Kayıt Ol

Unutulmuş Diyarlar // Harita...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Unutulmuş Diyarlar // Harita...
« : 10 Nisan 2008, 12:20:07 »
Güzel bir haritaya benziyor. Açıklayıcı mı değil mi onuda okumuş arkadaşların yorumlarıyla öğreneceğiz...

Bayağı büyük olduğu için link koyuyorum...
http://img142.imageshack.us/img142/7862/udcv0.jpg
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Unutulmuş Diyarlar // Harita...
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2008, 11:25:57 »
Çok beğendim ben. :)

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2008, 19:41:36 »
Faerun oldukça büyük bir kıta, ben genellikle batıdaki sword coast kıyılarındaki şehirlerde oynatırım özellikle neverwinter, orta taraflarda cormanthor ormanı ve cormyr, turmish, daha doğuda halruaa ve thay da oyunların geçebileceği hoş ülkeler. Dağları, bayırları, kaleleri, harabeleri çok iyi işlenmiş haritada...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2008, 22:27:50 »
Benimde hoşuma gitti..:)

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2008, 14:01:35 »
Benim bilgisayarda birkaç versiyonu var ama en güzeli bu sanırım. O haritada hep güney taraf ilgimi çekmiştir, örneğin Halruaa, ve Wild Elf ormanları ile Shar'ın hüküm sürdüğü yerler, çünkü oralarla ilgili neredeyse hiç dilimize çevrilmiş hikaye yok. Varsa yoksa Drizzt ve bu yüzden de kuzey diyarları. Bıktım be!!  :P

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2008, 18:18:09 »
Oyunlarımın neredeyse yarısı yolda geçer. Ve yolun büyük bölümü tehlikeli yerler olmasına rağmen rp'nin combata dayanmasını sevmediğimden yol kısımlarını atlamak zorunda kalıyorum bazı bazı :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2012, 17:16:29 »
D&D oynamak için en uygun olan evren/setting olarak düşünüyorum. Kitaplarda ise içinde kaybolmak biraz zordur, UD eserleri bana daima çok karamsar gelmiştir, karanlıktır. Ravenloft kadar olmasa bile.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2012, 10:45:38 »
D&D'nin bende ateri versiyonu vardı benzer.Eskiydi tabi de ama çok değil iki kişi oynanılabiliyordu mage falan vardı  ve baya uzundu kardeşimle bitirmemize rağmen ben en son çıkanlarını alıp bu haritada oynamak istiyorum.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2012, 20:48:53 »
Fearun ve Toril.
Spoiler: Göster

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2012, 20:54:47 »
Şöyle fotoğraflar büyük olunca saçımı başımı yolasım geliyor yahu. Yana kaydır yana kaydır bitiriyor beni :)

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #10 : 10 Ağustos 2012, 21:35:41 »
Harita büyük yani buradan bayağı malzeme çıkar. Ama neden sürekli Fearun işleniyor bunu anlayamıyorum. Fearun yerine diğer kıtalara da odaklansalar romanlarında bence daha güzel ve etkileyici olur.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Ağustos 2012, 15:46:15 »
Harita büyük yani buradan bayağı malzeme çıkar. Ama neden sürekli Fearun işleniyor bunu anlayamıyorum. Fearun yerine diğer kıtalara da odaklansalar romanlarında bence daha güzel ve etkileyici olur.

Sonuna kadar katılıyorum. Seriyi az-biraz bilen okuyucular, yaşanılan dünyanın Fearun olduğunu zannediyorlar. O bölgeye olan yüklenmeler sonucundan, neredeyse kitapların büyük bir kısmı orada geçmekte. Toril gibi bir dünya benim elimde olsaydı, en küçük, en görülmemiş noktasına kadar kullanırdım.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2012, 15:19:33 »
Diğer kıtalar çok kötü ve hiç özgünlüğü yok. Kara-tur kıtası asya'ya okadar benziyor ki kes yapıştır diyebilirim. Faerûn aralarında en özgün ve merak uyandırıcı olanı. Ben özellikle Chult'u merak ediyorum keşke R.A. Salvatore oraya birini gönderip öykü yazsa :)

Kara-Tur'da Koryo adlı yerin haritası:

Not:
Koryo kore'de kurulmuş ve iki yüzyıl dayanmış bir krallıktır. Kuzey Kore kendisini Koryo'nun devamı olarak görmektedir.

Kara-Tur'da Wa adlı yerin haritası:

Not:
Japonya'ya ne kadar da benziyor değil mi?

Kara-Tur'da Tabot adlı yerin haritası:

Not:
Tibet'e ne kadar benziyor değil mi?

Kara-Tur'da At Düzlükleri denilen yerin haritası:

Not:
Orta asya bozkırlarına ne kadarda benziyor öyle değil mi?
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2012, 18:22:51 »
Cormanthyr İmparatorluğu