Kayıt Ol

Aesten Efsaneleri 1 - Ellear'ın Kılıcı (Bitti!)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ellear'ın Kılıcı (13. Bölüm!)
« Yanıtla #75 : 25 Mayıs 2008, 12:47:40 »
Ya ama bize şu kör hikayeci hakkında biraz daha fazla bilgi versen:.. ence oda bir eun. Gelecek bölümlerden ya da ara bölümlerden bir tanesini ona ayır derim.. :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ellear'ın Kılıcı (13. Bölüm!)
« Yanıtla #76 : 25 Mayıs 2008, 13:16:44 »
Aslında bende onunla alakalı çok şey anlatmak isterim ancak şu anda olmaz :) onunla alakalı gerçeği sadece bir kişi biliyor. Ancak şöyle söyleyeyim, bir Eun bile bu kadar bilge olamaz.

Onun hakkında bir bölüm taaa 2. hikayemde var. O yüzden beklemeniz gerekecek ;)
#rekt

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ellear'ın Kılıcı (14. Bölüm!)
« Yanıtla #77 : 25 Mayıs 2008, 13:59:45 »
Bölüm 14 – Savaş

Bir ay sonra

Büyük bir odu, Kesia’da toplanmış, büyük kara yelkenli gemilerin yavaşça karaya yaklaşmasını izliyordu. Büyük savaş, nihayet gelmişti.

Ameth, yanındaki yaşlı generale sordu.

“Sence ne olacak Akhet?”

“Ameth bence korkmalısın. Biliyorum sen korkunun saçmalığından bahsedersin ancak bence kork. Çünkü senin soyunu kurutan bir ırk... Artık önlemini aldın, tek yapabileceğin izlemek…”

Gecenin ağır örtüsü altında Sugg Vua ordusu şehri kuşattı. Koçbaşları kapıyı dövüyor, kuleler surlara yaklaşmaya çalışıyordu. Ancak yinede iyi gidiyor gibiydi, çünkü hala dayanıyorlardı. Eun hükümdarlığı bu sefer yıkılmayacaktı…

Kapı çatırdamaya başladı yavaşça. Büyük bir gücün eseri olan bu küçük kırılmalar artık büyümeye ve kapıyı parçalamaya başladı. En sonunda kapı büyük bir gürültüyle parçalandı ve Sugg Vua şehre aktı.

Eun ordusunun en ön safhasındaki Ameth, kardeşine döndü.

“Neinea, hazır mısın?”

“Evet, Ameth, hiç olmadığım kadar.”

Hafif bir gülümseme yayıldı suratına.

“Özür dilerim kardeşim, seninle çok fazla konuşma fırsatım olmadı, seninle ilgilenemedim-“

Neinea Ameth’i eliyle susturdu.

“Sen yapman gerekeni yaptın kardeşim. Şimdi bunları unut. Savaşmaya odaklan sen.”

Büyük bir güçle iki kardeş Sugg Vua askerlerinin üzerine atladılar…

-Savaştan bir görüntü
#rekt

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 25 Mayıs 2008, 14:46:43 »
Olaylar hızlı ilerliyor. 2. hikayede parçaların daha çok yerine oturacağından eminim.

14 bölüm oldu ve hikaye çok farklı bir yere geldi. Bölümler kısa olmasına rağmen dolu dolu olduğu için birçok şey anlatabildin.

15. bölüm sezon finali olacağına göre bu bölümün biraz daha uzun olmasını ve birkaç cevap içermesini talep ediyorum.  ;D

2. hikayeye geçmeden, hepsini baştan bir oku ve ne yapacağına karar ver. Çok güzel gidiyorsun. Artık soru sormayı bıraktım. Keyifle okuyorum sadece.  ;)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 25 Mayıs 2008, 14:52:52 »
2. hikayenin 2. bölümünü yazıorum şu anda, snin isteğin üzerine son bölümü silip bir daha yazacağım, uzun olması için.

