Kayıt Ol

Huma Destanı

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
Huma Destanı
« : 04 Haziran 2008, 14:59:04 »
Batıya gitti Huma,
Gümüş Ejderha'nın üzerinde.
Yolları ıssız toprakların üzerinden geçti,
Sadece ölülerin yürüdüğü ve ejderhaların isimlerini söyledikleri bir yerden.
Krynn'i derinden etkileyen Afet'ten geriye kalan, Huma'nın öyküsünün kırıntılarıydı sadece.
Onun yaşadıkları, ilk defa tüm detayları ile anlatılıyor.
Bu diyarı Karanlık Kraliçe'nin elinden kurtarmak için yapılan çağrıya bir adam yanıt verir. O, Düstur ve Kural'a olan bağlılığı ve bir gümüş ejderhaya olan aşkı tarafından yönlendirilen, ilk Mızrak Kahramanı'dır.
Hayatının gidişatı onu bir kahraman haline getirmişti. Bu kitapta onun bir efsaneye dönüşümünü bulacaksınız

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Huma Destanı
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2008, 15:55:19 »
Muhteşem bir kitaptı. Harika bir yükselişin öyküsü, kesinlikle okunmalı..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2008, 16:08:02 »
Huma'yı çok duydum. Bu kitabını okumak içinde sabırsızlanıyorum, acaba Srurm mu yoksa Huma mı daha yürekli merak ediyorum çünkü.. :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2008, 16:10:07 »
Sturm bizden biri olduğu için(ahaha bizden ama ,bizle büyüdü) daha önemli bence.Huma da yabana atılamaz tabi..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2008, 16:12:38 »
Cevabım biraz spoilerli olacak. ;D

Ben şahsen Sturm'un ölümüne daha çok üzülmüştüm.. Ölümüne sebep olandan da daha çok nefret ettim. Ancak Huma'nın Krynn üzerinde bıraktığı etki, Sturm'unkinden daha fazla diye düşünüyorum. Sonuçta Karanlık Kraliçe'nin dünyaya girmesini engelleyen Huma'ydı.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2009, 21:39:43 »
Huma muhteşem bir karakterdi. Ama onu muhteşem yapan Magius'la olan bağıydı aynı zamanda. Huma Destanı kitabını Weiss ve Hickman yazmalıydı bence. Ejderhamızrağı'nda ara ara, böyle geçmişten koparak elimize düşen bir kar tanesi gibi yapılan anılar çok hoştu. Ama onlar özeldi...
Richard A.Knaack değerli bir yazar. Diablo üçlemesinin 1 ve 3.kitapları başarılıydı, ama dediğim gibi Huma gibi bir efsaneyi daha doğrusu bir tarihi ana yazarlar anlatmalıydı. Mesela,beyaz geyik hiçbir yerde görünmedi kitapta. Halbuki Ejderhamızrağı bize öyle dememişti. Sturm bile onu gördüğünde kendini Huma gibi hissetmişti.
Huma ile Strum çok karşılaştırılır. Sturm'u çok sevmeme rağmen, Huma'nın da yeri ayrıdır. Sturm, Huma'ya göre en çok bilgi sahibi olduğumuz karakter olmakla birlikte, Huma'ya olan hayranlığı da bence bizi ona bağlıyor. Yine de kıyaslanmamalılar bence. Bir Vinas Solamnus, bir Huma ve bir Sturm, aynı yolun üç Solamniyalısı olsalar da, başardıkları şeyler çok farklıydı.
Yine de bir Huma Maigus'suz olmaz. Kitapta şımarık bir çocuk gibiydi Magius. Halbuki Weiss ve Hickman'In kitaplarında laf sokan, alaylayan, ama gerektiğinde yeterince büyümüş bir adamdı. Bir çocukluğu yoktu. Bu biraz talihsizlik olmuş kitap adına

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2009, 00:32:46 »
Huma muhteşem bir karakterdi.ama onu muhteşem yapan Magğus'la olan bapıydı aynı zamanda.Huma Destanı kitabını Weiss ve Hickman yazmalıydı bence.Ejderhamızrağı'nda ara ara,böyle geçmişten koparak elimize düşen bir kar tanesi gibi yapılan anılar çok hoştu.ama onlar özeldi...
Richard A.Knaack değerli bir yazar.Diablo üçlemesinin 1 ve 3.kitapları başarılıydı,ama dediğim gibi Huma gibi bir efsaenyi daha doprusu bir tarihi ana yazarlar anlatmalıydı.Mesela,beyaz geyik hiçbir yerde görünmedi kitapta.Halbuki Ejderhamızrapı bize öyle dememişti.Sturm bile onu gördüğünde kendini Huma gibi hissetmişti.
Huma ile Strum çok karşılaştırılır.Sturm'u çok sevmeme rağmen,Huma'nın da yeri ayrıdır.Sturm,Huma'ya göre en çok bilgi sahibi olduğumuz karakter olmakla birlikte,Huma'ya olan hayranlığı da bence bizi ona bağlıyor.Yine de kıyaslanmamalılar bence.Bir Vinas Solamnus,bir Huma ve bir Sturm,aynı yolun üç Solamniyalısı olsalar da,başardıkları şeyler çok farklıydı.
yine de bir Huma Maigus'suz olmaz.kitapta şımarık bir çocuk gibiydi Magius.Halbuki Weiss ve Hickman'In kitaplarında laf sokan,alaylayan,ama gerektiğinde yeterince büyümüş bir adamdı.bir çocukluğu yoktu.bu biraz talihsizlik olmuş kitap adına

Kitaba o yönden bakarsan haklısın. Weis ve Hickman'ın sihirli elleri değmeliydi kitaba. Knaack'ta oldukça başarılıydı ama Krynn dünyasının temellerini atan ikili, bu dünyanın temelleriyle ilgili bir olayı kendileri anlatması daha doğru olurdu bence.

Güzel tespit, tebrikler. :)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2009, 18:39:00 »
Sahafları dolanırken bulduğum ama "Weis & Hickman" mahsullerini okumadan almak istemediğim kitap olur kendileri, okumak fırsat olmadı kısacası...

Çevrimdışı ezghy13

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2013, 10:56:50 »
Huma ve Sturm'ün yerleri farklı olsa da Solamniya şövalyelerini sevdiren kişilerdir onlar.
Tabii bir de Şövalyeliği tekrar eski ihtişamına ve düzenine sokan kişilerdir diğer bir ortak özellik olarak.

Bu garip ve yıllardır kitaplarını defalarca okuma takıntıma sonuç olarak Huma(ve gümüş ejderhası) ve Sturm'ün çizimlerini arıyorum sonsuza dek taşımak için (evet dövme için çizimler arıyorum:) )

NOT:
Huma Destanı, daha uzun daha detaylı olsa da okusak dedirten cinsten. Ayrıca bir seriye bağlı fakat değil o yüzden aralarda bile okuyabilme imkanı sunuyor.
Tüm Dragonlance kitaplarını orjinal haliyle e-book olarak buldum, Heroes serisinin ikinci kitabı olan Stormblade'den devam etmekteyim.

Huma'yı okumanızı tavsiye ederim!
Est Sularus Oth Mithas