Kayıt Ol

Buzlar Ülkesinin Çığlığı

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Buzlar Ülkesinin Çığlığı
« : 12 Mayıs 2008, 23:32:29 »

Kitap: Buzlar Ülkesinin Çığlığı
Yazar: Stuart Hill

Thirrin’in beyninde kükreyen Strong-in-the-Arm Hanedanı’nın kanıydı. Hypolitan’ın savaşçı ruhu ise yüreğinde heyecanla çınlıyordu. O, Icemark tahtının vârisiydi. Ülkesini ve halkını savunmak zorundaydı.

On dört yaşındaki Thirrin, babası savaş alanında ölünce minik ülke Icemark’ın kraliçesi olur.

Küçük kızın omuzlarına büyük bir yük binmiştir. Thirrin’in ülkesini düşman istilasından kurtaracak bir yol bulması ve bunu kış sona ermeden yapması gerekmektedir. Bunun için de Vampirlerle, Kurt halkıyla ve Kar Leoparları’yla ittifak kurmak zorunda kalır.

Buzlar Ülkesinin Çığlığı, küçük Thirrin’in görev ve fedakârlık duygularının yanında, korkunç kararsızlıklar içinde bocalayarak bir avuç dostuyla düşmanlarına karşı koyuşunu anlatan muhteşem bir roman.

Yorum: Gerçekten güzel ve sürükleyici bir kitap. Anlatım açısından sade ve basit bir anlatımı var. Çok sanatsal değil kurgu açısından da kültlere bağlı kalmadan nasıl istiyorsa yazmış yazar. Bu açıdan esin kaynaklarımdan biri, kurtadam ve vampirleri bu kitap sayesinde yazılarıma aldım :P

Kitap: Ateş Kılıcı
Yazar: Stuart Hill

Charlemagne Athelstan Redrought Strong-in-the Arm Lindenshield kaderin seni insanların tek Tanrı’ya inandıkları güneye çöller ülkesine sürükleyecek.

Fırtınalarla öücadele edeceksin ve sonunda çektiğin acıların ödülü olan elinde atel kılıcıyla Prens Charlemagne olarak ülkene döneceksin...

2005 yılında Çocuk ve Gençlik Kitapları Kategorisinde Ottakar Ödülü’nü kazanan "Buzlar Ülkesinin Çığlığı" devam ediyor.

Yorum: Okumadım henüz ama zaten yeni çıkmış, devamını bekliyordum 2-3 yıldır sonunda çıkmış almalıyım okumalıyım  :ole
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Buzlar Ülkesinin Çığlığı
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2008, 11:07:30 »
İlk defa duyuyorum.. İlgimi çekti, okuma listemin sonuna yerleştirdim. :)

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2008, 13:22:50 »
Ben de ilk defa duyuyorum..Bulursam okurum.Paylaşım için saol   ;)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2008, 18:40:48 »
Bende ilk defa duyuyorum kafilesine katılıyım bari.Okuma listeme koyarım ama en aşağıdaki sıralarda olur kanımca (=

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2008, 23:37:00 »
Güzel bi kitaba benziyor, konusunu da sevdim. Ben başlara alabilirim merak ettim.=P

Okuyalım bakalım.Teşekkürler konu için Özgür=)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2008, 17:07:12 »
Yani ilk duymayan bir ben mi kaldım.. :P Evet güzel konulu bir kitap ama bundan önce daha çok önemli serileride göz ardı etmeyin derim...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "