Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Alıntıları

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« : 25 Mayıs 2008, 16:12:43 »

Hiçbir şey şans eseri olmaz. Her şeyin bir nedeni vardır. Beyin nedeni bilmeyebilir. Beynin asla anlayamayabilir. Ama kalbin bilir. Kalbin daima bilir.

Horkin, Büyücülük Ustası

--
Mektup geri geldi. Açılmamıştı. Mühür yırtılmamıştı bile. Dışında ise şöyle yazılıydı : 'Benim kardeşim yoktur. Caramon diye birini tanımıyorum.' Ve imza taşıyordu : Raistlin

Tika Waylan Majere

--
Şunu bil. Ben geçmişin ve bugünün efendisiyim. Geleceğim söylenmişti. Benim için kapılar açılacak.

Raistln Majere, Geçmişin ve Bugünün Efendisi

--
“Hiç umut yok. Hiç tanrınız yok. Geriye neyiniz kaldı?”
Steel kılıcını çekti ve onu havaya kaldırdı. Metal ışığı yansıtmıyordu fakat beyaz, gümüşsü bir ışıkla parlıyordu, buzun üzerine düşen ay ışığı gibi.
“Birbirimiz,” diye yanıtladı.

Yaz Alevi Ejderhaları

--
Ağla Palin. Çok, çok uzun zaman önce benim ağladığım gibi sen de ağla. İşte o zaman tıpkı benim gibi anlayacaksın ki, hiçbir işe yaramıyor. Gece yarısında tek başına hıçkıra hıçkıra ağlarken kimse seni duymuyor.
Raistlin Majere, Geçmişin ve Bugünün Efendisi

--
Kraliçe'nin dudaklarında kanlar köpürdü. Son bir kez nefes almak için mücadele verdi.
"Günün birinde ölümün acısını tadacaksın. Daha da beteri, kardeşim." Takhisis gözleri bulanıklaşırken alayla gülümsedi. "Yaşamın acısını tadacaksın..."
Yitik Ayın Ejderhaları

--
Kitiara gibi konuşamazsın Que-shu hanımı. Kit bana, duyduğum her küfrün anlamını öğretmişti, birkaç tane de hiç duymadığım küfrün. Bana kılıç kullanmasını, turnuvalarada şerfimle dövüşmesini öğretti ama hakemler bakmadığında bir adamın kasıklarına nasıl vurulur, onu da öğretti. Hayır hanımefendi, sen benim ablama hiç benzemiyorsun.
Caramon Majere

--
Senin adın ne? Gloth mu? Evet, Gloth, sen güçlü kuvvetli bir ejderansın, değil mi? İddiasına varım, şu çelik para dolu sandığı hiç çaba harcamadan kaldırıp hiç sıkıntı çekmeden Palanthas'a kadar taşıyabilirsin. O şehrin siz ve yeni doğanlarınız için harika bir yer olduğunu düşünüyorum. Nordmaar'ın güneybatısında kalıyor. Sen benim için şu sandığı taşı, ben de sana oraya nasıl gidileceğini söyleyeyim. Biliyorsun. Benim bir haritam var...
Selquist

--
"Bu dünya çok uzun süre bir ejderha tanrıçasız kaldı!" diye haykırdı Malystryx. Koca kırmızı ejderha arka bacakları üzerinde şaha kalkarak boynunu göğe doğru uzattı. "Çok uzun süre mutlak bir güç, Ansalon'un gidişatını belirleyen kudetli bir ses olmadı. Ama artık var. Bu benim ve ben her şeyim!"
Kargaşanın Arifesi

--
"Yapmak istiyorum, sevgili Valin, çünkü sen benim için çok fazlasını yaptın. Beni korudun, savundun. Benim için, arkadaşlarımız için canını tehliye attın. Sen..." soluk almak için, cesaretini toplamak için durdu. "yapacağım, çünkü seni seviyorum."
Gece Göğünün Gözyaşları, Leydi Crysania

--
Ejderha Yüceefendisi mızrağını kaldırdı, ucu güneşte alev alevdi. Aşağıya doğru uzanarak mızrağını zırhı, eti ve kemiği deşerek derinlere soktu.
Sturm'ün güneşi paramparça olmuştu.
Kış Gecesi Ejderhaları

