Kayıt Ol

Peki ya Lağım Cüceleri !!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Peki ya Lağım Cüceleri !!!
« : 30 Mayıs 2008, 01:28:10 »
Belkide seride en çok ezilen, önemsenmeyen, itilen, kakılan hiç bir yerde adları geçmeyen ırk. Bana sorarsanızda Raistlin'in ejderha mızrağı serisinde acıdığı tek ırk yada yaratıklar.

Geçmişin ve şimdinin efendisi efsanevi büyücü Raistln'in belkide değer veripte sevdiği tek canlı; Bupu... Geçmişte yapılan savaşta kaleyi en son savunan lağım cücleleri idi. Herşey olup bittiğinde geriye kalan lağım cüceleri herşeyi bırakıp en iyi bildikleri yöntemle yani dişleri ve tırnaklarıyla kaleyi savunmuşlar ve tarih kitaplarının sayfalarında isimleri dahi geçmemişlerdi...

Sizin bu ırk hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Açıkçası (ikizlerin sınavında geçiyordu sanırsam.. ) o kaleyi savunmaları ve isimlerinin anılmaması, bunu Raistlin'in farketmesi beni çok etkilemişti...

Daha Yaz Alevlerinde olmama rağmen lağım cücelerinin ismini çok duyacağıma eminim.. Seride benimde önem verdiğim canlılardan. Weis & Hickman ikilisinin ortaya çıkardığı müthiş ırklardan birisi. Anlayacağınız seirnn olmazsa olmazlarından, peki ya sizlere göre...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Peki ya Lağım Cüceleri !!!
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2008, 13:23:47 »
Bir açıdan bakınca haklı gibi duruyorsun abi. Ancak Lağım Cüceleri o kadarda saf ve iyi değillerdir. Gene de çevre şartlarının, diğer ırkların onlara bakış açısının onları bu hale getirdiğini düşünüyorum. Fakat şu da bir gerçek ki kanlarında soyluluk vs aramak yanlış olur. Ancak kaderin, onlara karşı biraz daha merhametli olmasını dilerdim açıkçası. :) Bupu çok şeker yaa.. :P

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2008, 11:33:02 »
Lağım cücelerinden sadece Bupu yu sevdim sanki ırkının özelliklerini taşımıyor gibi.Kısaca Lağım Cüceleri sinsi,hain ve kötüler ama aynı zamanda da birazz ummm salaklar.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2008, 11:49:02 »
Evet saflar, itilip kakılıyorlar ama Efsaneler serisinde gördüğümüz gibi köşeye sıkıştı mı it gibi dövüşüyolar :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2010, 08:35:33 »
Bence daha çok ezilmiş bir varlığın vereceği tepkiden fazlasını vermiyorlar. Sinsi, intikama hazır ve içinde bir yerde hala dayanma azmi olanların vereceği bir tepki.