Kayıt Ol

Twilight Serisi - Stephenie Meyer

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Twilight Serisi - Stephine Meyer
« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2008, 20:35:33 »
Ben ve bu konuya yorum yapmamak!!!!

Aaah benim cici Edward'ım  :hihi Cici adının baş harfinin alt çizgisini silmek suretiyle kötü emellerime alet olan insan  :hihi Seni yer yer yeeer bitiriririm! Oyh yavrum  :hihi

O Kristen da az değil yaaav :P Bazen diyorum ne diye reddedip duruyor Robert'ı :P Ama ben artık yorum yapmıyorum tamam mı :P

Çık Ecplise çık  :klp
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #16 : 25 Aralık 2008, 21:26:38 »
5 Ocakta çıkıyormuş Tutulma adıyla. :)

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Aralık 2008, 23:47:10 »
Kitap nasıldır bilmem ama film biraz basit gibi göründü bana.

Film basit kalmış bence de. kitaptaki o aşkı doğru düzgün yansıtamamışlar.eksik kalmış pek çok şey.

eclipse çıksa da bi an önce okusak. (:

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Aralık 2008, 17:56:35 »
5 Ocakta çıkıyormuş Tutulma adıyla. :)
Görsüm sizin sitede :P :D Dayanamam lan ben :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #19 : 30 Aralık 2008, 11:37:13 »
Görsüm sizin sitede :P :D Dayanamam lan ben :P

6 gün kaldı, dırınım dırınım dırınııııııııım. :P

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Aralık 2008, 20:49:52 »
6 gün kaldı, dırınım dırınım dırınııııııııım. :P
Vıışşş :P Ya azıcık erken çıkıcaktı şu :P Yılbaşında altırtıcaktım birilerine :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 31 Aralık 2008, 20:21:41 »
Yeni aldım Alacakaranlık'ı. Bakalım, okuyup görücezz.

Sonuç: don lastiği.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #22 : 16 Ocak 2009, 18:43:11 »
Filmi vizyona girmiş bulunuyor, ilgilenenlere duyrulur. :P

Bu arada 3. kitabı aldım bugün, bakalım beklediğim gibi harika mı. :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Şubat 2009, 13:59:28 »
Kitaplarını okudum.. Akışkanlığı güzel, yeniayda azıcık sıkılmış olsamda beğendim. Ama dili sade. Güzel hoş bir fantastik eser.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #24 : 02 Şubat 2009, 14:20:20 »
Kitaplarını okudum.. Akışkanlığı güzel, yeniayda azıcık sıkılmış olsamda beğendim. Ama dili sade. Güzel hoş bir fantastik eser.

Çeviri belki daha sade bir dille yapılmış, ancak Meyer'ın kullandığı dil oldukça ağır. Yabancı forumlarda anlaşılması güç birçok yerden söz ediliyordu. Biz bir nevi şanslıyız gibi.

Bu arada 3. kitap için yorumum şöyle olmuş:

Öncelikle ilk 3 kitap arasında, en hareketli geçenin bu kitap olduğunu kabul etmeliyim. Diğer 2 kitapta hareket hep son sayfalardaydı, bu da önceki kısımları biraz-cık boş bırakıyor gibiydi. Oysa Tutulma'da, her sayfada bir hareket ve heyecan kaynağı olabilecek olaylar mevcuttu. Bu yönünden çok tuttum. Bella'nın duygularını net bir şekilde açması iyi oldu, diğer türlü hem kendisini hem de bizi -ben kanmadım aslında hiç- kandırıyordu. Kurtadam cephesinden Seth'i çok sevdim, Cullenlar'dansa sanırım Jasper'dı. Özellikle Jasper'ın geçmiş yaşantısını okumak oldukça heyecanlıydı.

Kurtadamların oluşum sürecine dair Billy ve diğer yaşlı amca(unuttum adını)nın hikayeleri de çok yaratıcıydı. Özellikle 3. eşin yaptığı fedakarlığa -ve Bella'nın bunu başarısız bir şekilde taklit etmeye çalışmasına- bayıldım.