Sizinde kitap okurken dikkatinizi çeken etkileyici replikler varsa, bu konuda paylaşabilirsiniz! ;)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Alıntıları
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2008, 17:13:16 »
Alıntı
Ejderha Yüceefendisi mızrağını kaldırdı, ucu güneşte alev alevdi. Aşağıya doğru uzanarak mızrağını zırhı, eti ve kemiği deşerek derinlere soktu.
Kış Gecesi Ejderhaları

Alıntı
Steel kılıcını çekti ve onu havaya kaldırdı. Metal ışığı yansıtmıyordu fakat beyaz, gümüşsü bir ışıkla parlıyordu, buzun üzerine düşen ay ışığı gibi.

Yaz Alevi Ejderhaları

Bu iki alıntı hoşuma gidenler arasında. Şu an metinler tamamı ile aklıma gelmediği için bende yazamıyorum ama daha sonra hazırlayıp loyacağım.. :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2008, 11:59:21 »

Şunu bil. Ben geçmişin ve bugünün efendisiyim. Geleceğim söylenmişti. Benim için kapılar açılacak.

Raistln Majere, Geçmişin ve Bugünün Efendisi

--

Yaz Alevi Ejderhaları

Kitiara gibi konuşamazsın Que-shu hanımı. Kit bana, duyduğum her küfrün anlamını öğretmişti, birkaç tane de hiç duymadığım küfrün. Bana kılıç kullanmasını, turnuvalarada şerfimle dövüşmesini öğretti ama hakemler bakmadığında bir adamın kasıklarına nasıl vurulur, onu da öğretti. Hayır hanımefendi, sen benim ablama hiç benzemiyorsun.
Caramon Majere

--
Senin adın ne? Gloth mu? Evet, Gloth, sen güçlü kuvvetli bir ejderansın, değil mi? İddiasına varım, şu çelik para dolu sandığı hiç çaba harcamadan kaldırıp hiç sıkıntı çekmeden Palanthas'a kadar taşıyabilirsin. O şehrin siz ve yeni doğanlarınız için harika bir yer olduğunu düşünüyorum. Nordmaar'ın güneybatısında kalıyor. Sen benim için şu sandığı taşı, ben de sana oraya nasıl gidileceğini söyleyeyim. Biliyorsun. Benim bir haritam var...
Selquist

işte bunlara bayılmıştım okurken.hımm kitapları kurcalayım bulduklarımı yazarım.

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2008, 15:03:56 »
''Kılıç ateşten geçmelidir,yoksa kırılır''

Par-Salian

''Bunu yapacağım;hayatımda bundan başka hiçbir şeyin önemi yok...Hayatımda bundan başka hiçbir an yok...Bu anda doğdum ve eğer başarısız olursam bu anda öleceğim....''

Raistlin Majare

......Artık sessizliği kırıyorum çünkü gerçeklerin bilinmesini istiyorum.Eğer benden sonra gelecekler tarafından yargılanacaksam ,gerçekler için yargılanayım.
     Bu kitabı bana hayat vermiş olana adıyorum

Raistlin Majare

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2008, 15:10:46 »
......Artık sessizliği kırıyorum çünkü gerçeklerin bilinmesini istiyorum.Eğer benden sonra gelecekler tarafından yargılanacaksam ,gerçekler için yargılanayım.

Raistlin Majare

Budur.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2008, 18:25:06 »
''Bunu yapacağım;hayatımda bundan başka hiçbir şeyin önemi yok...Hayatımda bundan başka hiçbir an yok...Bu anda doğdum ve eğer başarısız olursam bu anda öleceğim....''

Raistlin Majare

Raistlin Majare

Çok beğendim bunları, teşekkürler. :)

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2008, 22:16:12 »
"Madem o kadar güçlü ve zekisin, neden Tanis'i izliyorsun?"
Raistlin her zamanki o alaycı bakışlarıyla kıza bakar:
"Ben onu takip etmiyorum, sadece yarımelfle aynı yol üzerinde gidiyoruz!"

