Kayıt Ol

Sizin keşfettiğiniz mantık hataları!

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Sizin keşfettiğiniz mantık hataları!
« : 11 Mayıs 2008, 02:28:30 »
Olmaz demeyin, Uma Thurman'ın oynadığı bir filmde olabiliyorsa .. yani ..
Dikkatinizi çekenleri burada paylaşün . Tabiki de ilki benden olucük

Uma Thurman (L)'ın başrolde oynadağı "Benim Süper Eski Sevgilim" filminde G- Girl'ün saç telini, g-girl'ün saç fırçasından alıyorlar, ancak daha sonra hiç bir şekilde o saçı kesemiyorlar, Peki saç nasıl kopupta tarağa yapışmış ? Haşırt mantık hatası  :hönk
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sizin keşfettiğiniz mantık hataları!
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2008, 12:44:49 »
Babam ve oğlum filminin başları.Sadık eve içkili gelir karısı:

--Karnım burnumda gibi bişeyler der

O akşam kanımca sancıları tutar ve kadın şu cümleyi kuruyor:

--Erken doğum..

Şimdi karnı burnunda demek her an doğurabilirim demek ise bu erken doğum ne acaba?Bana mantık hatası gibi geldi.Yanlışım varsa düzeltin...

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2008, 12:51:16 »
şöyle oluyor  papatya , dogum süresi  9 ay   10  gündür  ve 1 hafta erken bile gelse bu erken doğum olur. kadın da sölüyo  karnım burnumda ve bi çocugun tam gününde doğacağını ümit edemezsin  sanırım bu mantık hatası olmuyor.

bende bi mantık hatası değilde  korku filmlerinden klasik şeylerden bahsedeyim.  tek başına bir yere giden ya şüpheli bir katildir yada  ölecektir.
normalde  hiç bir insanın yapamayacağo cesareti  her korku filminde 3   5 kere görebilirsiniz.
katil, hiç bir zaman ilk şüpheli olmas, genelde saçma sapan biri çıkar ve bu mantık hatası olur genelde.
ayrıca  filmlerde  her zaman  en azından bir erkek ve bir kız kurtulur.   

bunlar mantık hatası değil belki ama bahsetmek  istedim  çünkü  genel olarak mantığa aykırı yada  klişekeşmiş şeyler yazılıyor
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2008, 12:54:33 »
daima en şüphelendirilen kişiler katil olmaz :D o yüzden birisi hakkında çok şüphelendirmeye çalışıyorlarsa direk "bu katil deil" derim :D
#rekt

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rom: 1
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2008, 12:58:21 »
Size mantık hataları serisini söliyim Karamurat serisi :D ya çok saçma adam kör ama kalkıp okla herkezi öldürüyo.Hele birinde babaya el kalkınca elin taş olduğu söleniyo çocuk babasını dövüyo dövüyo ancak öldürürken eli taş oluyo :D Genellikle Türk filmlerinde mantık hataları çok.Örneğin Gora da o robot olan adam ben son model bir robotum diyor hattağa paslanmadan falan söz eiyolar bir yerinde ama iş rakı sofrasına gelince yemekleri indiriyo mideye :D Birde Maskeli Beşler:İntikam peşinde filminde bu maskeli 5 lilerden Türkiyenin en iyi hırsızları diye bahsediliyo ama film boyunca onların çok amatör hırsızlar olduğunu görebiliyoruz :D

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2010, 20:54:23 »
Ben Dünyanın Durduğu Gün'de mantık hatası mı bilmem ama adamın sağı kanıyo sonra sol kısmını siliyo koptum hataya klasik bir hata..

Çevrimdışı SofiSTiKe

• *
  • 15
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2010, 09:16:24 »
Görevimiz Tehlike ¿ (hangisi şimdi hatırlamıyorum) de tom cruise bi adamı kovalerken altında ki motorun tekerlekleri asfalta uygun olan tekerlekler.. daha sonra kumlu bi yere geliyorlar tekerlek bir anda arazi tekelegi oluyor:D görünce gülmekten yarıldım..
MaLaTYa FeN LiSeSi

Love¿? I do not like love!!