Kayıt Ol

Yüzüklerin Efendisi 4

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rom: 1
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
Yüzüklerin Efendisi 4
« : 26 Nisan 2008, 21:29:28 »
Fantastik denemeler evet bunlar üzerine baya yazarım.Ama hepsi amatör komikçe şeyler.Genellikle hp,lotr ve karayip korsanlarını komedi türünde yazdım şu ana kadar.Ama ilk kez ciddi bir şey yazmayı denedim ve sizinle paylaşmak istedim.Burda okuduklarım kadar güzel değil yazdığım.Ama geliştirmeye çalışıyorum.Bu arada bazı isimler yanlış olabilir kusura bakmayın.İşte size Yüzüklerin efendisi serisinin devamı

Yüzüklerin Efendisi İhanet ve Karanlığın Çöküşü

Bölüm 1: İhanet ve Pusu

Yüzük yok edilmişti.Sauron yıllardır süren büyük savaşı kaybetmiş ve beklediği gibi yeniden dirilmek yerine yok olup gitmişti.İnsanlar o büyük günden beri kutluyorlardı bu büyük zaferi.Her yıl o gün Frodo ve arkadaşları anılıyor asil kral Aratorn oğlu Aragorn’un Minastrith’te verdiği kutlamalarla insanlar,cüceler ve elfler burada toplanıyordu.

Şimdi ise o günün gelmesine sadece bir ay vardı.Aragorn şimdiden Rohan’a cücelere ve elflere haberci göndermiş ve onları çağırmıştı.Rohan’ın yeni yöneticisi Earwen cücelerin savaşta gösterdiği büyük başarı tarafından kendilerine lider seçtiği Gimli ve Elf kralı Elrond Bu daveti kabul ettiler.Hazırlıklar tüm ihtişamıyla başladı.

Daha güneş doğmamıştı ama Minastrith’de bir koşuşturmadır sürüyordu.Sokakta su taşıyan kadınlar,tahta ve araç gereç taşıyan erkekler ve aralarda kaybolan minik çocuklar sokakları doldurmuştu.Şehir eskisinden daha sağlamdı ve büyük çok büyük bir saldırıya dayanabilecek bir güçteydi.Savaştan sonra yıkılan her şey yeniden yapılmıştı.Kimse yapılması taraftarı değildi çünkü Kralların Şehrini alıcak güçte bir ordu kalmamıştı yer yüzünde.Sadece küçük orc kabileleri vardı ve onlarında goblinlerin arasında kaybolup gittikleri düşünülüyordu.Ama Kral Aragorn aynı fikirde değildi.Her zaman kötülüğün doğabileceğini düşünerek şehrin surlarını cücelerin eşsiz taşlarıyla savunma planını üstün insan zekasıyla ordu eğitimi ve saldırı planlarını ise savaşçı elflerle yapmıştı.O yüzden şehrin surları bu büyük günden önce çok fazla askerle doluydu.Askerler şafak vaktinin serin havasında şehirdeki hareketliliği izliyorlardı.Heybetli bir dağa kurulu olan kralların şehrinin bir bölümü tamamen bu şenlik için ayrılmıştı.Kral Aragorn Frodo’ya ve bu mücadelede yer alan herkeze çok önem verdiğinden bu hazırlıkları bizzat kendisi denetliyordu.

Yeni bir gün daha kan akmadan doğmuştu.İnsanlar buna halağa alışkın değillerdi.Ölme korkusuyla yaşamaya o kadar alışmışlardı ki bazıları halağa orclardan söz ediyor ve onlardan korkuyordu.Ama artık orclar sadece çocukları korkutmak için anlatılan hikayelerde vardı.Aragorn gözlerini yavaşça araladı.Karısı Earwen yanında beyaz geceliğiyle halağa uyuyordu.Simsiyah saçları elf kulaklarını örtmüş ve asil bir şekilde sırtına kadar inmişti.Aragorn doğruldu ve Earwenin yanağına bir öpücük verdikten sonra yerinde doğruldu.Mermer kaplı odayı açık balkondan gelen güneş ışıkları besliyordu.Aragorn halağa bu hayata alışamamıştı.Yıllarını savaşa vermiş bir insan nasıl olurda böyle hiç savaşmadan günlerini geçirirdi ki.Bunları düşünürken çoktan giyinmiş ve kapıyı arkasından hafif bir ‘’tık’’ sesiyle kapatmıştı.Kapının iki yanında bekleyen askerlere selam verdikten ve onlarla kısa bir sohbete girdikten sonra hazırlıkları teftiş etmek için hazırlıkların sürdüğü yere doğru yürümeye başladı.Oraya vardığında tüm çalışan insanlar işlerini yarıda kesip Aragorna selam verdiler.Şimdi sokaktaki karmaşa yerini büyük bir sessizliğe bırakmıştı.Ama bu sessizlik uzun sürmedi.

