Kayıt Ol

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avatar
« Yanıtla #45 : 18 Temmuz 2008, 10:56:20 »
Anday ne yaptın sen yaa.. :P
bilmem :P ne yaptım ben yine ya? :P :-\

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 21 Temmuz 2008, 13:24:36 »
16. bölüm alt yazılı olarak çıktı arkadaşlar. İsteyen varsa bir pm atsın, halledelim.. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 21 Temmuz 2008, 15:39:08 »
16. bölüm alt yazılı olarak çıktı arkadaşlar. İsteyen varsa bir pm atsın, halledelim.. :D

Bence buraya link konulabilir, maksat diğer Avatar hayranları da faydalansın :P Ha yok ille pm diyorsan atayım pm ;D Hatta hemen atıyorum :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 21 Temmuz 2008, 15:56:32 »
Bence buraya link konulabilir, maksat diğer Avatar hayranları da faydalansın :P Ha yok ille pm diyorsan atayım pm ;D Hatta hemen atıyorum :D
Burada sen ver linki, 2 gün sonra "Bu site mahkeme kararıyla kapatılmıştır." yazısını beyaz arka plan üstünde kırmızı kırmızı yazılmış şekilde görürsün ama.. :P

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 21 Temmuz 2008, 15:58:39 »
Burada sen ver linki, 2 gün sonra "Bu site mahkeme kararıyla kapatılmıştır." yazısını beyaz arka plan üstünde kırmızı kırmızı yazılmış şekilde görürsün ama.. :P

Öhöm, o zaman pm yoluyla link alışverişi yapmak en iyisi :D Neyse ben buradan teşekkür edeyim sana, bana o kutsal linki yolladığın için ;D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 28 Temmuz 2008, 15:27:33 »
17. Bölümüde izlemiş bulunuyorum ve kopmak isteyenler için bu bölümü herkese öneriyorum.. :D Bölümde nerden nereye gelindiğini anlatan bir tiyatro var. Yani baştan izlemediyseniz bile boşverin hemen açın izleyin.. :D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 28 Temmuz 2008, 15:51:57 »
en sevdiğim bölümü son bölüm oldu... :P müthişti gerçekten ama PhoenixKing sinirimi bozdu (nicikimi çalmışlar gibi hissettim ulen :P) neyse neyse, bitirin artık avatarı :P alt yazısı çıkacaktır yakında... :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 30 Temmuz 2008, 10:51:04 »
İnanamıyorum bitti sonunda.. =|

Böyle muhteşem bir final böyle muhteşem bir 1:30 saatlik şey görmedim ben. İzlemeyenler için ölmeden önce ne yapın edin bulun şu çizgi dizi izleyin diyorum. Gerisi spoiler..

Spoiler: Göster
Yahu lost falan diyoruzda halt etmiş. şimdi kısaca özetliyeyim mi ne yapayım bilemiyorum. Lakin Katara ile Aang çok güzel bir sonda öpüştüler mutlu oldular aynı anda bizde mutlu olduk. Aang'in tekrar avatar haline geçebilmesiyle süt dökmüş kedi halini alan  Ozai'den mi bahsetsem kafayı sıyıran Azula'dan mı bilemiyorum. Neyse daha sonra iyi bir yorum yapacağım tek isteiğim izlemeniz ve şu çizgi dizinin değerini yansıtmanız.

Şu 3 serilik filmi merakla bekliyorum yaa..

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 30 Temmuz 2008, 11:24:56 »
muhaha!!! değil mi xD süperdi, süper...

atoma döndü resmen ya, toprak elementi elektronar gibi dönüyor falan, gerçekten müthişti, en kısa zamanda tekrar seyredicem... :P

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 30 Temmuz 2008, 14:45:46 »
On altıncı bölümden nefret ettim.

Kata kim ki Zukoya sarılıyor efem? Sarılmasın. Gıcık.