Ayrıca şöyle söyleyeyim, hiç bir sorunun cevaplanmasını beklemeyin çünkü bu sezon sadece bir düğüm sezonu ;D daha geçmişe gtmemiz gerekecek her şeyi anlamanız için =)
#rekt

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 25 Mayıs 2008, 15:20:37 »
hikaye cok güzel gidiyo ama artık kısalmaya başladı bölümler.. olsun sorun değil 2.sezona müthiş bi dönüş yapcağuna eminim herşey daha heyecanlı olcak ameth ve neineanın yapacakları yada onlara olacaklar karşılaşcakları şeyler (artık ne olcak bilmiom ki) kör hikayeci (ah o hikayeci :hemk ) sugg vua kraliçesi gizemi vs'si savaşlar öldürmeler akan kanlar altta yatan sırlar birbiryle bağlantı içindeki yasanmışlıklar anaam :D süpersin son bölümde güzel olmuş ama demiştim ya kısa :P gerçi emre de demiş "Bölümler kısa olmasına rağmen dolu dolu olduğu için birçok şey anlatabildin." bende öyle düşünüyorum ve 2.sezonu merakla bekliyorum
she's back!!

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 25 Mayıs 2008, 15:25:22 »
ühü herkes kısaldığını söylüyo :D haksızda değilsiniz o zaman son bölümü uzun yapmak şart oldu. Neyse artık, çok kısa süre sonra son bölümüde ekleyeceğim, sonra 2. Hikayeyle karşınızdayım =)
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 25 Mayıs 2008, 17:10:17 »
Ben nerdeydim bunca zaman ya :P
Çok güzel bölüm 15. bölüm gelmesin bu kadar çabuk dedirtiyo :D Geri 2. hikayeyi de istiyorum ama,hınk :D
Sugg Vua'dan açıkçası korkuyorum,yıkılmasalar bile çok zarar alırlar gibime geliyor.

Bir de ben böyle gariplikler,hatalar,çelişkiler vs. her zaman farkedemem :D Ama en baştan okuyacağım dikkatimi çekerse bildiririm ;)

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ellear'ın Kılıcı (15. Bölüm)
« Yanıtla #83 : 25 Mayıs 2008, 19:28:48 »
Bölüm 15 – Hikâyecinin Hikâyesi

Bir ay önce

Hikâyeci, derin bir nefes aldı ve söze başladı.

“Sugg Vua, Eun hükümdarlığını yıktıktan hemen sonra, denize açılıp bilinmez kıyılara yolculuğa çıkmışlar. Bu kıyılar elbette ki batıdaki kıyılardır. Bizler bilmeyiz o kıtaları ancak, denir ki orada da insanlar ve bilinmeyen birçok halk vardır.

Sugg Vua, Eun Hükümdarlığını yıkıp oraya gittiğinde büyük bir ülke görememişler. Gayet dağınık ve yıkılmaya meyilli kentler varmış. Ancak onların bilmediği bir güç varmış orada. Bu güç ne bir silaha nede bir adama bağlıymış. Bu, oradaki insanların özgürlüğü ve yaşamayı istemelerine bağlı bir güçmüş.

Denir ki, Sugg Vua orada ne zaman bir kale almaya çalışsa, askeri üstünlüğü çok fazla olmasına rağmen kaleleri alamazmış. Büyük bir güçle tüm saldırılar bastırılmış. Böylelikle sayılıraı yavaşça azalmış…”

Her zaman yaptığı gibi şişesini çıkardı ve şaraptan bir yudum aldı.

“Bu yenilgiler sonucunda Sugg Vua sayısı azalmış. Yani buraya gelenler eski Sugg Vua’nın binlerce kat daha küçüğü.

Ameth, merak etme. Eğer askerlerin senin hükümdarlığını seviyorlarsa emin ol ki sen büyük bir şekilde yeneceksin onları. Ancak eğer içlerinde en ufak şüphe varsa, o güçten mahrum kalacaksın. Zamanında Eun Hükümdarlığı neden yıkıldı zannediyorsun? Dayın elegeçirme isteğini bastıramayıp halkını aç bıraktı, erkekleri orduya aldı ve zorla çalıştırdılar hepsini.