''Senin...adın...ne?'' diye sordu gnome, sümüklü böcek hızıyla konuşarak.
''Tasslehoff...Burrfoot.''Kender minik elini uzattı,gnome da bunu canı gönülden kabul ederek hararetle sıktı. ''Senin ...adın...n? Yani...seninki ne? Yo, hayır! Bunu demek istememiştim...''
Ama çok geç kalmıştı.Gnome başlamıştı.
''Gnimshmarigongalesefrahootsputhturandotsamanella...''
''Kısa şekli!''diye bağırdı Tas,gnome soluklanmak için ara verdiğinde.
''Haa.''Gnome biraz bozulmuş gibi görünüyordu.''Gnimsh''

kenderi okumaya bayılıyorum

Tas ejderha küresini parçaladıktan sonra

''Biliyoruz ki ,''dedi ,korkunç sessizlik içine minik bir yağmur damlası gibi düşen minik sesiyle ,''ejderhalarla savaşmak zorundayız.Birbirimizle değil''
Kimse kıpırdamadı.Kimse konuşmadı:sonra büyük bir patırtı duyuldu.
Gnosh bayılmıştı.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2008, 13:26:14 »
Alıntı
''Biliyoruz ki ,''dedi ,korkunç sessizlik içine minik bir yağmur damlası gibi düşen minik sesiyle ,''ejderhalarla savaşmak zorundayız.Birbirimizle değil''

Bu sahneyi hatırlıyoruum!   :D

Çevrimdışı RaiStLiN

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #8 : 13 Temmuz 2008, 15:08:02 »
Goodbye my brother... said Caramon.
(Hoşçakal kardeşim... dedi Caramon)

Raistlin asasını ve Crysania'yı Caramon'a teslim etti ve arkasından karanlık kraliçe yaklaşırken Caramon kapıyı kapadı ve bu sözleri söyledi.

Luis

« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2008, 16:52:05 »
Goodbye my brother... said Caramon.
(Hoşçakal kardeşim... dedi Caramon)

Raistlin asasını ve Crysania'yı Caramon'a teslim etti ve arkasından karanlık kraliçe yaklaşırken Caramon kapıyı kapadı ve bu sözleri söyledi.

gözlerim dolmuştu benim de burda.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2008, 17:18:43 »

Kış Gecesi Ejderhaları

Tam burada sanki mızrak bana da saplanmış gibi hissettim, Kitiara'dan tam anlamıyla soğuduğum yerdi... Şu Efsaneler Üçlemesi'ni de bitireyim belki yazarım bir şeyler... Paylaşım için sağol DarLy... ;)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2008, 21:50:48 »
sahneyi anımsıyorum sanki, kitabı anımsamıyorum ama yardımcı olursunuz sanırım  :)

"Look Raist! Bunnies!!!"
"Bak Raist! Tavşancıklar!!!"   Caramon bu şekilde sesleniyordu ama Raist güçden düşmüş bir siyah cüppey di o anda sanki yanlış anımsamıyorsam. Akılda kalıcı, komik, rüyama falan girmiş bişi bu. Çok basit ama kalıyor.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Aralık 2008, 16:39:11 »
"Bir kendere uyguLanabiLecek en acımasız işkene, onu hapse tıkmaktır. Tabii aynı zamanda, herhangi bir cinse uyguLanabiLecek en acımasız işkencenin de onu bir kenderLe birLikte hapsetmek oLduğu düşüncesi de oLdukça yaygındır. TassLehoff un üç gün boyunca  bitmek tükenmek biLmeyen çenesinden , kaba eşek şakaLarından sonra yoLarkadaşLarı seve seve kenderi  verip karşıLığında işkence aLetinde geriLerek huzurLu bir saat geç,rmeye biLe razı bir duruma geLmişLerdi- en azındandan fLint öyLe diyordu. sonunda ALtınay biLe sinirLerine hakim oLamayarak neredeyse ona tokat  atacak duruma geLmişti ki, Tanis TassLehoff u arabanın arkasına yoLLadı. bacakLarını kenardan asağıya saLLayarak yüzünü demir parmakLıkLara yasLayan kendere ıstıraptan öLecekmiş gbi geLiyordu"
bu böLüm komik geLmişti :D
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #13 : 05 Aralık 2008, 18:44:00 »
TassLehoff'un olupta tebessüm etmediğimiz bölüm var mı ki? :)

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 06 Aralık 2008, 15:35:34 »
TassLehoff'un olupta tebessüm etmediğimiz bölüm var mı ki? :)
doğru :):)
₪ Hail to the Thief ₪