-‘’Kralım kralım’’ diye bir ses ve koşan ayak sesleri.Bu tüm sessizliği fırlatıp bir çöpe atmıştı.Daha demin başlarını yere kadar eğen insanlar şimdi merakla Minastrith’in habercilerinden olan Chirs’e bakıyorlardı.

-‘’Ne oldu Chris bir sorun mu var??’’

-‘’Kralım (soluğu kesilen çocuk nefes aldıktan sonra) Hobit köyüne gönderdiğiniz üç bin yaya süvari hepside ölmüş görenler elf’lerin yaptığını sölüyorlar.’’

Bunun  üzerine Aragorn’un gözleri hiç olmadığı kadar endişeli baktı.Eğer bir isyan varsa Legolas’a bir şey olmuş olabilirdi.Yada ihanet edenler orclarla birleşip Ottgiliath’a saldırı yapabilirlerdi.

-‘’Ottgiliath halkını şehre sokun şehirdeki okçu birliklerinin bir kısmını Ottgiliath’a kaydırın ve hemen atımı hazırlayın yanımada beş yüz kişilik bir atlı birlik istiyorum.’’

Sözlerin ardından herkezi bir heycan kapladı.Aragorn kral olduğundan beri hiç savaş hazırlığı olmamıştı yani gerçek bir savaş hazırlığı.

Aragorn acele bir şekilde evine gitti.Earwen uyanmıştı ve balkondaydı.Bembeyaz şehri izliyordu.Aragorn’un geldiğini anlamıdı ve yavaşça arkasını döndü.Aragorn’un yüzündeki endişeyi sezmişti.

-‘’Neyiniz var Aragorn’’ dedi yumuşak ve çok güzel sesiyle.

-‘’Acilen Elf diyarına gitmem gerek siz Earwen ben gelene kadar şehrin yöneticisi olarak burada bulunacaksınız.’’

-‘’Earwen hiçbir şey sormadan başını tamam anlamında salladı ve yavaşça Aragorn’a yaklaştı.Aragorn’un dudağına usulca bir öpücük kondurdu ve hazırlanması için savaş kıyafetlerini çıkardı.’’

Aragorn giyinmişti ve şimdi arkasında beş yüz atlıyla birlikte şehrin kapısından çıkıyordu.Önlerinde çok uzun bir yol vardı.Yanlarında yeterli erzak ve mühimmat bulunuyordu ama Aragorn’un içini kemiren bir şeyler vardı.En sonunda sürdüler atlarını Minastrirth’in kapısından elf diyarına doğru.

Yolculuklarına başlayalı yaklaşık bir hafta olmuştu ve Rohan topraklarından elf topraklarına giriyorlardı.Bir gün daha geçtiğinde ise çok yaklaştılar Aydınlık Vadi’ye.ama bir aksilik vardı.Aragorn atlılara durmalarını emretti ve kamp kurdular.Gece yarısı geldiğinde ateşlerini söndürdüler ve atlarını bağladılar.Şimdi kamp çok sessizdi.Ama bu sessizliği çalı kıpırtıları bozuyordu derken birden çadırları yaran oklar tüm sessizliği bozdu.Oklar birkaç dakika daha durmadan çadırlara atıldıktan sonra ok yağmuru kesildi ve birden çalıların arasından ellerinde yay tutan elfler çıktı.Üstlerine geçirdikleri siyah pelerinleriyle karanlıkta gözükmüyorlardı.Liderleri gibi gözüken adam Elf’çe bir şeyler konuştu ve sırtındaki uzun kılıcını çıkarıp kralın çadırına doğru yürümeye başladı.Aragorn’un çadırı kapalıydı.Elf elini uzatıp çadırı araladı ve şaşkınlık içinde geri askerlerine doğru döndü.İçeride kimse yoktu derken birden ağaçlardan şövalyeler atlamaya başladı.En başta da Aragorn vardı.Burası korunaklı bölgeydi ve hiç asker olmadığını fark eden Aragorn tüm askerleriyle ağaçlara çıkmış ve tüm gece beklemişti.Şimdi ise bu planı hayatta kalmalarını sağlamıştı.Herkez kılıç sallıyordu.Elflerin büyük çoğunluğu ölmüştü ve Minastrith şövalyeleri zafere çok yaklaşmışlardı.Aragorn Elf hainlerinin lideriyle kıyasıya bir dövüşteydi.Yaklaşık on dakikadır aynı kişiyle dövüşüyordu ve en sonunda yaptığı bir hamleyle adamın kellesini havaya uçurdu.Şövalyelerin yanlarında okları yoktu.Eğer olsa şimdiye tüm elfler ölmüş olacaktı belki.Aragorn yaptığı bu yanlışlığı düşünürken öldürecek adam arıyordu ve karşısında bir elf ile göz göze geldi.Elf okunu Aragorn’a doğrultmuştu ve gergin yayı bırakmak üzereydi.Aragorn ise ona kilitlenmişti adeta derken elfin başını başka bir elf oku delip geçti ve serbest kalan yaydan çıkan ok Aragorn’a gelirken gene bir başka elf oku tarafından havadayken parçalandı.Şimdi şövalyeler tüm elfleri temizlemişlerdi ve bu okun sahibini arıyorlardı.Aragorn yerde duran oku eline aldı ve yüzünü bir tebessüm kapladı.

