Kayıt Ol

Prison Break

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Rom: 0
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
Ynt: Prison Break
« Yanıtla #15 : 09 Temmuz 2009, 18:48:03 »
Spoiler: Göster
evek hatta böyle evlenmelerini falan gösteriyo  :fringa
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
« Yanıtla #16 : 28 Ekim 2009, 19:49:52 »
ben yurtdısına cıktım orda yabancı arkadaslarım vardı hepside prison break hayranıydı cok merak ettım ayrıca enıstemde ızlemıs bende bır bu fılmın ucundan tutcam artık olaylara ıyıce ıspanyol kalıyorum yaa

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Ağustos 2012, 17:10:53 »
Ben çok seviyordum başta ve yeniden izlemek istiyor canım fakat uzunluğu göz korkutuyor yanı sıra eskisi gibi sürüklemediğinide fark ettim.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Ağustos 2012, 23:08:55 »
Prison Break hayatımın dizisi ben bu diziyi hayatta unutamam. Neydi o ilk sezonla ikinci sezon...  Böyle bir diziyi tüm dünyaya sundukları için senaristleri kutlamak gerek. Tamam abartmış olabilirim ama bunun kadar kaliteli bir dizi geleceğini zannetmiyorum ha gelirse de izleriz izlememezlik yapmayız.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #19 : 10 Nisan 2013, 03:29:20 »
Yıllar önce Star'da rastlıyordum bu diziye. O zamanlar izlemek gibi bir düşüncem yoktu herhalde. Ama günün birinde Prison Break izleyeceğimi biliyordum elbette. Çünkü çok merak ediyordum bu denli popüler bir diziyi. İlk izlediğim yabancı dizi Lost'tu. Büyük bir hayranlıkla, merakla ve şaşkınlıkla takip ediyordum Lost'u. En sevdiğim Türk yapımı dizi de Ezel'dir hiç kuşkusuz.

Diziyi henüz izlemeyenler ve izlemek isteyenler kutucuğa tıklamasınlar.

Her neyse. Evet, geç oldu belki ama geçen cuma başlayabildim sonunda. Ve bugüne dek Prison Break izlemediğim her gün için kendime lanet okudum. İlk sezonu dört günde bitirdim. Ve az önce de 2.sezona startı verdim.

Televizyondan gördüğüm kadarıyla hayal meyal hatırlıyordum dizinin bazı kısımlarını. İzlerken de bu sahneler dejavu etkisi yarattı tabii. Ve şans bu ya, yıllar önce TV'de rastladığım bölümlerden birisi de hapishaneden kaçış bölümüymüş.

Bu yüzden Michael ve diğerlerinin başına gelen her olumsuzlukta paniğe kapılmamaya çalışıyordum çünkü zihnimdeki spoiler bilgiler harekete geçerek bana kaçış bölümünü hatırlatıyordu. En nihayetinde en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olan bu kaçış planı yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen devreye girdi ve kaçış gerçekleşti.

Bir bölüm, bir bölüm daha diye diye sezonu bitirdim. Her bölüm öyle bir yerde bitiyordu ki, bir sonraki bölümü izlememek eziyetti. Son bölümlerde ise kelimenin tam anlamıyla adrenalin patlaması yaşadım. Söyleyecek söz bulamıyorum. Harikaydı.

Her ne kadar bu diziyi bu kadar geç izlediğim için zaman zaman kendime kızsam da, şanslı olduğumu da biliyorum aynı zamanda. Önümde koskoca 3 sezon daha var. Yeni bölüm için 1 hafta bekleme derdi yok. Yeni sezon için bilmem kaç ay bekleme derdi yok. Oh mis. Bu yönden mutluyum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #20 : 14 Nisan 2013, 14:52:44 »
8 günde 44 bölüm izlediğim şaheser.

