Kayıt Ol

Amber ve Demir (Karanlık Havari 2. Kitap)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Amber ve Demir (Karanlık Havari 2. Kitap)
« Yanıtla #15 : 24 Kasım 2008, 08:43:06 »
Ama burada Weis tek başına devam ediyor. Bende de bir kaç teori var ama her biri birbirinden saçma geliyor gözüme. Neyse az kaldı, bekleyelim ve hep birlikte sonu görelim.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2009, 18:43:54 »
Buna geçmem lazımmmm!!! Amber ve Küller bitti ama, elimde Puslu Kıtalar Atlası varken nası başlayayım buna???

Öfff, çok da merak ediyorum. Amber ve Küller'den bin kat daha güzel diyip durma artık Hakan xD. Kafam çok karıştı

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #17 : 03 Nisan 2009, 11:19:53 »
Bu kitap Amben ve Küller'den bin kat güzelse, Amber ve Kan'da bu kitaptan milyon kat güzel bir kere!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Nisan 2009, 11:39:45 »
Bu kitap Amben ve Küller'den bin kat güzelse, Amber ve Kan'da bu kitaptan milyon kat güzel bir kere!

Dur Onur heyecan yapma, daha okumadık Amber ve Kan'ı. Hele bir okuyalım da ona göre değerlendirmeyi yapacağız tabii. :D (Ki daha güzel olduğunu düşünüyorum zaten, daha okumamama rağmen. :D)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Nisan 2009, 13:10:38 »
Ama Darly böyle diyosa, ben Amber ve Kan'ı daha çok merak ederim :D! Amber ve Demir'i bir okuyayım da, bu merakım dindikten sonra, katlanan merak kat sayıyla Amber ve Kan'a başlayacağım.

bkz. kediyi merak öldürür.( çok şükür kedi sevmiyorum xD)

Yalnız, bakıyorum da Amber ve Kan yok ortalıkta :P. Laika sık sık basmalı kitapları. Çabuk bitiyor yenileri.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Nisan 2009, 12:54:25 »
Kitabı bitirdim.
3 saatlik ders arasında, önce bankada sıra beklerken ardından verdiğim yemek siparişinin gelişini beklerken bile okudum :).
Spoilerlı yorumlarıma geçeyim;
Spoiler: Göster
Öncelikle Mina'nın Işık tanrısı olmasına ısınamadım. Salak gibi Chemos Chemos diye aşkından yanarken nasıl bir
Işık tanrısı olabilirki? Bu kızda hiç gurur yok. Hala daha salak. Bir kötüye aklını ve bedenini verecek kadar küçük düşmüş bir ışık tanrısı. Paladine görse adam kalpten giderdi! Rhys ve Nightshade'in onu yola getireceğine inanıyorum.

Rhys, Nightshade ve Atta'dan birini seçmek çok zor! 3'ü de harikalar ve tanrılardan daha çok onları okumak istediğimi fark ettim. Nightshade'in yeteneği ve neşesi hikayeyi rengarenk boyarken Rhys'a da hayranlığımı dile getirmeliyim. O sakinliği,nezakete, asla yaptığı bir şeyi karşılıksız bırakmaması onu başarılı bir karater kılıyor.
Mina'nın artık Chemos'un boyunduruğundna çıkıp, adam bi tanrı olmasını diliyerek Amber ve Kan'ı en kısa zamanda almayı umuyorum.

Bu yorumum spoiler içermeyen kısım :);

Köpekleri her zaman sevmişimdir ve Atta da neden onları çok sevdiğimi bana bir kere daha gösteren karaterdir. Onsuz Rhys kayıp bir ruh olurdu. Siyah beyaz bedeniyle ve sallana kuyruğula seri bittiğinde bile hatırladığımda yüzümü gülümseten bir karakter olacaktır.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Nisan 2009, 14:55:38 »
Rhys ve Nightshade gerçekten Mızrak Kahramanları'ndan sonra yaratılmış belki de en kaliteli karakterler. Weis yazarlık yeteneğini bu üçlemede bir kez daha konuşturdu.

Ama hep içimde yara olan bir gerçek var ki, sonradan kararından dönmezse, Weis bir daha Ejderhamızrağı kitabı yazmayacak...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Nisan 2009, 15:23:23 »
Ama hep içimde yara olan bir gerçek var ki, sonradan kararından dönmezse, Weis bir daha Ejderhamızrağı kitabı yazmayacak...

Ama bizim onunla yaptığımız röportajda Ejderhamızrağı'nı yazmaya devam edeceğini söylemişti. Bırakmayı düşünmüyor. Yeni seriler yazıyor o ayrı.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Nisan 2009, 15:27:01 »
İlk ağızdan, son günlerde, seriye devam etmeyeceğini pek çok kez belirtti. Mesela üye olarak bulunduğu ve soruları yanıtladığı Dragonlance.com forumlarında. Üstelik gayet kesin bir tavırla, hem WOTC'un hem de benim kararım budur, Amber ve Kan (ki onu Hourglass'tan da sonra yazdı) yazdığım son kitabı olacak dedi.

Burada yapılan röportaja gelirsek, Hakan'la da konuştuk bahsettiğin konuyu. Orada Weis'in herhangi bir nedenden soruyu yanlış anlamış olması muhtemel. Ejderhamızrağı'nın yeni serilerle devam edip etmeyeceğiyle ilgili yanıtlamış, sanırım kendisinin yazıp yazmayacağıyla ilgili olduğunu (hangi nedenden olduğunu bilmiyorum ama) fark edememiş.

Keşke devam edecek olsa...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 21 Nisan 2009, 15:34:50 »
Ama şöyle düşün, bak Unutulmuş Dİyarlar'a. Sen de dedin benim gibi, kabak tadı vermeye başladı diye. Ejderhamızrağı çok ayrı bir seri, ama bir eyrden sonra sıkar her şey. Her şeyin bir sonu olmalı. Biz yetişkin insanlar olduğumuzda da bu seri devam ediyor olursa eğer, bıkmış oluruz. Aklımızda hoş,sıcak ve özlemle andığımız bir anı olarak kalmalı. Özlemeliyiz onu. Özlemeliyiz ki, bizde bıraktığı samimi hava hiç kaybolmasın

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 21 Nisan 2009, 15:37:20 »
Haklısın tabii ki, fakat Weis'in işi kaliteli bir şekilde sürdürdüğü de ortada. Karanlık Havari serisi gerçekten çok keyifliydi. O açıdan ben yeni maceralarla Weis'in devam etmesini isterdim. :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #26 : 21 Nisan 2009, 18:51:35 »
O açıdan ben yeni maceralarla Weis'in devam etmesini isterdim. :)

Benim de içim gidiyor Weis'in parmaklarından çıkmış yeni kitaplar için. Hele ki tarih olarak Karanlık Havari üçlemesinden sonraki zamanlar anlatılacaksa...

Artık Hourglass'ı da okuyup, aradaki kitapları doldurmaya bakacağız.  :-\