Kayıt Ol

Rıhtım'ın Yeni Rütbeleri, hem de Fantastik!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rıhtım'ın Yeni Rütbeleri, hem de Fantastik!
« Yanıtla #60 : 04 Nisan 2010, 14:14:19 »
Rütbe atlamak için mesaj kasma olayını engellemek adına onu bildirmiyoruz.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 04 Nisan 2010, 14:20:33 »

Mesaj kasıp rütbe atlamak için mesaj sayısını bilmeye gerek yok :)
#rekt

« Yanıtla #62 : 04 Nisan 2010, 19:31:31 »
Mesaj kasıp rütbe atlamak için mesaj sayısını bilmeye gerek yok :)

sen sirf hidra yi sevmiyorsun diye eger elimde olanak olsaydi sql'den senin mesaj sayini bir fiil dusurup dururdum. diledigin kadar post kasardin ama hep hidra kalirdin :D
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 16 Nisan 2010, 19:44:48 »
Yaşasın
Flood!

Yaşasın
Kaos!

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 16 Haziran 2010, 15:34:12 »
Vweryn

Demişsin de, Wyvern olmayacak mıydı o?

Bir de (belki de saçma) bir önerim var;
Kayıt yapacak olan kişiler, kayıt yaparken iyi veya kötü şıklarından birini seçse ve rütbeleri ona göre artsa olur mu?

He Who Dwells Beneath The Waves

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 16 Haziran 2010, 16:56:16 »
Demişsin de, Wyvern olmayacak mıydı o?

Bir de (belki de saçma) bir önerim var;
Kayıt yapacak olan kişiler, kayıt yaparken iyi veya kötü şıklarından birini seçse ve rütbeleri ona göre artsa olur mu?

Mantıklı, güzel bir düşünce ama kodlamaya geçirilmesi karmaşk olabilir. Benim önerim, bazı kriterlerin konulup üyelerin bazılarına buna göre istedikleri rütbenin verilmesi. Tabi kriterler filan, bilmiyorum neler olur ama..
#rekt

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 16 Haziran 2010, 16:59:48 »
1 yılı geçti sanıyorum eskittik bu rütbeleri de ;D Değişse ya da yenilense fena olmaz :)
Rütbeler arası mesaj aralıklarını az tutalım bence. Böylece daha kolay rütbe atlarız ve bu bizi daha aktif olmaya teşvik eder, daha hareketli oluruz yani.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 16 Haziran 2010, 17:18:30 »
Rütbelerin değişmesiyle ilgili bir durum söz konusu değil şu anlık. Zaten mesaj sayısına göre artıyor neden bu kadar problem oluyor anlamıyorum ???  Ufak bir eklenti, profilinize fantastik bir özellik o kadar.
Yine de teşekkür ederim forumla olan alakanız  için. Böyle fikirler üretilmesi sizin bu foruma verdiğiniz değeri gösteriyor bir anlamda :).

Rütbelerin bir belirtimi, yani kişilere bir özellik katma gibi bir durumu olmadığı için değişikliğe şu anlık bir gerek duymuyoruz. Yani, sizi diğer üyelerden ayıran tek şey mesaj sayınız ki bu da önemsiz bir şey. Birinin mesaj sayısına göre değerli bir üye diyemeyiz :).

Ama dediğim gibi şu anlık bir şey düşünmüyoruz. Belki ileride bu konuyu tartışırız. Bu konuda istekler artıyor çünkü :D

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 16 Haziran 2010, 17:24:55 »
Rütbelerin değişmesiyle ilgili bir durum söz konusu değil şu anlık. Zaten mesaj sayısına göre artıyor neden bu kadar problem oluyor anlamıyorum ???  Ufak bir eklenti, profilinize fantastik bir özellik o kadar.
Yine de teşekkür ederim forumla olan alakanız  için. Böyle fikirler üretilmesi sizin bu foruma verdiğiniz değeri gösteriyor bir anlamda :).

Rütbelerin bir belirtimi, yani kişilere bir özellik katma gibi bir durumu olmadığı için değişikliğe şu anlık bir gerek duymuyoruz. Yani, sizi diğer üyelerden ayıran tek şey mesaj sayınız ki bu da önemsiz bir şey. Birinin mesaj sayısına göre değerli bir üye diyemeyiz :).

Ama dediğim gibi şu anlık bir şey düşünmüyoruz. Belki ileride bu konuyu tartışırız. Bu konuda istekler artıyor çünkü :D

Şu konuda yanlış anlaşılma olmuş, mesele ondan üstün olduğunu göstermek yada problem olması değil. Problemmiş gibi gözüktüyse, yanlış görmüşsün. =) Sadece ilk yapıldığının üzerinden baya bir zaman geçti ve -çok açık söylemek gerekirse- bu rütbeleri beğenmiyorum. Gerçi bu rütbeleri ayarlayan grubun içindeydim, ancak o zaman farklıydı. Bence değiştirilmesi güzel olacaktır ya da farklı bir sistem güzel gelecektir.