Victoria - Riley ilişkisi çok ironikti. Sanırım ikisininde ölümüne hiç üzülmedim. Ve tüm hareket bitti derken Volturi'nin mekanı basması çok güzeldi. Ordaki yeni doğmuşu öldürmeselerdi keşke, Bella'ya arkadaş olurdu. Jane'i film için çok merak ediyorum, acaba hayal ettiğim gibi vurucu mu olacak. Aro'yu da tabii ki.

Ayrıca çadırda Jacop'un Bella'nın dibine giripte onu ısıtmasına, öpüşmelerinden daha çok bozuldum. Edward'da peygamber sabrı var valla. :P

Ve son olarak, nişanlanma olayına sevindim. 4. kitap oldukça ilgi çekici olacak eminim. Özellikle Bella'nın bekaretini kaybedeceği -eğer ederse- noktayı başka bir merakla bekliyorum. Çünkü bu kitapta buna 2 kere çok yaklaşmıştık. :P İşin şakası tabii bu, asıl merak ettiğim nokta yeni doğan bir Bella nasıl olur? Sorusu.

Epsilon bizi uzun bir süre bekletmez umarım. :)

Çevrimdışı laklak luna

• **
  • 142
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Şubat 2009, 16:56:30 »
Bi arkadaşın bana doğum günümde hediye etmesiyle Alacakaranlığın fan ı olmuştum tabi o zmn popüler deildi diğer kitapları nası okucam die düşünodm :D şimdi seri popüler oldu kitapları da bulduk ama çok insan ilgi gösterince özelliği kalmadı sanki  :-\ yine de seviyorum bu seriyi, seviyorum edward'ı... (robert'ı deil ama edward!)

I'm Usagi Tsukino, 16 years old,
in the first year of high school.
I'm a bit rash and a crybaby but,
I'm actually an agent of love and justice,
Pretty Sailor Soldier,
Sailor Moon.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Şubat 2009, 23:17:29 »
Filmlerden sonra popüler olan serilerden biri oldu. Ben de nasibimi aldım ve ilk üç kitabı okuyuverdim. Filmini çok sevmiştim, kitabını daha çok sevdim. Ama artık "deli manyak Edward fanı genç kızlar" dan biri değil, "deli manyak Jacob fanı genç kızlar"danım, öyle bir kız grubu varsa tabi. :P Edward karizmatik, yakışıklı, etkileyici ve çekici olabilir ama biraz kasıntı biri sanki. Jacob daha sempatik, daha tatlı, daha komik falan... :D

Öhöm neyse. Sonuçta kitaplar güzel, okurken çok keyif veriyor. Tutulma'yı okurken eridiğim mükemmel sahneler mevcut. Sonlarını soluksuz okudum zaten, Tutulma kesinlikle Yeniay'dan daha iyi ve daha sürükleyici. Ve şu anda Bella'nın nasıl oluyor da psikolojik destek almadığını anlayamamaktayım. Bana bir vampir ve bir kurtadam aşık olsa, başka bir vampir işkence yapsa, Volturiyle başım belaya girse, üstüne bi de kocaman bir yenidoğan vampir ordusuyla başım derde girse kafayı yerdim herhalde... :P

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Şubat 2009, 12:59:09 »
Tutulma'yı alsın diye abimin günlerce başının etini yediğim ve abimin kitabı bi yerde unuttuğu sonra benim tarafımdan başına gelmeyenin kalmadı =) Veritaserum la buluştuk ve o bana kitabı anlattı hemen 2.nci kitabı aldım çünkü birincisi e-book şeklinde vardı-ama hiç bakılmamış bi vaziyette duruyordu :P- ve sanırım 3 gün içersinde bitirdim kitabı :P Gerçekten çok mükemmeldi.. Böyle kitaplar okuyaacğımı hiç zannetmezdim ama ummadık taş baş yararmış :P

O Edward ve Bella'nın sahneleri.. Jacob'a söylemediğim kalmadığı sözler :P Mükemmeldi mükemmel.. Bşka kelime bar mı bilmiyorum bu kitabı anlatmak için.. Ama Gözde-Veritaserum- teşekkür ederim.. Bana bu kitabı tanıttıığı için
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 07 Şubat 2009, 22:09:13 »
Ne demek bebeğim her zaman :P

Şu şoku bir atlatayım hoşgeldin ondan sora :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 21 Şubat 2009, 21:37:35 »
bir dostum önermişti merak ettim okuyacam
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."