Kayıt Ol

Yu-Gi-Oh!

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Yu-Gi-Oh!
« : 26 Mayıs 2008, 15:43:51 »

Yu-Gi-Oh! (Yūgiō,"King of Games","Oyunların Kralı")

Yu-Gi-Oh! Kazuki Takahashi tarafından yaratılmış popüler bir Japon Anime ve Manga'sıdır. Kazuki Takahashi´nin 1996´da yarattığı müthiş oyun, Japon çocukları arasında adeta bir çılgınlığa dönüşmüş ve satışları iki milyonu geçmişti. Yu-Gi-Oh!”, ABD´ye 2001´de çizgi dizi olarak adım attı ve yeni dünyada yayımlanan çocuk programları arasında bir numaraya yükseldi. Bu çizgiler, bir kart oyunundan başka bir şey düşünmeyen Yugi ve arkadaşlarının maceralarını içeriyor. ´Düello Canavarları´ adlı bu kart oyununda, oyuncular birbirinden güçlü canavarları, son derece heyecanlı dövüşlerde birbirleriyle karşılaştırıyor. Büyülü kartlar sayesinde ortamın sürekli değiştiği doğaüstü güçlerin savaşında, en iyi skoru elde eden ´Yu-Gi-Oh´ oluyor, yani ´oyunun kralı´ ilan ediliyor.Yugioh gx başlamış ve bitmiştir.Yugioh gx in ana karakteri Jaden dır.Son bölümünde Jaden-Yugi düello yapmıştır.YUGİOH 5 Ds başlamıştır.ana karakter Yusei Fudo'dur.

NEDİR?
Ana olarak öyküsü "Duel Monsters" (Düello Canavarları) adında bir çeşit kart oyunu oynayan karakterlerin öyküsüdür. Her oyuncunun Canavar, Sihir ve Tuzak kartları içeren bir kart destesi vardır ve amaç rakibinin Yaşam Puanları'nı (Life Points) bitirip oyunu (Düello) kazanmaktır. Her Canavar kartının belirli bir atak ve defans puanı vardır ve oyunu kazanmak için her üç çeşit kartları da iyi kombine etmek gereklidir.

Her popüler Anime gibi sadece Anime, Manga ya da kart oyunu olarak kalması düşünülemezdi ve tabii ki de öyle oldu. Bir çok farklı platformda (PC, Game Boy/Color/Advance, PlayStation vs.) oyunları piyasaya sürüldü ve bir de sinema filmi yapıldı.Bu sinema filmi popularitelerini arttırdı ve hayran sayısı hızla arttı.

Devam etmekte olan Anime serisinin yeni bölümleriyse Digiturk'teki Jojo TV'de yayınlanmaktadır.

Bugün "Yu-Gi-Oh Duel Monsters" 5 sezon sürmüş ve 224 bölüm yayınlanmıştır. Ardından başlayan "Yu-Gi-Oh Gx"in ise 3 sezonu tamamlanmıştır ve 4. sezonda sona erecektir.

Yu-Gi-Oh!'nun yeni versiyonu gelecektir.Bu verisyon adı "R1" dir.Şu anda manga olarak hayatına başlamıştır. V-Jump dergisinde bilinen 38 mangası sergilenmiştir. Yugioh GX bittikten sonra Yugioh GX 4.Sezonda Bitecektir Yugioh 5D's başlayacaktır.

Yu-Gi-Oh!! Manga

DÜEL DİSK
Yu-Gi-Oh!! Düel Disk kola takılan bir arenadır.Yeni D-Wheel düel diskler motordur.Yu-Gi-Oh!! Duel Monster'da 1.Sezonda (eski tasarımıyla) Kaiba ve Joey düel yapmıştır.2.Sezonun 3. Bölümünde (Resimdeki tasaramıyla) ortaya çıkmıştır.Yu-Gi-Oh!! Gx'te yeni düel diskler vardır.Standart düel disk beyazdır.4.sezondaki diskler (3.resimdeki) resmkleri bölüme göre değişiyor.Silfer kırmızı-beyaz, ra sarı-beyaz,obelisk mavi-beyazdır. Yu-Gi-Oh!! 5 DS bölümlerinde D-Wheel'a diske normal Battle City Düel Disk takılır.

