Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Alıntıları

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Alıntıları
« Yanıtla #30 : 06 Ağustos 2012, 18:22:47 »
''Kahkaha---herhangi bir mızrak kadar öldürücü bir silah.''

Ruhdöveni

''Altınay'ın duasını sen de işittin mi?'' diye sordu Paladine.
''Hayır,'' diye yanıtladı Raistlin. ''Onu işitmem beklenemezdi, değil mi?'' Fakat başka bir şey duydum ---büyü sözleri söylenen bir ses. Tanıdığım ve muhtemelen başka hiç kimsenin tanıyamayacağı sözler. O sözleri söyleyen sesi de tanıdım. Bir kendere aitti. ''Tasslehoff Burrfoot.''

Yitik Ayın Ejderhaları

''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 10 Eylül 2012, 03:49:08 »
''Est Sularus oth Mithas - onurum hayatımdır.
Bunu öğrenmek benim çok zamanımı aldı. Büyük bir adamın ihtiyacı olan tek şeyin kılıç ustalığı olduğunu düşünerek, hep bir savaşçı olmak istemiştim. Ama eğer kılıçlar onurlu kullanılmazsa, soğuk çelik parçalarından başka bir şey değillerdir. Onur bir mirastır. Babam bunu Solamnus ismiyle birlikte bana verdi.''

Vinas Solamnus
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #32 : 14 Ekim 2012, 20:14:16 »
"Ben bir Solamniya şövalyesiyim," dedi Sturm. "Sözüm onurumdur ve onurum da yaşamım."

"İnsanlar için yarım bir elf bütünün parçasıdır. Yarım bir insansa sakattır." -Tanis.

"Ölüm, yaşamdaki en büyük kesinliktir." -Raistlin.

Tanis elini Nehiryeli'nin koluna koydu. "Elflerin bir sözü vardır: "Sadece ölüler korkmazlar."

"Bence cüceyi dağdan aşağı yuvarlayalım," diye homurdandı Caramon, Tanis'e.
Tanis gülümsedi. "Yuvarlanırken çok gürültü çıkarır ve yerimizi belli eder."

"Raistlin'in seni etkilemesine izin verme," dedi Tanis. Bu gece ateşin başında oturup onun hayalet hikayelerine güleceğiz."
"Sanırım," diye içini çekti Flint. Bir süre sessiz kaldı ve sonra, "Bir gün seni yavaşlatacağım Tanis. Bu yaşlı, mızmız cüceye neden katlanıyorum diye düşünmeni istemiyorum," dedi.
"Çünkü sana ihtiyacım var yaşlı, mızmız cüce," dedi Tanis elini cücenin cüsseli omzuna koyarak. "Sana ihtiyacım var Flint. Diğerleri o kadar... o kadar genç ki. Sen kılıcımı çektiğimde sırtımı dayayabileceğim sağlam bir kaya gibisin."
Flint'in yüzü memnuniyetle kızardı. Bıyığını çekiştirip huysuzca boğazını temizledi. "Evet, şey sen hep duygusal biriydin zaten. Hadi gidelim. Zamanımızı boşa harcıyoruz. Bu kör olası ormanı bir an önce geçip gitmek istiyorum." Ardından mırıldandı, "Neyse ki gün ışığı var."

"Çocuk masallarından korkuyor olamazsın değil mi?" diye tısladı Raistlin.
"Hayır!" diye çıkıştı cüce. "Ben sadece karanlıkta kenderin çantamı karıştırmasından endişeleniyorum."

"Bir sümüklü böcek!" dedi Tas, yaratığı incelemek için ilgiyle koşarak. "Ama şunun büyüklüğüne bir bak! Sence nasıl bu kadar büyümüştür? Acaba ne yiyor..."
"Bizi, gerizekalı!" diye bağırdı Flint ve devasa sümüklü böcek tam da bir salya yağmuru tükürdüğü sırada kenderi yakalayıp yere yapıştırdı.

Raistlin, Fizban'ın yanına koştu. "Şu an ateş topu büyüsü için çok uygun bir zaman yaşlı adam," dedi nefes nefese.
"Öyle mi? Fizban'ın yüzü neşeyle aydınlandı. "Harika! Nasıl yapılyor?"
"Hatırlamıyor musun!" Raistlin resmen çığlık atmıştı ve yaratık yakıcı tükürüğünü yere saçarken yaşlı büyücüyü bir sütunun arkasına çekti.
"Hatırlıyordum... bir bakalım." Fizban'ın kaşları düşünceyle çatıldı. "Sen yapamaz mısın?"
"Henüz o güce sahip değilim yaşlı adam! O büyü benim gücümün ötesinde!" Raistlin gözlerini kapayıp bildiği büyüler üzerine yoğunlaştı.

-Güz Alacakaranlığın Ejderhaları

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #33 : 25 Ekim 2012, 13:07:59 »
“Seni nerede bulacağımı biliyordum.” Mavi gökyüzüne baktı. “Göğün altında olacağını biliyordum. Burada, nefes alabileceğin bir yerde…” –Altınay.

“Dünyada böyle bir güzellik varken, nasıl kötülük de var olabilir?” diye sordu Tanis.

Bir büyücünün en değerli varlığı, içinde hayatı boyunca çalışarak derlediği büyülerinin bulunduğu kitabı olurdu.

“Sevgi, zarar vermek için bize öyle bir güç verir ki nefret bile onunla boy ölçüşemez.” –Laurana.

“Teşekkürler, Sadıkyıldız,” dedi Tas. “Seni tekrar görecek miyim?
“Kim bilir? Tanrılar, kullarının kaderini ellerinde tutarlar.”

“Reorx, Çekiç’i bulan cücenin bir kahraman olacağını söylemişti, Tanis. Adı sonsuza dek yaşayacaktı.” Flint homurdandı. “Sanırım bu da tanrıların her şeyi bilmediğini gösteriyor.”
“Ben olsam bu kadar emin olmazdım,” dedi Tanis.

-Cüce Derinlikleri Ejderhaları