2.sezonu da bitirdim ve açıkça söylemek gerekirse bugüne dek izlediğim diziler arasında en yüksek tempoya sahip olan dizi. Michael ve Lincoln haricinde hiçbir karakter güvenilir değil. Nerede, ne yapacakları belli değil. Tüm bunlara rağmen o kötü karakterleri de sevebiliyorsunuz. Çünkü dizinin ayrı bir havası var. Kötü karakterler bile sempatik. Dizinin belki de en acımasız karakteri T-Bag. Aynı zamanda en zekilerinden biri. Ama öyle anlar var ki, T-Bag'i izlediğinizde gözleriniz dolabilir.

Şunu net bir şekilde anlayabiliyoruz; hapisten kaçan 8 kişi de özünde iyi insanlar. Michael ve Lincoln'u katmayalım geriye kalan 6 kişiyi de hayat şartları o suçları işlemeye itmiş. Fernando Sucre'yi ayrı seviyorum. Adamın hayatı sevgilisi olmuş.

John Abruzzi, Fernando Sucre, C-Note, T-Bag, Tweener, Haywire, Paul Kellerman, Alexander Mahone, Brad Bellick, Lincoln Burrows ve Michael Scofield. Efsane karakterler bunlar. Ve Prison Break de efsane bir dizi.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #21 : 18 Nisan 2013, 05:26:20 »
An itibarıyla 3.sezonunu da bitirdiğim dizidir. Önümde 24 bölümlük tek bir sezon kaldı ve ben şimdiden üzülmeye başladım. Tadını çıkararak izlemeyi düşünüyorum son sezonu ama pek emin olamıyorum yine de. Bir kaptırdım mı önünü alamıyorum sonra.

Tüm zamanları kapsayan bir anket yapılsa ve o ankette "bir sonraki bölümünü en çok merak ettiren dizi" ve "en heyecanlı dizi" kategorileri olsa ipi göğüsleyecek tek dizi vardır, o da Prison Break.

Yalnız ben hala Abruzzi'ye takıldım. 2.sezonda adamı harcadılar resmen. Ne senaryolar yazılırdı onunla ilgili. Ama her ne olursa olsun en sevdiğim karakter T-Bag. Sucre'den ala dost da olmaz orası ayrı tabii. Çok üzüldüm Sucre'ye, umarım o da C-Note gibi mutlu sona ulaşır son sezonda. Ulaşmazsa eğer daha çok üzüleceğim.

3.sezon bize 1.sezonu hatırlattı. Yine hapisten kaçış. Ama bu sefer farklı bir ülkede, farklı bir hapishane. Sona.

İlk 2 sezona oranla kısa ama çok çok güzel bir sezondu. İlk sezon favorim olsa da, 3.sezondaki her bölüm altın niteliğindeydi bence. Son sezonu çok merak ediyorum. Dizinin nasıl sonlanacağını da çok merak ediyorum. İzleyip göreceğiz.

3.sezonun son bölümün sonunda çalan şarkı da enfesti ayrıca. Arayıp buldum. Dinlemek isteyenler buraya tıklayabilirler.

Çevrimdışı maviuçurtma

• *
  • 29
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 26 Nisan 2013, 21:32:35 »
Geçen aylardan birinde bitirdiğim yerini dolduramadığım dizidir. Bu diziden bahseden insanlar genelde yanında Lost'tan da söz ederler. Ben bu dizinin çok daha ayrı olması gerektiğini düşünüyorum. Mükemmel düşünülen ayrıntılar seyircilerini öyle etkiliyor ki dizide teknik hata varsa bile fark edilmiyor. Beyninizin en uç noktalarına kadar izlerken sizi esir alıyor ve başka bir şey düşünemiyorsunuz. İzlediğim dönemlerde zamanımın çoğunu diziyi izlemekle geçirdiğimden heyecanla diğer bölüme geçmelerimin sonu yoktu. Yine de günün sonunda izlediğim son bölüm öyle bir bitiyordu ki diğer bölüm için yarını bekler dururdum. Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir dizi.

Diziyi bitirmemiş arkadaşlar aşağıdaki spoiler'ı açmasınlar.

Duygusal bir insan olarak sonunda gerçekten üzülmüştüm. O adam ölmemeliydi. Sanırım mutlu bir sonu yürekten istediğimden bildiğim şeyi bilmemezlikten geldim.
Ve değişmişti hayat...