YU-Gİ-OH KART OYUNU
Yu-Gi-Oh kart oyunu da, oyunun çizgi filmindeki kurallarına dayanılarak oynanan yeni bir kart oyunudur. Upper Deck şirketi sayesinde Yu-Gi-Oh, bir kart oyunu olarak hayranlarına kavuşmuştur. Kart oyunu Yu-Gi-Oh'ta Anime şeklindeki gibi 6 tane kart türü vardır: Normal Canavarlar, Özel Yetenekli Canavarlar, Birleşim Canavarları, Ayin Canavarları, Büyü Karları ve Tuzak Kartları. Bu kartların nasıl kullanılması gerektiği altlarında yazar. Tek yeteneği olmayan kart türü Normal Canavarlar'dır. Bütün canavarlar, saldırı ve savunma puanlarına göre sahada fazla veya az kalabilirler. Bu puanlara göre seviyeler belirlenir ve canavarlar, seviyelerine göre oynanır. Seviyesi 5 veya 6 ise tek canavar fedasıyla, 7 ya da daha üstü ise 2 canavar fedasıyla çağrılır. Rakibin oyunun başında 8000 olan can puanlarını 0'a ilk düşüren oyunu kazanır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Benim yorumum yani belki çok sevdiğim bi animelerdendir zamanında desteleri çok vardı bende amma oynardım valla d çocukta her sabah çıkardı belki halada çıkıyodur :)

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yu-Gi-Oh!
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2008, 15:45:05 »
en sevdiğim çizgi film di ama yenisini çekmeye başlamışlar hiç güzel diğil

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2008, 15:52:33 »
Evet zamanında çok izledim bu çizgi filmi. Bayağıda güzel ve sevdiğim bir animedir. İlk bölümleri çok hoşuma gitmişti ama ondan sonra bayağı karıştı ve takip edemedim.

Spoiler: Göster
Yani Pegasus öldükten sonra demek istiyorum.

Ama hala rastladığımda izlerim.. :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2008, 16:06:25 »
vaay Yugi ha ;D :P çok severdim bunu da özellikle de bir ayin bölümü vardı nasıl heyecanlanmıştım... Ayrıca bölümleri çok kısadır herkes çekemeyebilir, sağol paylaşım için... Bu başlıklar beni küçüklüğüme mi götürüyor ne?? :P

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2008, 16:10:21 »
Birkaç bölümünü saymazsak bir türlü sevemedim..  :-\

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2008, 16:23:27 »
Arkadaşlar bir kaç  resim daha eklemek istiyorum gerçekten animelerin gönlümde yeri ayrıdır ama yugi biraz farklı yani bir çok güzel anımı canlandırıyor beynimde :)

Birde duyduğuma göre abd'de digital bi ortamda savaşlar yapılıyomuş yani gerçekten ilginç kartları birleştirme filanda varmış keşke türkiyeyede gelse turnuva şeklinde oluyormuş sanırsam :)

Çevrimdışı Ashley

• **
  • 158
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Kingdom Hospital
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2008, 16:29:21 »
her ne kadar çizgifilmlere önem vermeyen türk televizyonculuğu katletsede yine de güzel bir dizi

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2008, 18:17:46 »
ahhh hayran olduğum anime :D kartlarını falan gider alırdım hala saklarım xD Arşivimde eksik olmayan animedir..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2008, 20:08:42 »
Pokemon'dan sonra, Digimon'dan önce en sevdiğim çizgi dizi! :D

Çevrimdışı Ashley

• **
  • 158
    • Profili Görüntüle
    • Kingdom Hospital
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2008, 21:42:44 »
Pokemon'dan sonra, Digimon'dan önce en sevdiğim çizgi dizi! :D

katılıyorum =)

Çevrimdışı PeriPeLLa

• *
  • 13
  • Erva ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2010, 16:01:05 »
aynen benimde en sevdiğim animelerden biridir.
yu-gi-oh'un en son bölümünü izlemedim xD
dedesini kurtardı mı yugi xDDD
Yaralara bak , bu Birinin Değil birilerinin ..!
İzi Kalır birinin , O Geçmeden İzi Kalır Ötekinin ..!
Hepimizin İzi , bir Dizi...

[saqoLera]

TrißünLerDe hep diLLerde,ßu seVDa biTmeZ qöNüLLerdE..
FenerBahçe'm...

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2010, 09:11:15 »
Oww. Çok güzel animedir. Fakat sonraki serilerini hiç beğenemedim. Bunun yerini de asla dolduramazlar zaten.

Sonraki serileri:
Yu-Gi-Oh! GX
Yu-Gi-oh! 5D's

Çevrimdışı blg

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Kasım 2010, 22:59:32 »
küçükken az televizyonun başında başlamasını beklemezdim.Bir kez baştan sona izlemeyi hala çok isterim ama bir türlü başlayamadım.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Aralık 2010, 15:28:40 »
Hiç kuşkusuz en güzeli yu-gi-oh gx di. Jadon karakteri çok güçlü bir karakterdi :)
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Rom: 2
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Haziran 2011, 20:42:37 »
Benim için 'Pokemon' ve 'Avatar'dan sonra gelir. Bir çok kişinin aksine ben ilk başlardaki bölümleri pek sevmezdim şu 2000 yaşam puanı olan bölümleri.Belli bir kuralı olmadan her kartı sürebiliyorlardı.
İşin içine matematik ve mantık da girince bundan sonraki iki seri daha da hoşuma gitmişti.Arşivlerden eksik olmamalı  :)
Maybe tonight ...
Just tell me where and when