On yedinciye de bayıldım :D

Avatar usulü tiyatro, tam komediydi. Bu kadar güldüğümü hatırlamam hiç ;D

Çevrimdışı Ashley

• **
  • 158
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Kingdom Hospital
« Yanıtla #55 : 31 Temmuz 2008, 01:12:41 »
ahanada bitti seri delirdim yaaa

ya zuko yine o uyuz karıya döndü ya ben katarayla olsunlar istiyodum katarada da ne mide varmış ya aang hem kel hemde kısa bide zukonun yüzündeki yara izi gitseydi tam süper olucaktı ama neyse sonu tam final oldu yane herkes mutlu çift filimde birtek zuko nun annesini bulması konu olabilir yoksa dizideki gibi araya serpiştirilen tek konuluk bölümlerden farkı kalmaz

umarım filim güzel olur ve bir an önce çıkar
gerçi ben biliyodum aangin ozai yi öldüremiyeceğini kataranın azulaya yaptığını yapar die bekledim ama herif manyak ordan kutulurdu herhalde bide azulayla zukonun dövüş sahnesi ooofff yaaa konuşma yok sadece efektler müzik ve renkler manyaktı ya

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 31 Temmuz 2008, 10:51:28 »
Ashley;

Ohoo, filme konu arıyorsan ondan bol ne var. İlki dediğin gibi Zuko'nun annesini arama girişimleri olacaktır. İkincisi Azula'ya ne oldu? Kız delirdi ondan sonra bir daha gözükemdi. Ve bakalım herkes bu barışı istiyor mu? Eminim düzeni ve barışı bozmak isteyenler olacaktır ki şunada eminim ateş ulusunun korkusu tüm ulusun zerinden bir nebze olarak kalktığından yeni yeni dünyayı ele geçirmek isteyen güçler doğacaktır. Ayrıca filmin sonunda dört ulus mu vardı? Orada hem ateş hem toprak hem su uluslarından kişileri gördük. Peki ya dördüncü sıraya dizilmiş olanlar? Hava değillerdi herhalde ki böyle bir saçma hata yapacaklarını düşünmüyorum.

Neyse böyle bir filmi yazmayı beceren insanların eminimki sinema filmi içinde yapacakları bir kaç süpriz vardır bizler için.. :D

Çevrimdışı feanor

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 31 Temmuz 2008, 11:49:45 »
madem ki finali yapılmış, o zaman oturup ciddi bir yorum yazılmayı haketmiştir.

spoiler deryasına dalmadan önce hakkında şu söylenebilir

şüphesiz ki tarihin gelmiş geçmiş en süper finaline imza atmıştır.

lost, prison break, süper baba, how i met your mother 1*final... avatar'ın finali hepsinden daha mükemmel olmuştur. hakkında sayfa sayfa yorum yazılsa azdır. gecenin 2 sinde uykusuzluktan geberirken, download işinin ardından, ufak kardeşle birlikte "bir bakalım girişine, yarın akşam izleriz" dedikten bitirmeden başından kalkmak nasip olmamıştır.
bittikten sonra ise yaklaşık 2 saat kritiği yapılınca tüm uyku yalan olmuştur, olsundur, değerdir.

senaristlerinin, müziklerini yapanların, çizenlerin, seslendirenlerin hepsinin eli öpülmelidir, insana öylesi bir 90 dakika yaşaattıkları için.

-- final spoiler --

plajda salak salak vakit geçiren avatar grubu ile başlıyor bölüm.
"sizler gerzekmisiniz, babam dünyayı ele geçirme planlarını uygulamaya koymuş siz hala ne derdindesiniz" diyen zukonun aang'e çılgınlar gibi saldırmasıyla eğlenceli bir hale geliyor. idmanın ardından babasının planlarını aang e anlatması, aang in trans halinde iken gruptan ayrılması, zuko'nun babası olacak dangalak ozai nin, ateş ulusunu kızına bırakıp, ben dünyayın içine etmeye gidiyorum demesi, aang i arayan grubun, kendi alanlarının yaşayan en iyi ustaları ile buluşması(eski sorunlu dostları bumi de oralardadır.) bumi'nin çılgın zekası ile birlikte hayvani gücünü konuşturduğu, ba sing se den kurtuluş öyküsü derken nasıl olduğunu anlamadığınız bir 40 dakika geçiyor.

