Kayıt Ol

Sagopa Kajmer

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Ynt: Sagopa Kajmer
« Yanıtla #30 : 01 Kasım 2010, 19:24:15 »
Bazı şarkılarında anlamlı sözler duymuşluğum var. Rap sevmem. Aslında dinlenilmeyecek müzik değil. Ama şu lise çevrelerinde duvara sinip ya da elinde telefonla zangır zangır rap dinleyenler yüzünden tiksiniyorum.

enee! ;D ;D
Spoiler: Göster
 500. mesajım buraya nasip olmuş. :D

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 01 Kasım 2010, 19:25:52 »
Lord Vega beni çok güldürdü,yani Sen Sagopanın onca sözü dururken gidiyorsun en sade sözlerinden birini yazıyorsun sonra bu mu diyorsun söylesene acaba varsa dinlediğin diğer rapçilerden anlamlı birkaç söz yazsana ?
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 01 Kasım 2010, 19:39:02 »
Ben rap dinlemem. Nirvana&maNga&Blind Guardian 4ever!

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Rom: 0
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 01 Kasım 2010, 19:40:43 »
Sanırım beni yanlış anladınız. Sözleri anlamsız falan demedim. sadece bizim ülkemizdeki insanların onu dinlemesinin tek sebebi dini içerikli sözleri. Rap aslında budur demişsin. acaba sagopa dinleyenler ondan başka rap müziği yapan birilerini dinliyor mu? Ya her yerde görüyorum neredeyse herkes sagopa dinliyor ve seviyor. neden diye sorduğumda ise sadece "sözler"inden bahsediyorlar. Ve onların çoğu müzikal anlamda bir bilgisi olmayan insanlar. benim rap dinlememe sebebim -özellikle de Türkiye'de - arkadaki müzik anlamında tamamen 0. enstrüman bakımında ortaya konulmuş bir eser göremiyorum. ama tabi müzik dediğin sadece sözdür diyorsanız birşey diyemem.
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 01 Kasım 2010, 19:53:22 »
Alp Giray merak etme  diğer rap dinleyenlerde sago dinliyor ama eskileri 2008den önceki şarkıları,ama sagopayı sadeve ebzı çevreler dini eğilimi yüzünden seviyo olabilir,sevsinler ne sagopa kötü bişey yapıyor ne de onlar,adam tasavvufuda işler şarkılarında cenneti cehennemide kimse bu yüzden eleştiremez,dinleyip dinlememek dinleyicilere kalmış...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Rom: 0
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 01 Kasım 2010, 20:02:46 »
Hayır ben sözleri dini içerikli diye eleştirmiyorum. zaten söylediği şeyler kötü değil çok şükür onu ben de biliyorum. benim demek istediğim onu müzikle iligisi olan da olmayan da, bilen de bilmeyen de dinliyor. ama kimse yaptığı müzik için değil herkes sözleri için dinliyor. yani müzik olarak 0. oyüzden müziksel bakımdan bir önemi yok benim için. insanların ne dinlediğine karışmam. kaldı ki kimse karışmamalı. sagopa dinleyenler sırf biz onu dinlemediğimiz, onu sevmediğimiz ve müziksel bakımdan çok üstün gördüğümüz metal müzik dinlediğimiz bize "dinsiz" veya "satanist" diyorlar (olmaz öyle şey demeyin bizzat kaç kere yaşadım.).Halbu ki benim sagoyu ya da diğer rap müzik yapanları eleştirmemin tek tarafı müziktir. ama insanlar sırf sözleri için deinlediklerinden, bizleri de sözlerine karşı olan sanıyorlar..
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 12 Mayıs 2011, 23:57:54 »
2006 öncesi yaptığı müzikle 2006 sonrası yaptığı müzik arasında hem sound hem de liriksel anlam da uçurumlar olsa da,çıkardığı Bir Pesimistin Gözyaşları(2003) ve Romantizma(2005) albümleri sadece Türk Rap Müziğinin değil yozlaşan bir müzik piyasasının en temiz albümlerinden biriydi...Maalesef Yunus Özyavuz fenomen haline gelebilecek "Pesimist Sound" akımını "Arabesk Rap"e çevirince dinlenmez olmaya başlandı.

Gene de;

Analiz
Anektod
Bağdat
Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim
Karikatür Komedya
Kalbim Krizin Bekçisi Olmuş
Maskeli Balo
Tanrı Çekti Tüm Resimleri
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Manzumu Mazlum Dinledi
Uğurla Bahtiyarları

Dinlenilmekten vazgeçilmeyecek şarkılardır...