerde daha yazmıştım;

Yazarın  ustaca kaleme aldığı, her saniyesinin sürükleme üzerine kurulu olduğu, müthiş bir polisiye-gerilim kitabı... Evet, belki ilk başlar sıkabilir, ama sonralarda olayın ustaca örüldüğü, planların mükemmelce yapıldığı, dilinin harika olduğunu görüyorsunuz. Hatta insana tamamen gerçek bir olayı okuyormuş tadı veriyor. O kadar ki Jean Christophe Grangé, Agatha Christie'nin tahtına bile oturabilir polisiye konusunda. Kitabın tek kötü ve mantıksız yanı sonuydu bence.
Spoiler: Göster
O son bölüm, tamamen kitaptan kopuktu, bambaşka bir olayın, 30 sayfada anlatılması gibiydi çünkü asıl karakterimiz yoktu ve biz bambaşka bir karakterle tanıştık. Aslında olduğu kişinin o olmadığını öğrendik...
Güzel durabilir ama kitaba böyle bir son yazmayı düşüneceksen, en azından bir 100 sayfa daha yazmalısın. Ama yinede, kopuk bir sona rağmen, etkileyici ve sürükleyiciydi :=)

Çevrimdışı monster

• *
  • 19
  • Rom: 0
  • Kurabiye Canavarı*
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 30 Temmuz 2010, 14:37:14 »
Tırstığım yerler oldu.  ;D
Ama buna rağmen güzeldi.
Hoş senin de bir varoluş sebebin vaar.~