ve sonrasında dizinin şu ana kadar ki en süper sahnelerinden birisi gelir.

zuko amcasına gidip gözleri dolu bir şekilde af dilemeye çalışırken, irohun daha fazla konuşturmayıp, oğlu yerine koyduğu
< flashback # aç parantez
---yanılmıyorsam 2*13 spoiler
iroh, ba sing se de kaçak, mütevazi bir yaşam sürerken bir tepeye çıkar, güneşe doğru bakarken, kaybettiği oğlunun resmini çıkarır "happy birthday my son. if only i can help you" dedikten sonra zuko ya sarılır
flashback #kapa parantez >
yeğenine ağlayarak sarılmasının ardından
"lan manyakmısın gece gece, izlediğin şey çizgi film. ya abi ne ağlıyorsun çocuklar gibi " diyen 13 yaşında bir kardeşiniz yoksa dakikalarca ağlayabilirsiniz o sahnede.

ardından grup ikiye ayrılır, soka, suki, toph, aang e yardım etmek için bir tarafa giderken, zuko ile katara , azula ile yüzleşmek için diğer tarafa gider.
bu esnada azula nın yavaş yavaş sıyırmaya başladığına şahit oluruz.

ve sonunda beklenen olur
azula - zuko
aang - ozai, eş zamanlı karşılaşırlar.

burada revenge of the sith te ki hava vardır, yoda vs palpatine, anakin vs obi wan da olduğu gibi sahne bir savaşı bir diğer savaşı gösterir.

azula - zuko ya gelirsek, daha önce 3*16 da görüldüğü gibi zuko eskisi gibi değildir, kız kardeşi karşısında ezilmeden, kafa kafaya mücadele etmiştir, bu bölümde ise açık bir şekilde daha iyi olan taraf iken, kardeşi olacak kevaşenin (çok affedersiniz), orada izleyici olarak bulunan katara ya fırlattığı yıldırımın önüne geçeceğim derken şaftının kayması olayı gerçekleşir.

kuyruklu yıldızdan aldığı hayvani güçle ortalığı cehenneme çeviren ozai karşısında aang, ilk anlarda aslanlar gibi mücadele etse de, ilerleyen zamanlarda ezilmeye başlamıştır.

zuko dan hayır gelmeyeceğini gören katara, azula denen şıllığı (valla tutamıyorum kendimi), birkaç saniye içinde halleder, gider şifalı elleriyle zuko yu tedavi eder.

iyiyce köşeye sıkışan aang ise sonunda avatar halini alır, 4 elementi birden kullanarak koca ateş kralına dakikalara resmen tecavüz eder. kendisinden bekleneni yapar, öldürmez ama bakar ki adam rahat durmayacak, tüm firebender yeteneğini elinden alır.

sonunda zuko tacını giyip mai ile, aang de katara ile birlikte mutlu günlere yelken açarlar

-- final spoiler --
every man dies not every man really lives

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 31 Temmuz 2008, 11:54:22 »
abi sen böyle final spoiler yazmışsın da daha izlemeyenler var bir yönetici ve moderatör arkadaşımızdan bu msj editlemelerini rica ediyorum, lütfen kişiye saygı :P ya da sen kendin editle feanor yoldaş :P SP diye bir tuş var... :P

edit: bravo kardeşim :D neyse kusra bakma ama izlemeyen arkadaşları düşündüğüm için söyledim onu, alınmak yok... ;) :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 31 Temmuz 2008, 18:25:35 »
Yahu aslında siz bu yorumu itü sözlükte okuyacaktınız.. :D Güzel yazmışsın feanor, hakediyor ama.. :D