Kayıt Ol

Koruyucu Renkleri ~ bölüm 10 (yarısı ve tamamı)!!

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
ONLAR BİR AVUÇ ÇOCUKTU...  

Yaşam çok gelirdi Seda'ya... Annesi kim diye merak ederdi... Bu aileyi de severdi ama, neden  kavgasız bir günleri geçmezdi? Hayatsa ona en ağır yükümlülüğü vermişti...
Bunun için gitmişti onlarla oraya...Ama istediğini alamadı...

Nesil de merak etmişti annesini... Sonra bir kadın geldi... Teyzesi olduğunu söylemişti ama, bilmezdi kimdi...
O da aslında bu yüzden gitti oraya... Ancak hayat her zaman istediklerini verme insana...

Alara sadece arkadaşlarını istiyordu... Vazgeçilmez bir dostluk, yaşama sevinci. Herşeyi onlardı...
Ancak o bile istediğini alamazdı...

Dilara pek bir şey istemez görünüyordu,suskundu.. Ama içinde fırtınalar kopuyordu... Belki de başka biri olmak istiyordu kim bilir? Belki de istediğini tek alan o olmuştu...

OYSAKİ KADİM GÖREVLERİ VARDI...

Hayat, küçücük yaşlarında büyük sorumluluklar vermişti onlara. Onlar da isterdi, doya doya yaşamak. Sonunda ne olacak, diye düşünmeden eğlenmek. Ama bu görev onlarındı, isteseler de istemeseler de yapacaklardı... Belki de mutlu olurlardı.. Kimse bilmiyordu, bilemezdi... Öğrenmeye çalışıyorlardı ama nasıl...

DOSTLUK MU AİLE Mİ GÖREV Mİ

Seçimler onları bekliyordu... Yanlışı mı seçeceklerdi doğruyu mu?

KORUYUCU RENKLERİ

Bu dört kızın kaderi bir okulda kesişir. Seda zaten yıllardır o okulda okumaktadır, Nesil o yaz tatiline kadar, Ankara'da yaşamış, sonra Bursa'ya teyzesinin yanına gelmiştir. Alara ve Dilara ise ikizdir, onlar da İzmir'den aileleriyle birlikte taşınmıştır. Klasik laflarla tamamlıyorum şimdi: 'Kusa sürede çok iyi dost oldular.'

Ancak onların kaderi bu kadar basit değildir. Tanıştıkları bir kadın, tüm yaşamlarını altüst edecektir.

Renklerin bu hikayeyle çok yakından ilgisi var, ancak bunu zamanı gelince söyleyeceğim nihaha  :hihi

Birinci bölüm bir hafta içinde kayiprihtim.org'te!! 
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı chacklack

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yepyeni bir hikaye~ Koruyucu Renkleri
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2008, 14:08:55 »
tanıtım haa güssel olmuş köfte insancıkları heycanlandır yahni süper olmuşş

[eğer birgün kitabın çıkar o kitapların birinde ismim geçmesin sen görürüsün köfte oluon mı kıymamı] =P

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2008, 15:57:54 »
Bööyle köfte görülmedi yavf... :o O ne güzel bi fikyir.. ;D ... O kadın neler yapcak acebaa... ?? ... Merak ettim çabuk yaz köftecankank... ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2008, 16:00:10 »
tamam kuzularım hmm tahminen çarşamba günüatabilirim ama tabe talebe bağlı :P bu sefer merakınızı uyandırmak için her türlü yola başvurucam haberiniz olsun :P sora baskı var şiddetvar demeyin hiç =P (cıx ben öyle şey yapar mıyım hiiiç 8))
Ne varsa, onlar aldı.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2008, 16:12:09 »
Vaaayhhh köftecaann ;D Süpersin yaz bakem hemen 1. bölümü çok merak ettim ;D

Toxic

« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2008, 16:14:59 »
çoOk gsl olmus kuzujummmMm...
sprsn dwm...

;)   :hug

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2008, 16:22:49 »
8) çarşambaya kadar bekleyin üzgünüm 8) ee başka kimse yorum yazmıyor mu :'(
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Nisan 2008, 17:55:31 »
Acaba her birine birer renk birer görev falan mı verilir :D Birşeyler tahmin etmeye başlıyorum ama yazılabilecek kadar değil :D Bölümü bekleyelim o zaman (=

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2008, 18:50:15 »
yanlış cevap ama yaklaştın :D hayıır tutuyorum kendimi söylemiceeemm  :-X
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2008, 14:08:44 »
bölüm bir = Son normal hafta

İki pembe kelebek havada süzülüyordu.