Sugg Vua orada kimseyi yenemediği için büyük bir hırsla geri dönüyor kral, dikkat et.

Ameth, ayrıca kız kardeşine de dikkatli bak, içimden bir ses gerçekten kötü şeylerin olacağını söylüyor…”

Bir ay sonra

Ameth kılıcını büyük bir güçle savurdu ve en dibindeki Sugg Vua’nın kolunu kesti. Savaş alanında bir yerde bu kılıç parlarken, diğer bir yerinde ise küllerle dolu bir ateş fırtınası geziyordu.

Ameth uzun kılıcını kullanıp ona gelen saldırıyı savurdu ve hızlı bir karşı atakla kalbine sapladı kılıcı. O sırada kendisinden çokta uzak olmayan bir yerden bir bağırtı yükseldi.

“AMEEETH!!!”

Kardeşinin yardım çığlığıydı bu. Büyük bir korkuyla yanındaki askerin arkasından geçti ve ordusunun içinden geçip sese doğru ilerledi. O sırada büyük bir Sugg Vua askeri kılıcı salladı ve Ameth onu blokladı. Ancak kılıç bu gücün altında elinden fırladı ve uçtu. Ameth kılıca doğru atladı ancak yetişemedi.

Asker kılıcnı bir kez daha Ameth’e doğru savurdu…

Son anda küle dönüştü asker. Neinea uzun saçlarıyla karşısında duruyordu. Ameth hemen kılıcı alıp ayağa kalktı. Sonrasında derin bir nefes alıp, savaşın tam göbeğinde inanılmayacak bir soğukkanlılıkla şöyle dedi.

“Kardeşim, hazır mısın?”

-Sugg Vua Askeri

Eveet, şimdi aklınızda binlerce soruyla sizi yanlız bırakıyorum. Bir süre hiç bir hikaye filan yazmayacağım (eğer dayanabilirsem) ancak sorular & cevapları 2. hikayemde çözülecek (umarım?). Şimdilik görüşek üzere...
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 25 Mayıs 2008, 19:40:11 »
Sugg Vua askerleri çok itici :P
Neinea'yı çok seviyorum nedense :melk
Nedense bu bölümde daha bir dikkatimi çekti - flashback kullanışın :D

Sugg Vua'ların neden aniden zayıf düştüklerini anlamadım.Öğrenirim herhalde diğer hikayede :P
Ne kadar süre ara verecektin :hönk Çok güzeldi :yeho Ben özellikle 12. bölümü birde ilk bölümleri çok beğendim ;)

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 25 Mayıs 2008, 19:41:25 »
Vayy bitiriş güzel olmuş. Ama söylüyorum 2. sezonda daha uzun, daha betimlemeli, e soruların hepsinin cevaplarını bulabileceğim bölümler bekliyorum.. :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 25 Mayıs 2008, 19:52:00 »
teşekkürler =) çok uzun sürmez yeni hikaye ancak onu daha özenli yazacağım ve uzun bölümler olacak. O yüzden biraz gecikecek zaten. :)
#rekt

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aesten Efsaneleri 1 - Ellear'ın Kılıcı (Bitti!)
« Yanıtla #87 : 02 Temmuz 2008, 12:25:24 »
dur dur ben yorum yapmadan asla olmaazz :D ;D

bu hikaye çok hoşuma gitti bayıldım bayıldım harika ciddi söylüyorum :D

başarılarının devamını dilerim :P
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aesten Efsaneleri 1 - Ellear'ın Kılıcı (Bitti!)
« Yanıtla #88 : 02 Temmuz 2008, 12:32:20 »
saool saoll =) Devamınıda okuman dileğiyle :P
#rekt

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aesten Efsaneleri 1 - Ellear'ın Kılıcı (Şimdi PDF Halinde!)
« Yanıtla #89 : 18 Temmuz 2008, 17:42:10 »
Arkadaşlar, İlk Hikayenin tamamını daha kolay okunması için pdf haline getirdim. Aynı zamanda dosyanın içinde tüm bu kıta da var.

Buradan indirebilirsiniz: Tık!
#rekt