Özellik katmasını istemiyor kimse, mesele bu değil. Mesele benim (ve bazı diğer üyelerin tabi ki, sadece benim beğenmediğim için böyle bir şey yazmam bencilce olurdu) Goblinlerden, Trollerden, Sfenkslerden (Hayır, labirent olayıyla hiç bir alakası yok), Kerberoslardan, Yetilerden (Bak bu Lovecraft ile alakalı olabilir), Hidralardan vesaire hoşlanmamam. Özellikle kurtadamlardan hiç haz etmem. Üstüne Unicorn oldum. Kan içen bir varlığı pembe giydirip, makyaj yapıp süslemek gibi bir şey bu.
#rekt

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 16 Haziran 2010, 17:29:35 »
Bir zamanlar (pek yeni değil ama) bir fikrimiz vardı. Yönetim'in verdiği bir çeşit rom sistemiyle katkı sağlayan üyeler ödüllendirilecekti. Belirli bir puana ulaşan üyelere istedikleri isim verilecekti. Ama çok önemli olmadığı için ön plana çıkmadı.

Belki tekrar böyle bir şey düşünülebilir ya da önerilere göre şekillendirilen farklı bir sistem. Yenilik iyidir, ama Fırtınakıran'ın dediği gibi çok önemli değil.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 16 Haziran 2010, 17:31:20 »
Evet lütfen yanlış anlaşılmasın.Hiç bir üye mesaj sayısı ile herhangi bir kefeye konamaz.Bizimki sadece bir fikirdi; yani sadece biraz değişiklik olsun istiyoruz - en azından ben öyle düşünüyorum - .

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 16 Haziran 2010, 17:34:18 »
Problemden kastım şuydu, devamlı "ya aslında böyle olmasın da şöyle olsun" fikirlerinin gelmesi. Fikirlerini belirtmek de en doğal hakkınız. Sadece bu konuda fikirler devamlı geldiği için bir beğenmemezlik durumu olduğu ortada. Problemden kastım budur.
Ayrıca, daha önce dediğim gibi belli şeylere bağlı olmayan, bir özellik katmayan bir şey olduğu için değiştirme gereği duymuyoruz.  
Mesaj sayısı olayını bu mesajı okuyacak herkesi kapsasın diye dedim, yeni gelen arkadaşlar da böylece bilmiyorlarsa görmüş ve bir kere daha açıklanmış olur

Yukarı da dediğim gibi bu konuyu tekrardan gündeme alabiliriz ama şu anlık aylık öykü seçkisi var en başta. Şu anlık bir gelişme olmayacak malesef

Ama fikirlerinizin de boşa gittiğini sanmayın sakın. Hepsi tek tek okunuyor ve zamanı geldiğinde neden uygulanmaya konmasın ki

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 16 Haziran 2010, 17:35:47 »
Ayrıca, daha önce dediğim gibi belli şeylere bağlı olmayan, bir özellik katmayan bir şey olduğu için değiştirme gereği duymuyoruz.

Şu romu da kaldıralım o zaman bi zahmet. Bir şeye bağlı değil gördüğüm kadarıyla.

#rekt

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 16 Haziran 2010, 19:29:02 »

Şu romu da kaldıralım o zaman bi zahmet. Bir şeye bağlı değil gördüğüm kadarıyla.

Rom ile rütbeleri karıştırmayın, birbirlerinden tamamen farklı. "Rom"un belli bir gerekliliği var evet. Üyelerimizin yaptığı işlere teşvik amaçlı olarak kullanılmasının yanında yaptıkları işler ile kendilerine duyulan saygıyı belirtiyor. En azından forum içerisinde böyle bir izlenim vermesini amaçlıyoruz.

Bunun haricinde rütbe değişikliğinden çok Baal'ın bahsettiği farklı bir rütbeleme sistemi Amras'ın dile getirdiği şekilde düzenlenecek. Ama şu anda bununla ilgili kesin bir çalışmamız yok. Özellikle Fırtınakıran'ın da bahsetmiş olduğu "Aylık Öykü Seçkisi" ile aciliyetini koruyan bir kaç projemizi sizlere sunmamız gerekiyor.

Yeni çalışma ile birlikte rütbelerde de oynama yapabilme ihtimali bu isteklerle birlikte doğuyor. Doğuyor doğmasına da biraz daha bekleteceğiz sizi, şu anlık çalışma kapsamımız dışında. Sinyal almak için yeni verici taktırmaya çalışıyoruz lakin komşu hanım teyzemiz, beyin hücrelerini düşündüğünden itiraz ediyor, durun bakalım ne olacak...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 16 Haziran 2010, 19:47:45 »
Sinyal almak için yeni verici taktırmaya çalışıyoruz lakin komşu hanım teyzemiz, beyin hücrelerini düşündüğünden itiraz ediyor, durun bakalım ne olacak...

Televizyonun her dediğine inanan insanlar.

Spoiler: Göster
#rekt