Kayıt Ol

Battlestar Galactica

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Battlestar Galactica
« : 06 Ocak 2008, 23:03:54 »
İlk versiyonu 1978′de çekilmiş, 2003′de ise yenilerek çekilen TV dizisi. Bilim-kurgu, macera ve Drama içiçe.

Uzayın derinliklerinde 12 koloniden oluşan insan ırkı yaşamaktadır. Bir zaman yapay zekayı ve makinaları (Saylonlar=Sentrünyonlar) icat ederler, Ancak Saylonlar efendilerine isyan ederler ve büyük bir saldırı gerçekleştirirler. Insanlarla saylonlar arasında büyük bir savaş olur ve ateşkeş ilan edilir. Saylonlar kolonilerden uzaklaşırlar ve 40 yıl boyunca haber alınamaz.İnsan ırkı normal yaşamına dönerler. Ancak saylonlar gizli bir şekilde kendilerini geliştirirler, hatta insan formuna bile bürünürler. Bununla da yetinmeyip, insan içine sızar ve insan gibi yaşarlar. Hatta bazıları insan olduklarını düşünmeleri için programlanırlar. Zamanı geldiğinde, Saylonlar kolonilerin tüm savunma ağlarını kırmayı başarırlar bir anda tüm gezegenler yerle bir edilir, tüm savaş gemileri ise düşürülür. Sadece o sırada havada bulunan bir grup uzay gemisi ve bunların içindeki 49 bin civarındaki insan sağ kalır.

Bu gemilerden sadece 1 tanesi savaş gemisidir: Battlestar Galactica.

Bu geminin komutanı Adama (Edward J. Olmos), huysuz ihtiyar olarak bilinir, teknolojiye karşıdır, dolayısıyla gemisinde “network” bağlantısı yoktur. Böylece saldırıdan kurtulmuştur.

Bu arada, sivil uzay gemilerinden birinde insan ırkının Eğitim Bakanı olan Laura Roslin (Mary McDonnel) kabinede kendi önündeki 42 bakan ve başkan öldüğü için Başkan olmuştur, şaşırtıcı bir şekilde demokrasi devam etmektedir.

Amaçları ise basittir: Efsanevi 13. koloninin yaşadığı “Dünya” adındaki mavi gezegeni bulmaktır. Bu sırada hem Saylonlarla savaşacaklar, hemde gemiler içindeki çeşitli güç savaşları ortaya çıkacaktır.

Kaynak: www.galactica.gen.tr  (Alıntıdır)

Evet arkadaşlar seriyi takip eden arkadaşlar, burdan tartışalım :)
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: BattleStar Galactica Nedir?
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2008, 17:25:57 »
Okumadım ama Cnbc-e de çıkıyordu sanırım arada gözüme takılır izlerim :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2008, 21:05:06 »
Peki bu başlığın fantastik edebiyatta değil de ekran'da açılması gerekmez miydi?
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2008, 16:44:55 »
Peki bu başlığın fantastik edebiyatta değil de ekran'da açılması gerekmez miydi?
Aha.Bende kitabı da var zannettim bölümden dolayı :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2008, 19:26:05 »

Çünkü bu yapıt hakkında comic booklar yani çizgi romanlar, kitaplar yazılmıştır. Star Wars ile birlikte yapılan ilk fantastik tv yapımı olduğundan ayrıca hakkında kitaplar yazıldığından insiyatif kullanarak başlığı bu bölüme açtım. Umarım gerektiği kadar açıklayıcı olmuştur. Çok rahatsızsanız sitenin bütünlüğüne çok büyük zarar veriyorsa atın ekran bölümüne.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2008, 20:48:05 »
Yeterince açıklayıcı oldu elbet ama tanıtımında kitap yada comiclerinden bahsetmediğinden böyle bir cümle sarfettim.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

selin.

« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2008, 16:13:04 »
Okumadım ama Cnbc-e de çıkıyordu sanırım arada gözüme takılır izlerim :P

aynen. bana cok karsık gelmişti bu dizi ama :S. bde heroes'e bakarım arada :D

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2008, 22:59:41 »
Çok güzel bi diziydi.Zamanında fırsatım oldukça izlerdim de...Sonra koptu . :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2008, 13:45:08 »
Jetix'de çizgi filmi vardı. :P Cnbc-e'de de görmüştüm. Ama hiç düzenli bir şekilde izlemeye fırsatım olmadı..

Jetix demişim, Jojo olcaktı heralde. :D Hiç izleme fırsatı bulamadım, kusura bakma. :)

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #9 : 11 Temmuz 2008, 14:32:26 »
Jetix'de çizgi filmi vardı.
Hadi be!Cidden var mı?Nasıl bişey?_?Ama olmasaydı daha mı iyi olurdu ne?Bence.Dizi kalsaydı keşke.Merak ettim çizgi filmini.

Çevrimdışı Morien

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Temmuz 2008, 02:13:24 »
Kopmadan önce severek izlerim en son dünyayı arıyorlardı. Buldular mı merak ediyorum.

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2008, 03:50:07 »
İzlemedim,takip etmedim daha doğrusu,neden bilinmez pek sarmamıştı beni.Geçenlerde final bölümü içindi sanırım,gösterdikleri reklamdaki müzik harikaydı ama,insanı çok etkiliyo ;)

valthonis

« Yanıtla #12 : 18 Temmuz 2008, 16:44:32 »
benim için bu güne kadar yayınlanmış en güzel dizi.1 sezondan 2 sezonun ortasın kadar inanılmaz bir grafik çizmistir.daha sonra 2 nin finalı agzımı açık bıraktı.sonra 3. sezonm deli bir giriş, film kalitesinde 4 bölüm ve daha sonra all along the watchtower ile biten mükemmel ötesi bunu yazan insan olamaz dedirten  bir final.Yazarların grevi yüzünden kısa ve öz bir 4. sezon.heroes gibi tepetaklak olmadan atlattılar bu kötü dönemi.Neyse 4. sezon 3 kadar güzel olmasada finali yeter bea diyesi geliyor insann gerçekten :D

bu arada o inanılmaz müziklerin arkasında  bear mccreary vardır.

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2008, 08:49:13 »
Bloodshed'di sanırım benim dinlediğim,çok güzel yapmış adam valla :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #14 : 22 Ağustos 2008, 17:30:11 »
Düzenli olarak izleme fırsatını hala bulamadım, dvd'sini almayı planlıyorum. :D