Kayıt Ol

Gecenin Bekçileri - 4. Bölüm Eklendi!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gecenin Bekçileri - İlk Bölüm!
« Yanıtla #15 : 30 Mayıs 2008, 17:00:44 »
Şu vezirlik olayında da bir şey daha hatırladım. İngiltere'de ortaçağda, vezirlik yok. Parlementer sistemin bir değişik versiyonunu kullanıyorlar sanırım. Divan-ı Hümayun gibi ama burdakine benzeyen bir sadrazam yok. Sizin orada kastettiğiniz görevi Başmuhafız yapıyor. Araştırdım biraz da, sırf hikayenizde bozukluk olmasın diye :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Mayıs 2008, 22:33:04 »
2. bölümü koymadan düzelteceğiz onu merak etmeyin. Zaten hikayede pek bir önemi yok.  ;D

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Mayıs 2008, 22:40:16 »
ya helal ya birsürü ıslık smileyiiii :P sonunda bee sonunda anam nasıl bi mesudum bilemem daha okuyamadım (malum öss :hemk ) ama okuyup yorum yazıcam mutlaka kaçarmı bu hikaye heh yaklaşın bakalım duygusal yönden bize :D vampirler lasombra venture vb. ahhhh yiğit kullancanız demi bunlarıda (kullandıysanızda kusura bakmyın daha okumadımya  :melk ) yiğitin vampirlerle alakalı bilgilerinden ve 3üde cok iyi yazdıklarından  süper olcek süper :D kaçarmı bu ya gecenin bekçileri isim bilem süper :D  hadi hepinize kolay gelsin bizi kötü göstermeyin millete (biz derken vampirleri ;) )
she's back!!

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Mayıs 2008, 12:05:44 »
ya helal ya birsürü ıslık smileyiiii :P sonunda bee sonunda anam nasıl bi mesudum bilemem daha okuyamadım (malum öss :hemk ) ama okuyup yorum yazıcam mutlaka kaçarmı bu hikaye heh yaklaşın bakalım duygusal yönden bize :D vampirler lasombra venture vb. ahhhh yiğit kullancanız demi bunlarıda (kullandıysanızda kusura bakmyın daha okumadımya  :melk ) yiğitin vampirlerle alakalı bilgilerinden ve 3üde cok iyi yazdıklarından  süper olcek süper :D kaçarmı bu ya gecenin bekçileri isim bilem süper :D  hadi hepinize kolay gelsin bizi kötü göstermeyin millete (biz derken vampirleri ;) )

üzgünüm ama venture, ladsombra filan kullanmıyoruz. Biz kendi evrenimizi ve mitolojimizi yazıyoruz. Ancak Lasombra'yı çok severim, belki bir ayrıcalık yaparım onlar için ;) . Neyse vampir ablacım, sen bir an önce dönde aklımda daha bissürü plan var ;) ;D
#rekt

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 31 Mayıs 2008, 17:13:42 »
Vezirliğe bende taktım nedense :D özgüre katılıyorum..Gabriel isminede taktım xD çok hoş durmuş hikayede..Sonracığıma ilk bölümden kurguyu yorum yapamıyorum.Özgüre bir konuda daha katılıyorum biraz basit gibi geldi ama ilk bölüm diyorum geçiyorum..Gelecek bölümü merakla bekliyorum efemm :D

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 31 Mayıs 2008, 17:19:53 »
Ya çok güzel bi griş olmuş beğendiim :D Vampirler falan baya ilgi çekici olucak :ole  :yup Teşekkürler =)

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 31 Mayıs 2008, 20:43:05 »
Hikaye yüzde yüz özgün diyebiliriz. Elbette, bazı şeylerde, hikayeyi gerçekçi kılmak için efsanelerden ve diğer hikayelerden esinlendik ama bunlar gerçekten çok az ve hikayede fazla yer tutmuyor.

Bizim amacımız farklı amaçları olan bir grup vampirin hikayesini anlatmak. İlk bölümde bunlardan neredeyse hiç bahsedilmiyor. İlk bölüm sadece hikayenin nasıl gideceğiyle alakalı. Aslında ilk bir kaç bölüm böyle olacak diyebiliriz. Ama zamanla rayına oturtacağız ve en kısa zamanda açacağımız ekstra ve karakterler kısmındaki bilgilerle hikaye hakkında daha geniş bilgilere sahip olacaksınız. Bu sayede, okuması sizin için daha zevkli hale gelecek. ;)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gecenin Bekçileri - İkinci Bölümün Fragmanı Eklendi
« Yanıtla #22 : 31 Mayıs 2008, 21:58:59 »
Nihayetinde ikinci bölüm geliyor =)

Vampir Bile Olsa
“Söylesene, neden vampirlikten bu kadar kurtulmak istiyor?”

