Kayıt Ol

Blonde Redhead

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Blonde Redhead
« : 11 Haziran 2008, 20:15:01 »

Blonde Redhead müziği alternatif rock veya indie rock olarak tanımlanan grup. Kazu Makino, Maki Takahashi ve İtalyan ikiz kardeşler Simone Pace ve Amedeo Pace tarafından kurulmuştur. Grup ismini 1970 ve 80`lerin New York`lu grubu DNA`nın bir parçasından alır.

Blonde Redhead ilk olarak Sonic Youth`un bateristi Steve Shelley`in ilgisini çekti ve Steve 1993`te yayımlanan grubun ismini taşıyan ilk albümlerini çıkarmasında yardımcı oldu. Kısa bir süre sonra Maki Takahashi gruptan ayrıldı ve grup yoluna 3 kişi olarak devam etti. Üçüncü albümleri Fake Can Be Just As Good kayıtlarında basçı Vern Rumsey gruba misafir olarak katıldı. Bu albümden sonra yollarına bir basçı olmadan devam ettiler. Dördüncü albümleri In an Expression of the Inexpressible sırasında Fugazi grubundan Guy Picciotto prodüktör olarak gruba katıldı, bazı şarkılara katkıda bulundu ve son iki albümleri Melody of Certain Damaged Lemons ve Misery Is a Butterfly kayıtlarında da gene prodüktör olarak çalışmaya devam etti.

Kendine has bir kitleye sahip olan grupta, en başta Sonic Youth etkileri görülse de son albümlerinde tamamen farklılaşmıştır. Blonde Redhead, vokalist Kazu Makino`nun yüksek, gizemli sesi, melodik ve melankolik müzikal altyapısıyla göze çarpmaktadır.

Melody of Certain Damaged Lemons ve Misery Is a Butterfly albümleri arasındaki süre Makino`nun geçirdiği at kazası ve bundan toparlanma sürecinden dolayı uzundur
vikipedi

Grubun Resmi Sitesi

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Blonde Redhead.*
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2009, 14:08:38 »
Ben bilmiyorum bi ses hem bu kadar güzel hem de bu kadar rahatsız edici başka nasıl olabilir.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Blonde Redhead.*
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2009, 20:00:58 »
Kulağı yormanın tam sınırında çok keskin bir sesi var bence. Equus adlı parçalarını severim ben, "içerken iyi gider " kategorisindedir benim için  ;D

Çevrimdışı andien

• *
  • 29
  • Rom: 1
  • Meditating Frog
    • Profili Görüntüle
Ynt: Blonde Redhead
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2011, 15:35:41 »
Elephant Woman gibi bazı parçaları Çelik parçalarını andırsa da çok çok iyidir.