Seda onlara hayranlıkla baktı. Çok güzellerdi… ama canı şimdi kelebek görmek istemiyordu. Bu yüzden de onlardan uzağa, yol kenarındaki bir ağacın gölgesine oturdu.

Sokakta pek kimse yoktu. Bunun nedeni günün en sıcak saatleri olmasıydı. Aslına bakarsanız, bu semtin insanları zararlı şeylerden kaçınmaz, onlardan ölesiye korkardı. Her gün öğle saatlerinde çocuklarını evlerine sokup perdeleri manyaklık derecesinde kat kat çekmeleri de bundandı.

Oysa Seda bu saatlerde eve çok ender uğrardı. Çünkü evde geçirdiği her dakika, çıldırmasına yetecek kadar sinirlendiriyordu onu. Anne ve baba dediği insanlar, sabah kalktıkları andan itibaren gece herkes uyuyana kadar bağırış çağırış kavga ederdi. 14 yaşındaydı, 10 yıldır onlarla yaşıyordu. İlk amalar sessiz ve sevgi dolu olan bu ev, zamanla hırs ve kötülükle dolmuştu. Seda artık buna alışmıştı ve takmıyordu. Aslında kendi ailesini, gerçek anne-babasını –belki kardeşi bile vardı- çok özlüyordu. Oysaki onlar evlerinde çıkan büyük bir yangında ölmüşlerdi. Hepsi. Seda o zaman dört yaşındaydı, zaten dört yaşından öncesini de hatırlamıyordu.

Yaz tatili boyunca, hep kelebek peşinde koşmuştu. Hiç arkadaşı yoktu, destek alabileceği kimse de. Yatılı okulda okuyordu (maddi durumları kötüydü ve bursuyla özel bir okula gidiyordu) ve okulu her ne kadar sevmese de özlüyordu…

Ağacın dibinde otururken, yine böyle bir ruh hali içindeydi işte. Başını kollarının arasına aldı, ve dünyanın kötülüklerini –kavgaları ve diğerlerini- bir daha görmemeyi diledi.

Yoldan birbiri ardına geçen iki arabanın sesini duydu, ancak umursayamayacak kadar yorgundu.

xxx

Alara arabadan indi. “Vay canına!” babası yeni evlerini büyük olduğundan bahsetmişti, ama bu kadarını beklemiyordu. Arabadan kızıl saçları ve yeşil gözleriyle Alara’nın aynısı bir kız indi. İkizi. Onun da ağzı açık kalmıştı.

Babaları gülümseyerek geldi ve kızın omzuna kolunu attı.

“Beğendin mi Dilara?” diye sordu. Kız mutlu gözlerle babasına baktı ve evet anlamında başını salladı. Ancak cevap vermezdi, hiçbir zaman vermemişti.

Çünkü Dilara konuşamıyordu.

Bu yeni şehirdeki yeni evlerine girdiler. Anneleri eşyalarla birlikte önceden gelmişti. İçeride onları karşıladı. Tek tek hepsini öptü.

“Sanırım muradınıza erdiniz, artık ayrı odalarınız var! Alara sen-”
“Tamam, tamam gidiyorum!” diye sevinçle yukarı kata çıktı. Bir kapının açıldığını duydular, sonra da neşe dolu bir çığlık. Dilara meraktan ölüyordu, annesini çekiştirdi.
“Tamam tatlım, hadi gel bakalım.” Dedi annesi kocaman bir gülümsemeyle. Birlikte yukarı çıktılar.

Kadın ona bir kapıyı işaret etti.

Dilara koşup kapıyı açtı, eğer yapabilseydi, kocaman bir çığlık atardı çünkü odası baştan başa turuncuydu! O çok sevdiği turuncu!

Koşup annesini boynuna atladı ve onu öptü. Sevinçten delirmek üzereydi. Sonra gidip Alara’nın odasına baktı.. Onunkiyse –Alara’nın çok sevdiği kırmızcı renklerle ışıldıyordu. Gidip ikizine de sarıldı. Babasını da kapıda görünce, koşup atladı yine. Öptü, öptü… O, teşekkürlerini böyle iletiyordu.

Ve biliyordu ki, konuşamamak, sevgiyi iletmesine bir engel değildi.

xxx

Çok zengin bir evdi burası. Her şeyin en iyisi. Teyzesine göre, Nesil bunları herkesten çok hak ediyordu. Ona küçük bir prenses muamelesi yapıyordu teyzesi. Nesil onu sevdiğini ve geçmişinin acısını dindirmeye çalıştığını biliyordu, ama bu zenginlik onu boğuyordu. Nesil, o yaza kadar bir yetimhanede büyümüştü. Anne-babası, Nesil daha bir yaşındayken, Ankara’ya yaptıkları bir gezi sırasında, trajik bir trafik kazasında ölmüşlerdi.

