Kayıt Ol

Stephen King

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Stephen King
« Yanıtla #45 : 21 Mayıs 2013, 18:12:09 »
Keyifli ve bilgi veren bir testti, üç yanlışı kendime yakıştıramadım. Teşekkürler. :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Stephen King Yazmaya Devam Ediyor!
« Yanıtla #46 : 24 Mart 2015, 16:42:01 »

Ülkemizde en son Bay Mercedes adlı polisiye romanı yayımlanan Stephen King, ilerleyen yaşına rağmen durdurak bilmeden yazmaya devam ediyor!

Bu haberimizde sizleri bekleyen -kitapların dilimize çevrileceğini varsayıyoruz- yeni King kitaplarından bahsedeceğiz. Revival, Finders Keepers ve The Bazaar of Bad Dreams hakkındaki detaylı bilgileri haberin devamında bulabilirsiniz.

Haber: Burak İpek | Marius, Onur Selamet | DarLy OpuS

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 24 Mart 2015, 17:20:56 »
Testi geç farkettim. 10/17 King'i seven biri olarak oldukça zayıf gördüm kendimi. Ama iyi bir testti.
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Stephen King de 1 Nisan’ı Boş Geçmedi
« Yanıtla #48 : 02 Nisan 2015, 11:44:00 »

Korku ustası Stephen King, dünkü 1 Nisan şakası furyasını boş geçmeyenlerden. Hayranlarına The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) için bir bölüm haberini vereceğini resmi sitesinde duyurarak kısa süreli bir heyecan yarattı.

Ama sonra feci dalga geçti. Haberimizin devamında sizle de dalga geçebilir!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #49 : 26 Nisan 2015, 00:16:03 »
Şurada Stephen King'in kitap kapaklarına dair eğlenceli bir test var. Daha önce görmediğim enteresan kapaklarla da tanışmama vesile oldu, bi bakın derim.

29/35 yapabildim ben.

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 08 Mart 2016, 14:31:49 »
Yazarın bazı kitaplarını okudum. Korku türündekileri sevsem de Kara Kule'nin ilk kitabını bir türlü sevemedim ve bıraktım. Sanırım bana hitap etmeyen bir dille yazıldığı içindi.
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Stephen King ve G.R.R. Martin Söyleşisinden Kesitler
« Yanıtla #51 : 25 Haziran 2016, 19:24:44 »

George R.R. Martin’in New Mexico’daki imza günü esnasında Stephen King’le gerçekleştirdiği söyleşinin video görüntüleri bizlerle.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi’nin yazarı G.R.R. Martin’in korku edebiyatının yaşayan ustalarından Stephen King’le canlı bir röportaj gerçekleştireceğini sizlere aktarmıştık.

Mr. Mercedes üçlemesinin son cildi End Of Watch için New Mexico’nun Albuquerque şehrinde gerçekleştirilen imza günü ve tanıtım etkinliği esnasında bir araya gelen ikili 1 saate yakın bir süre boyunca keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler. Videoda King’in ne kadar espritüel, hoş sohbet ve alçak gönüllü olduğunu görmek ne kadar keyifliyse GRRM’nin ne  kadar gergin olduğuna şahit olmak da o kadar tuhaf doğrusu.

Hepsini çevirecek ya da altyazı yapacak vaktim ve imkânım ne yazık ki olmadı, ama işte genel hatlarıyla konuşulanlar.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #52 : 26 Haziran 2016, 14:49:24 »
İhsan Bey harika harika harika. Dinleyerek yaptığınız belli ve bu çok daha zor. Onca iş yükü arasında bu harika görüşmeyi çevirdiğiniz için çok teşekkürler. Çok eğlenceliydi. Ellerinize sağlık.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 26 Haziran 2016, 15:54:25 »
Rica ederim Bülent Bey :) Ben de çok keyif aldım, hatta bazı yerlerde kahkaha bile attım. Bunu herkes görmeli diye düşündüğüm için oldukça severek yaptım çeviriyi. Beğenmenize de çok sevindim. Çok sağ olun :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 27 Haziran 2016, 20:02:09 »
Harika paylaşım. King'in ödün vermez disiplini, babasından geliyor galiba. Baksanıza, kalitesiz markalara düşmemeye inat, her zamanki sigara paketinin izinden yıllarca evine dönememiş adamcağız!

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 28 Haziran 2016, 09:09:57 »
Günaydın:
İyi bir paylaşım oldu teşekkürler ama ben iki noktaya takıldım; biri babasına ait bir bavulun tavanarasında bulunması. Acaba orada kendisine fikir verecek dosyalar, taslaklar falan mı vardı. Çünkü benzer hikayeyi Orhan Pamuk içinde duymuştum. Diğeri başka yazarların da yaşadığı sürekli reddedilme duygusu. Jack London'un, Steinbeck'in ve Frank Herbert'in de aralarında olduğu pek çok kişinin bu duyguları yaşadığını bir yerlerde okumuştum. Bu da bana iyi yazar olmak için ısrarcı ve inatçı olmak gerektiğini tekrar ve tekrar ve tekrar yazmak gerektiğini söylüyor ne dersiniz...
Son olarak lütfen bu tür ropörtajlardan ve bilgilendirmelerden haberimiz olmaya devam etsin...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 28 Haziran 2016, 14:29:48 »
@Bay_Karamsar: Hahahah :D Olabilir. Böyle azim zor bulunur :)

@azizhayri: İlham aldıysa bile buna değinmiyor. Ayrıca ilk sattığı hikayelerini nasıl yazdığına da değiniyor röportajda. Kısacası babasının yazdıklarını taklit ettiyse ya da ilham aldıysa bile onları satamadığı belli.

Bu tür röportajlara denk geldikçe ve vakit buldukça sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu kadar büyük bir olaya zor rastlanır ama :) Teşekkürler.
Try to hide if you dare.

• 581
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 28 Haziran 2016, 23:44:32 »
Bence en iyi kısmı dışarıdan gelen kötülükle içimizdeki kötülüğü karşılaştırmalarıydı. İyi bir romanda saf kötü ve saf iyi kişilerin olmaması gerektiğini söylediler. Kötülüğü dışarıda tutarak sorumluluğu üzerimizden attığımızı belirttiler ki bence çok haklılar. Bu bağlamda Martin, Tolkien'in eserlerini eleştiriyor sanırım. Aslında bu açıdan haklı gibi geliyor bana.

• 581
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 01 Mart 2017, 08:23:40 »
Altın Kitapların King'in kitaplarını çevirirken hangilerini kısaltıp sonrasında ise tam metnini yayın alamadıklarını biliyor musunuz? İnternette aradım ama net bir kaynak yoktu.
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.