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #23 : 27 Nisan 2013, 04:36:29 »
Dün gece bitirmiş olduğum dizidir kendileri.

Güya yavaş izleyecektim. Konu Prison Break olduğundan, bunun mümkün olamayacağını anlamış oldum. Bir dizide bütün bölümler mi heyecanlı olur arkadaş. Oluyormuş demek ki.

Bitirdim ve içimde oluşan boşluğu şu an hangi diziyle doldursam diye kara kara düşünmekteyim. OZ'la mı, The Wire'la mı, Fringe'la mı... Bilmiyorum ama sanırım dolduramayacağım. Daha şimdiden ilk sezonu tekrar izleyesim var. Özledim çünkü. Şimdi olmasa da yaz tatilinde tekrar izleyeceğim.

Dizinin en iyi sezonu elbette 1.sezon. Daha sonra da 3.sezon derim ben. Hapishane bölümleri çok daha değerlidir benim için. 4.sezona kötü diyenler nereleriyle izlemişler çok merak ediyorum. Evet, diğer sezonlara oranla 4.sezonda tempo biraz düşmüş olabilir fakat eksik veyahut hatalı bir yer olduğunu düşünmüyorum.

Aslında 4.sezonun 22.bölümü dizinin finaliymiş fakat aylar sonra Final Break adı altında 2 bölüm daha çekilmiş ve Michael'ın nasıl öldüğüne değinilmiş. Kimileri bu sonradan eklenen 2 bölümü beğenmemiş olsalar da, bence gayet iyiydi. Michael'ın ölümü beni çok üzdü. Mutlu bir yaşamı hak ediyordu. Zaten dizinin ilk bölümünden itibaren senaristlerin Michael'a bir garezi olduğunu anlıyorsunuz. Yazık oldu valla.

En son 2.sezonda gördüğümüz C-Note'un son bölümlere doğru tekrar ortaya çıkması çok sevindirdi beni. Sucre desen zaten dostluğun tanımı. Alex Mahone dizide Michael'dan sonra en zeki karakter ve yine Michael'dan sonra en cool karakter. T-Bag'in ölmediğine sevinsem de tekrar Fox River'a dönmesine üzüldüm. Lincoln umarım Sara ve Junior Michael'e iyi bakar.

Harikulade bir dizi izlemiş oldum böylelikle. Efsane dizi dedikleri bu olsa gerek.

Çevrimdışı Veronica.

• *
  • 20
  • Tümden gel oraya buraya git
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ağustos 2013, 22:30:15 »
Hakkında spoiler demeden ayrıntı verenlere en çok sövdüğüm dizilerden. Çok fazla hata aramamın ardından bana çok fazla avcumun dibini yalatmıştır. Birçok kişinin aksine Lincoln Burrows'u sevmem ve hiç güvenmem. Michael ona tamamen sadık olmasına rağmen onda sadık kavramına dair herhangi bir durum sezemedim. Eline geçen ilk fırsatta da zaten kardeşini bırakıp oğluna gitmeyi düşünmüş ve kardeşine veda etmişti. Hala yanında olmasının sebebiyse hala Michael'a muhtaç olması.

Dip not: 3. sezon 4. bölüme kadar gördüm, işittim, eleştirdim. Belki döner özür dilerim ne düşünmüşsem kim hakkında. Belli mi olur?
We run along, and we come up with this idea to go down to the stream and check it out for fish.
Ef

Çevrimdışı lucasyekatarina

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Şubat 2015, 03:36:25 »
5 günde 80 bölüm izlettirmiş dizidir. Günde 22 bölüm izleme rekorum Prison Break'in sayesinde olmuştur.. 1. ve 2. sezonları efsaneler kategorisine sokar onu 3.sezon biraz daha sallantıda olan fakat yine klasik Prison Break tavrından ödün vermeyip merakla izleten bir sezondur.

Herkesin de hem fikir olacağı gibi 4.sezonu biraz fazlalık olarak buluyorum.Makul yerlere bağladılar fakat birazcık daha etinden sütünden yararlanalım dediler üstüne bir de filmi eklediler.

Hala daha arada açar izlerim.Prison Break candır :D