Nesil nasıl hayatta kalmış ve o yetimhaneye gönderilmiş, kimse bilmiyor. Hatta ailesini bile bilmiyordu, o yaz tesadüfen teyzesiyle karşılaşana kadar. Yapılan iddialar, testler ve araştırmalar sonunda gerçekten onun yeğeni olduğu ortaya çıkmıştı, ve işte buradaydı…

xxx

“Size daha ilk gün söylemiştim, sevgili konsey üyeleri. Bu kızlar bir bitkiye can vermekten acizler, nasıl koruyucu olabilirler?” dedi zarif görünüşlü bir adam.

“Henüz ihtiyaçları olan şeyi almadılar Oxis, ne bekliyordun?”dedi çok güzel görünen bir kadın.

“Tanrı aşkına Orenta, hepimiz, ihtiyacımız olanı almadan önce sihir yapabiliyorduk. Hatırlatırım sen, sihirle açılan yaraları iyileştirmeyi kendi kendine öğrenmiştin-”

“Biz sihirli bir ortamda büyüdük, sevgili Oxis, ve güçlerimizin içtiğimiz su gibi farkındaydık. Onlarsa, tamamen normal bir hayat sürüyorlar. Nasıl olur anla-”

“YETER!” diye bağırdı konseyin başkanı yaşı Tiriq. “Renklerin seçimini yaptığını o geceden beri tartışıp duruyorsunuz. Oxis, sen istesen de istemesen de onlar birer koruyucu ve bu görevi ne pahasına olursa olsun yerine getirecekler. Eğer bir kez daha itiraz edersen tüm yetkilerini alıp seni dünyanın en ücra köşesine sürerim. Anlaşıldı mı?”

“Evet, efendim.”

“Orenta, geçmişte yaşanılan bazı şeyleri de göz önünde tutarak seni bir  hafta görevinden alıkoyuyorum.”

“Ama bir haftada siyahlar koruyucuların kökünü kurutur-“

“Onları savunmasız bırakacağımı düşünmüyorsun herhalde. Hem artık onları korumak çok daha kolay, çok şükür ki bir araya getirmeyi başardık. Çıkabilirsiniz.”

Orenta gözlerinden ateşler saçarak Oxis’e baktı, ancak bir şey söylemedi.

Dengeler bozuluyor, savaşlar sürüyor ve renkler artık onları geri istiyordu.

<<<<

fantastikler ilk bölümden başlamaz değil mi ama :P size fantastik olmayan ama cici bir bölüm sunuyorum :P yorumları alayım :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
Ynt: Koruyucu Renkleri ~ bölüm bir eklendi
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2008, 15:59:56 »
Arkadaşım ilk bölüm ve güsel bi başlangıç olmuş tebrik ederim.Bayağı bi ilgi uyandı bende en yakın zamanda devamını bekliorum çabukk oll :P Bekletme fazla demek istedim yanlış anlama :P Daha ne diyebilirim TEBRİKLER!!!!! ;)

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2008, 16:05:51 »
Arkadaşım ilk bölüm ve güsel bi başlangıç olmuş tebrik ederim.Bayağı bi ilgi uyandı bende en yakın zamanda devamını bekliorum çabukk oll :P Bekletme fazla demek istedim yanlış anlama :P Daha ne diyebilirim TEBRİKLER!!!!! ;)
teşekkürler :P ama destur yahu topu topu kaç saat oldu atalı :P biraz bekliceksiniz artıkın kader oks çocuğuyuz işte :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2008, 16:07:44 »
Tamam tamam bizde biraz anlayışlı oluruzz:P şaka yapıorum sen oks e çalış her ne kdar bizim senemiz kdr zor olmasada öenmli bi sınaw biz biraz beklerizzz rahatına bakk ;D

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Nisan 2008, 16:19:13 »
Köfteeem bu hikayede ekşını hemencicik hissettim. :P Harikasın 2. bölümü sabırsızlıkla bekliyorummm =)

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Nisan 2008, 16:22:24 »
Tamam tamam bizde biraz anlayışlı oluruzz:P şaka yapıorum sen oks e çalış her ne kdar bizim senemiz kdr zor olmasada öenmli bi sınaw biz biraz beklerizzz rahatına bakk ;D
teşekkürler :D

Köfteeem bu hikayede ekşını hemencicik hissettim. :P Harikasın 2. bölümü sabırsızlıkla bekliyorummm =)
ekşın olunca tabe :P pis çıkarcı senii :P saol yevru :P
Ne varsa, onlar aldı.