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yüzüklerin Efendisi 4
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2008, 22:44:13 »
Konu Yüzüklerin Efendisi olunca oturdum teker teker dikkat ede ede okudum. Eleştiri yapıcaktım, ama sert bi eleştiri olcak, tutamam kendimi. O yüzden bi kaç önemli noktaya değinip kaçıcam :P

Gondor'un başkenti, Kralların Şehri, Arnor'un Numenorlular'ın baştacı 7 kattan oluşup, Mordor'un kötülüklerine karşı Pelennor Çayırları'nda bembeyaz yükselip asırlardır "Ben burdayım!" diyen şehrimizin adı
Minastrith midir ? yoksa Minas Tirith mi ?

Elrond'un Akşamyıldızı, Güneşin Üçüncü Çağı'nın en güzel kızının adı Earwen midir ? yoksa Lady Arwen Undómiel midir ?

neyse sustum ben, dahası taşlamaya girer :P

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2008, 10:49:36 »
Kerem elbet bikaç hatası olacaktır.Mazur gör ;) Bence çok hoş olmuş cümlelerin kuruluşunun doğru olmasına dikkat edersen dahada güzel olabilir ve çok dikkati mi çeken bi imla hatası Türkçe de "halağa" diye bir kelime varda ben mi bilmiyorum yoksa bu tamamen senin hatan mı ? :D imla kılavuzuna bakarak değerlendir ve hikayenin devamını çabuk koy devamını okumak isterim ;) :D

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2008, 11:21:46 »
Yok yahu, mazur göremem ki ben sevmem denemeleri felan :P hem zaten ben kişi ve mekan adlarını bilmiyorsam oturup da deneme yazmam ne haddime hani,
Ha yılmaz anladım seni, şey diyosun, Türkçe'mizde ' henüz şimdiye kadar şu anda da olanı ifade eden kelime hâlâ mıdır (halen de olur) yoksa halağa mı :P

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2008, 11:33:52 »
Açıkçası Fan Fiction'ları çok sevmem. Hani bazı HPler azıcık hoşuna gidiyor insanın da Lotr'lar nedense benim de pek hoşuma gitmiyor. Yazış stilini beğenmedim.

Yüzüklerin Efendisi 4 demek için fazla basit olmuş. Ayrıca Chris nedir? Chris, Hristiyan'dan gelen bir isimdir. Orta Dünya'da Chris isminin bulunması ne kadar mantıklı! Ayrıca "."'dan sonra cümle büyük başlar.

Sen kendi yazılarını yaz. Fan Fiction'u bırak.
try again fail again fail better

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2008, 12:04:35 »
yüzüklerin efendisi serisine sonsuz saygım var kitaabı bozmasanız iyi olmazmı ???

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2008, 12:41:42 »
    Kusura bakmayın kötü olduğunu biliyorum ve kelime hatalarımın çok olduğunu biliyorum bunuda yazdım zaten ama ben oks'ye hazırlanıyorum.Kafamı boşaltmak için yazdığım şeyler bunlar.İmla hatalarına dikkat edincede rahatlamak yerine sinir oluyorum.İstemezseniz bidaha koymam yani devamını ama imla hatalarını düzeltmeyi yada oks yüzünden girdiğin stresi atmayı ayrı ayrı değerlendirirsek ben stres atmayı tercih ederim.Bunu yanlış anlamayın Türkçe'ye dikkat etmediğimi ima etmiyorum.Neyse uzun lafın kısasa halimden anlamanızı diliyorum.Eleştirileriniz için teşekkürler.

