Kayıt Ol

Amber ve Küller Geliyor!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Amber ve Küller Geliyor!
« Yanıtla #15 : 18 Şubat 2009, 19:02:30 »
Aldım kitabı aldım :D.Hem de az önce girdim eve, ejderha mızrağı tadını yeniden yaşamak için acele ettim :).
Senin de tavsiyen var madem,o zaman daha da meraklandım şimdi ;).Mina'ya da alışıcaz artık mecbur :).

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #16 : 18 Şubat 2009, 20:05:25 »
Mina'yla birlikte olaya çok has karakterler de katılıyor. Keşiş Rhys ve gece gezgini kender tam favorilik karakterler. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Şubat 2009, 14:07:56 »
Kitabı okumaya başladım.Yorumlarımı yazmak istiyorum ama spoiler'a gireceği için Gizle/Göster özelliğiyle anlatıcam :).

Spoiler: Göster
Mina'ya neler olmuş öyle!O masum,kendini yoluna damış kız gitti,yerine ahlaksız bir kız geldi xD!Yani olay fahişeliğe kaçıyor artık!
Chemos desek ayrı zampara :P.Zeus gibi xD!Gitti Mina'Yı baştan çıkardı,kendine aşık etti.Aaaa,Ölüm Tanrısı dediğin azıcık oturaklı olur!Ölüm dediğin soğuktur,bu adam çok sıcak xD!Cık cık cık!Ayıp ayıp sayın Chemos!Ölümlülerin zafiyetleriyle oynamayınız!

Ama Takhisis'İn ne kadar akıllık ettiğini de gördüm.Mina'ya karşı hiçbir erkeğin cinsel bir çekim duymaması Mina'yı yoluna daha çok bağlayan bir etkiydi.Ama şu an bu koruma Chemos'Un en büyük silahı.Bir erkek tarafından sevilme isteği var bence MinaN'ın içinde.
Ama herkesi de tek bir silahla vuruyor yahu :P.Zaaflarıyla...
En çok da,yoldan çıkarılan Kiri-Jolith keşişine acıdım :(.Adamı yozlaştırdılar ya...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Şubat 2009, 14:17:18 »

Fahişelik biraz abartı ama. :D Tamamen kendini Chemos'a adamış durumda şu anda. Chemos ile birlikte olduğu zaman zevk aldığına eminim fakat onun emriyle yaptığı ayak işlerinde ne kadar istekli bilemem. Sadece Takhisis hitti ve yerine Chemos geldi diye düşünüyorum ben bu yönde.

Chemos'ta karizma aslında. Sadece kendini çok yüce birisi olarak görüyor. Daha önce de söylediğim gibi ikinci kitap sonunda Chemos'un surat ifadesini merak ettiğim kadar hiç bir şeyi merak etmiyor. Gün gelir de film yapılırsa ve bu bölüm koyulursa ne kadar mesu olurum anlatamam. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #19 : 23 Şubat 2009, 19:23:25 »
"Takhisis gitti, yerine Chemosh geldi," demek ne derece doğru olur bilmiyorum. Çünkü Chemosh, Takhisis'in binde biri kadar bile entrikacı değil. O sadece Takhisis'in mekanı olan Abyss'i yönetiyor. Bence Takhisis gittikten sonra var olan en kötü tanrı Sargonnas. Deniz ticaretini ele geçirmesi, elf şehrindeki hakimiyetini geliştirmesi ve karanlık tarafın tanrıları tarafından saygı ve korku duyulması yeterli sebeplerdir.

Mina'ya gelince garibim der susarım valla. :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Nisan 2009, 12:13:46 »
Bitirdim kitabı ama buraya yazmayı unutmuşum :).

Nuitari'nin girişi süper oldu! Her zaman gizli kalan bir tanrıydı ama sahneye girişiyle heycanlandı. Solinari ve Lunitariyi de bekliyorum!!!