Herkesin Sakladığı Sırlar Vardır
“Korkma. Sen de arıyordun. Beni…”

Ve Herkes Aynı Hayatta Yaşasa Da
“Yaşadığımız hayatın, lanetli olduğunu düşünüyor.”

Hiçbirinin Amacı Aynı Değildir
“Sevgili babacığım, aklında neler var?”

Gelecek Bölümde; Şaşırtıcı İstekler
“Beni de senin gibi yap.”

Ortaçağ Londra’sında Artan Karışıklık
“Durum artık iyice kötüleşti.”

Ve Bunun Üzerine Alınan Kararlar
“Hepsini yok etmeden bu iş çözülmeyecek.”

Gecenin Bekçileri 1. Kitap: Karanlığın Yayılışı
Bölüm 2: Lilith

Çok Yakında!
#rekt

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Haziran 2008, 10:51:01 »
anam fragman cok iyiolmuş bi an önce okumaya başlamam lazım amabi yere takıldım

Vampir Bile Olsa
“Söylesene, neden vampirlikten bu kadar kurtulmak istiyor?”

niye kurtulmak istiyo vampirlikten ya vampirlikten kurtulmak istenir miistenirse neden :D sanırım okumam lazım
she's back!!

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Haziran 2008, 14:02:29 »
Vampirlikten kurtulmak isteyen kişinin sırrı, hikayenin önemli kısımlarından biri. Fakat bu sır, öyle hemen ortaya çıkmayacak. Aslında hiçbirinin sırrı kolayca açığa çıkmayacak. Zamanla hepsi... ;)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gecenin Bekçileri - İkinci Bölüm Eklendi!
« Yanıtla #25 : 01 Haziran 2008, 16:33:37 »
Evet işte enine boyuna tartıştıktan ve pek çok düzenleme yaptıktan sonra ikinci bölüm bitti =) iyi okumalar =)

İkinci Bölüm
#rekt

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Haziran 2008, 17:46:00 »
İKinci bölüm birinciye nazaran daha güzel olmuş. Biraz daha edebi ama yine de beklediğim performansı göremedim sizde :D Üçünüzün de solo eserleri bundan daha güzel. Daha iyi şeyler bekliyorum gayret edin biraz.

Kurgu olarak bu bölümde düşündüklerinizi daha iyi aktarabilmişsiniz. Size özgü karakterler arası geçiş de çok güzel, baya sevdim. Okuyucuların herşeyi görmelerini sağlıyor ama yine de akıllarda soru işareti bırakarak da etkileyiciliği artırıyor. Başarılı bir teknik olmuş tebrikler. Bu bölümde dar bir zaman dilimi anlatılmış ama birinci bölümde hikayenin girişini açıkladığınızı belli etmişsiniz bu bölümle birlikte bu da iyi. Ancak biraz daha genişletirseniz anlattıklarınızı daha iyi olur. Ekstra bölümünün içeriği de kafamda canlandı :P

Bazı cümlelerde kelime uyumsuzlukları, düşüklükler var ancak bunlar giderilebilir. Devam edin daha iyisini yapacaksınız biliyorum.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Haziran 2008, 17:51:28 »
Şimdi şöyle bir şey var. Yiğit çok geniş bir kurgu tasarladı. Zamanla bunların hepsi ortaya çıkacak. Fakat ben daha ilk bölümden bu kadar büyümesini istemiyorum. Hikayeyle birlikte gelişeceğiz ve ne kadar iyi yazabildiğimize bakacağız. Bu şekilde sürekli artan bir tempo sağlanacak. En azından böyle umuyorum.

Teşekkürler yorumların için.  ;)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Haziran 2008, 17:57:59 »
Ayrıca söylemem gereken bir şey daha var, bu kurguyu o kadar geniş tasarladık ki, sadece bir sezonluk (yada 4 ;D ) hikayeyle, yada genel olarak sadece hikayeyle sınırlı kalamayacak kadar büyük oldu. Yani ileride bir süpriz olabilir, haber bekleyin ;) :)
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Haziran 2008, 19:24:18 »
Başmuhafız olayı yatıştı en azından :huha (ben mi konuştum ? :hönk)
Hiç yanıt vermedim ama yorumları okuyorum eleştiriler çok hoşuma gitti açıkçası :anem
Yiğit'in dediği gibi aşırı geniş bir dünya,ki ben bile artık onlara yetişemiyorum :P Hikayeden dışarı bile kayabiliriz her an :D(ya da o kaymayı planlıyor ;) )
Karekterleri daha ortaya koyarken,zaman dilimi o kadar da dar olmayacak.Geçmişleri var onların nihayetinde :D :P
Yalnız okurken karekterlerin gerçekten vampirlere oranla aşırı duygulu olabileceğini de unutmayın.O zaman aşırı karmaşık gelmez sorular ;)
Çok konuştum ben değil mi :P Neyse bölüm bitince yine görüşürüz :D :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.