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2008, 14:17:53 »
Valla size katılmıyorum.Olabilir arkadaşımız profesyonel değil mazur görmemiz lazım.Kötüde yazabilir.Bu milyonlar tarafından okunmuş,izlenmiş Lotr'un itibarına kesinlikle leke süremez.Siz bu hikayeyi okuduktan sonra "Bu çocuk kötü yazmış Lotr'u bırakmalıyım" diyebilecek birini tanıyor musunuz?Hem site fantastik edebiyattan uzaklaşmış bir geyik sitesi haline gelmiş,üyelerin fantastik edebiyat hakkında hiçbişey paylaşmadıkları bu dönemde paylaşım yapan bir arkadaşımıza böyle yaklaşmanız ne derece doğru?Cevap ver len Kerem :D :P

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2008, 14:26:06 »
Valla size katılmıyorum.Olabilir arkadaşımız profesyonel değil mazur görmemiz lazım.Kötüde yazabilir.Bu milyonlar tarafından okunmuş,izlenmiş Lotr'un itibarına kesinlikle leke süremez.Siz bu hikayeyi okuduktan sonra "Bu çocuk kötü yazmış Lotr'u bırakmalıyım" diyebilecek birini tanıyor musunuz?Hem site fantastik edebiyattan uzaklaşmış bir geyik sitesi haline gelmiş,üyelerin fantastik edebiyat hakkında hiçbişey paylaşmadıkları bu dönemde paylaşım yapan bir arkadaşımıza böyle yaklaşmanız ne derece doğru?Cevap ver len Kerem :D :P

kerem değilde ben versem kerem sonradan gelir :D cok doğru söylüyorsun..yani yazmış çocuk işte ama o yazdı siz beğenmediniz güzel değil diye kimse kalkıpta lotr'u bırakmaz.. insanlar kendilerini geliştirme işlemini yaza yaza okuya okuya yapar.. bu gelişim illa ilkinde ya 10.da olcak diye bir durum yok ... ben derim ki berke yazmayı bırakma elbette gelişeceksin... ama imla hatalarına dikkat etmen lazım
she's back!!

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2008, 14:28:45 »
Hümanistik yaklaşım yani :P
Ben lotra böyle şeyler yapılmasını istemiyorum bu beni rahatsız ediyor o yüzden böyleyim, ayrıca güzel olsa zaten güzel derdim :P

Peki İrem :P bence yazmasın ama :P yani kendini geliştirmesiyle paylaşımla ilgisi yok, tabi benim böyle dememle de yazmayacak değil zaten onun yerinde olsam inadına koyardım :P şaka tabi :P

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2008, 14:32:53 »
ehe dilin ağrımadı mı ya kerem :P yahu tamam bende anladım seni yazmayı bırakma derken illada bunu devamı yada başka bir lotr olcak değil :D boş zamanında kafan sıkılınca al yaz berke'cim... gelişceksin biliyorum herkese öyle oluyor nede olsa
she's back!!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2008, 16:43:10 »
Benim dediğim de o. Lotr Fan Fiction'larını sevmem. Hayal gücün iyi anlaşılan. Kendi yazılarını yaz kendi kurgunu üret kendi dünyanı kur ona da bakalım.

Ayrıca illa da altına "ama bu benim düşünceeeem" yazmak zorunda mıyızki?
try again fail again fail better

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2008, 19:08:42 »
    Kusura bakmayın kötü olduğunu biliyorum ve kelime hatalarımın çok olduğunu biliyorum bunuda yazdım zaten ama ben oks'ye hazırlanıyorum.Kafamı boşaltmak için yazdığım şeyler bunlar.İmla hatalarına dikkat edincede rahatlamak yerine sinir oluyorum.İstemezseniz bidaha koymam yani devamını ama imla hatalarını düzeltmeyi yada oks yüzünden girdiğin stresi atmayı ayrı ayrı değerlendirirsek ben stres atmayı tercih ederim.Bunu yanlış anlamayın Türkçe'ye dikkat etmediğimi ima etmiyorum.Neyse uzun lafın kısasa halimden anlamanızı diliyorum.Eleştirileriniz için teşekkürler.
benim sana dediğim yaz ve bence güzelde yazıyosun ben 1 satır bile yazamam ama yüzüklerin efendisinin üstünde yazma kendi kurguların olsun
zaten filmi nerdeyse bütün herkezin elinden geçti berbat ettile brakın rahat kalsın artık

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2008, 13:14:00 »
Saolun söyledikleriniz için.O zaman ben düzgün türkçeyle kendi kurgumu yaratmaya çalışayım.Yazınca paylaşırım sizinle.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Mayıs 2010, 07:57:29 »
keşke böyle bir şey olsa da biten ama bitmesini istemediğimiz öykülerin devamını getirebilsek. çünkü hepsinin ufak da olsa devam payı var. buna önem verip okuyacağım...