Kayıt Ol

Fantastik kitaplar alırken nelere dikkat edersiniz?

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Öhöm !  :shrlock

Efenim şimdi fantastik kitap alırken nelere dikkat ediyoruz?Neler ilgimizi çekiyor?Duyumlarla mı alıyoruz?

Bana gelince daha çok güvendiğim ! (kitap konusunda) arkadaşlarımın düşüncelerini alırım..Sonra kitap hakkında ufak çaplı araştırma yaparım..Beğenirsem gidip alırım..

Cevapları alıyım

:shrlock

Not: Açıklamalarınız bazı üyelerimizin işine yaracağını sanıyorum  ;)

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Fantastik kitaplar alırken nelere dikkat edersiniz?
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2008, 19:13:46 »
benim çevremde fantastik edebiyatla ilgilenen pek insan olmadığı için ben genellikle kütüphanelerde ya da kitapçılarda küçük araştırmalar yapar daha sonra internetten kitap hakkındaki görüşleri okuyup öyle alırım

*benim stilim bu :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2008, 20:39:36 »
Ben duyumlarla alırım daha çok. Ancak tabi yazarına da bakarım, sevdiğim bir yazarsa alır, sevmediğim bir yazarsa (Margeret Weis :P ) bi bakar geçerim. Ya da arka kapağını okurum, kitapçının tavsiyelerini dinlerim. Özellikle kitapçının tavsiyelerini dinlemek işe yarıyor.
try again fail again fail better

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2008, 22:46:09 »
Bence kitabın kabı çok önemlidir.dikkatimi çekmesi lazım çekerse bi arkasına bakarız.(yapmayan yoktur herhalde) kitabı yazarı önemli değil.
hoşuma gideerse alırım özellikle kitabın kapağına dikkat ederim.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2008, 23:05:57 »
Kimin neye dikkat ettiğine saygılı olmam gerekir ama söylemeden edemeyeceğim, yaptığın çok çocuksu :P
3-4 sınıf civarı çocuğu olan bir akrabamdan biliyorum, bize geldiklerinde, içinde güzel resimler olan kitap var mı çocuklara götürürüm diye soruyor :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Nisan 2008, 18:18:23 »
kitabı pazarlamayla ilgili demiştimben içindeki resime bakmamki dış kapağa bakarım

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2008, 16:44:15 »
Çevremde fantastik okuyan pek yok, bunun için kimseden görüş falan almıyorum =) İnternetten kitap hakkında yapılan yorumları okurum önce. Konusu, içeriği hakkında biraz araştırma yaparım Sonra da gider alırım işte.

Ama ille böyle olmak zorunda da değil. İşin bir de şu boyutu var ki: kitapçıyı gezerken kitabı görürüm, içine şöyle bir göz atarım, "Hmm fena değil gibi," der ve alırım :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2008, 19:45:27 »
Kapağı falan ilgilendirmez. Kapağını okumuyorum çünkü.. Yazarına, özetine ve kitap hakkındaki yorumlara bakarım..

Zaten seri hakkında az buçuk bilgim vardır, devam kitabıysa hele, hiç duraksamadan alırım.. =)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2008, 15:42:14 »
Bildiğim bir yazar ya da seri kitabıysa birşeye dikkat etmem ;D
Farklı birşey ise içine göz gezdiririm,arka kapağındaki yazıyı okurum.Bir de bir serinin son kitabı falan olmamasına dikkat ederim :anem Sonra bişe annamadan kalıyoruz şıp diye :hönk

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2008, 15:36:46 »
önce ismi ve kapaktaki grafik düzeni ve arkadaki yazısı bide iç sayfadaki yazı... grafik düzenine bakma sebebimde iç kısmı ve arka kapağı okudugumda bağlantılı olup olmaması ona göre kapağın hazırlanış biçimi falan beni cok etkiler. zaten grafik derslerinde öğretilen ilk şey mağazada orda burda gezerken yaptğın iş hemen dikkat cekmeli . tüketiciyi çarpmalı idi... nese böle işte
she's back!!

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2008, 16:10:27 »
Kitap hakkındaki yapılan yorumlar kitabı okumamda çok önemli bir yere sahip oluyor.Sonra da kitap özeti.Kapağına hiç dikkat etmem açıkçası.

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2008, 16:15:22 »
Bir kere kapağının güzel olması gerek yani dikkatimi çekmesi için.Ama öyle şans eseri bulmayacaksam kitabı yorumlarını okurum konusunu öğrenirim; beğenirsem kapağı da bağlamaz beni.Ayrıca yazarı da çok önemlidir,daha önceden bir kitabını okuduyup beğendiysem tereddütsüz alırım=)

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Mayıs 2008, 01:27:27 »
Her şeyi önemlidir, içeriğinden kapağına kadar herşeyine dikkat ederim. Ancaaak kapağı o kadar önemsemem, daha çok arkasında yazanlar önemlidir, tabi başka güvendiğim kişilerin düşünceleride...
#rekt

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Mayıs 2008, 11:17:35 »
Bikere kapağa bakmam..Baksaydım Harry Potter kitaplarını görmezdim bile.. ;DArka kapak yazısı çok önemli benim için..

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Haziran 2008, 00:06:00 »
Kitaplarda ; hangi mitoloji işlenmiş, mitolojilere saygı duyulmuş mu gibi unsurlara özen gösteririm, sıfırdan diyar yaratan kitaplar eğer 3 ve üzeri seriyle alırım, yeni diyar yaratmayanlar önemli değil her türlü okurum
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen