Kayıt Ol

World of Warcraft (WoW)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: World of Warcraft (WoW)
« Yanıtla #15 : 04 Eylül 2008, 20:45:52 »
Alıntı
Aklı olan başlamasın zaten bu oyna. Uuyuşturucu gibi bir kez tadını aldınız mı bir daha bırakamazsınız.

eyvah ben başladım ne yapacaz :P ;D
bi şey olmaz çok hoş bi oyun oynamalısınız :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Ekim 2008, 12:15:53 »
Knight Online'ın az daha iyisi, sizden biraz daha para alabilmek için sıkıcı biçimde uzatılan oyunlardan...

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Ekim 2008, 12:21:17 »
Amerika'da kadınlar dava açmış bu oyuna, protestolar düzenlemişler, "Kocalarımız bizle ilgilenmiyor bu oyun yüzünden," diye. Ahahaha, ne diyeyim ben daha.  ;D ;D ;D

Valla ben şunu bilir şunu söylerim. Sadece yaratık kesme, eşya toplamaya dayalı bir oyun isterse 1 milyar satsın yine benim gözümde pek değeri yoktur. Kardeşim bu oyunların türünü biri bana söyleyebilir mi? Ben söyleyeyim: MMORPG. Türkçesi Devasa, Online Rol Yapma Oyunu. Ama iş iyice amacından sapmış, ha bire böyle bir level hırsı, güç hırsı var millette. "Aman en karizmatik ben gözükeyim, aman en fazla para bende olsun, aman en güçlü ben olayım," diye millet kendini yiyip bitiriyor.

WoW'un üç türü vardır: Birincisi PvP serveri. Yukarda bahsettiğim olaylar yaşanır. Ekstradan birbirini öldürme, kale savaşları falan da vardır.
                                İkincisi PvE serveri. Burda millet birbirine saldıramaz, yaratıklarla savaşır, ve biraz daha rol yapma vardır birinci server türüne nispeten.
                                Üçüncüsü RPG serveri. İşte burası gerçek WOW'u bulacağınız serverdir. Oyuncular bu tür oyunları, rol yapmayı, oynadıkları karakterleri içlerine işlettirmişlerdir. Yani oyun oynamıyorsun da o dünyada geziniyorsun zevki verir sana. Böyle saçma sapan eşya, daha fazla level, daha fazla güç kavgası yoktur. Daha doğrusu vardır ama bu PvP'deki gibi değildir, örneğin hırslı bir büyücü karakterini canlandırmak isteyen biri böyle davranır. Rol yapar yani, PvP'de ise rol mol yok, herkes üstün olma peşinde, adamın kendi içinde o var, karakteriyle alakası yok.

Bu oyunu ben bedava serverda PvP'de oynadım çünkü ne kadar üzücü bir durumki sırf PvP daha çok tutuluyor diye bir tane bile RPG serveri açılmamış bedava, oysa açsalar o kadar oynayan olacakki. Binlerce PVP serveri var, bir tane ama bir tane RPG severi yok. Ve o oynadığım süre içerisinde kendimi amaçsızca level kasmaya çalışan bir deli olarak hissettim. Sonrada bıraktım, bana göre değil. İlerde eğer orjinalini alırsam RPG serverine böyle üç gün uyumamış da yatak görmüş insan misali atlayacağım inşallah.  :D

Kısacası bu oyun sadece PvP mantığıyla oynanırsa Knight Online'ın daha çeşitlisi ve daha iyi grafiklisinden başka bir farkı olmaz, ama dediğim gibi oynanırsa o zaman gerçek zevk alınır.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Ekim 2008, 16:36:00 »
Ben şu an 70 geliyorum az kaldı sonrada item kasmaya raidlere yallah bana :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #19 : 09 Kasım 2008, 15:29:38 »
9 Kasımı 10 Kasıma bağlayan gece saat 11:59 da herhangi bir D&R şubesine bakın bakalım neler yapıyor orada kuyruklar oluşturmuş insanlar, kamp kurmuş olacaklar. Ne satın alacaklar dersiniz? Sorarsınız birisine merak ile (o saatde amacı kuyruğa girmek olmayan birisinin işi ne D&R önünde demeyin fantazi bu) "nedir bu insanların emeli?" önce size alık alık bakar göz altları uykusuzlukdan morarmış biri. Sonra kuyruk arkadaşını dürter ve sorunuzun tekrarını ister, bakışırlar ve gülmeye başlarlar "vıratofliçkink alacağız".

Tüm Wow severlere hayırlı uğurlu olsun "Wrath Of Lich King-Expantion Pack"

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Şubat 2009, 17:54:48 »
Şunun free serverları için account alma işlemi nasıl oluyor? Merak ettim gireceğim şu oyuna. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #21 : 14 Şubat 2009, 19:03:40 »
Normal şartlar altında yardımcı olurdum, ancak hayat sonlandırıyor. Gerçekten bulaşma. Merak edilecek bir şey yok bağımlılık yapıyor, mob farm (oyun karakterlerini sürekli durmaksızın öldürerek içinden çıkacaklar ile mutlu olma eylemi) bile zamansızlık hissi yaratıyor bünyede. Dungeonlarar gidip saatlerini bir hiç için harcamak veya pvp (player vs player) yaparak zaman öldürmek (player vs time) boş işler. Ha ben bırakabiliyor muyum? Kesinlikle hayır...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Şubat 2009, 21:10:56 »
Şunun free serverları için account alma işlemi nasıl oluyor? Merak ettim gireceğim şu oyuna. :P

var var.10 günlük bir deneme süresi var.,bedava.ama çok dezavantajı var.mesela,diğer oyuncularla konuşamıyorsun ve en fazla level 20 olabiliyorsun.ben bu bedava olan 10 günlük denemesini oynadım,bana yardım ettiklerinde bi teşekkür ederim bile diyememk kötü oluyor xD.
oyunun resmi sitesinde bu denemesi için bir link var zaten.ordan itibaren seni yönlediriyor :).
şu meşhur wow neymiş demek için oynanmalı bence.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Şubat 2009, 16:54:05 »
Free serverda başladım. level sekiz falan oldum shamanla bakalım güzel gidiyor. Free server'da oyayan üyelerimiz varsa guild falan açabiliriz :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Şubat 2009, 20:08:57 »
İyi de 10 günlük trial değil mi o yukarıda söyledikleri gibi? Yoksa özellik kısıtlamalı tam free server mı?
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Şubat 2009, 09:37:35 »
İyi de 10 günlük trial değil mi o yukarıda söyledikleri gibi? Yoksa özellik kısıtlamalı tam free server mı?

Yok benim bahsettiğim bu değil. Free serverlar var. Normali gibi değil tabii eksikleri falan var ama en azından oyun hakkında bir iki bilgi ediniyorsun.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Şubat 2009, 17:05:10 »
free lerini boşverin gerçeğini oynayın son msj yazdığımdan bu yana oyun bitti nerdeyse her şeyini çözdük artık :D sadece bir raid kaldı yapamadığımız

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Şubat 2009, 23:28:33 »
Benim oynadığımda bir kısıtlaması yok vallahi. Sadece bazı questlerde buglar var. Bir de paralı oynayanlarla bir arada bulunamıyorsun yoksa hiçbir problem yok. Dranei Shaman çok leziz olmaya başladı. Ama geçen moralim bozuldu Neşet Ertaş'ın Neredesin Sen türküsünün üzerine söz yazdım.

Totemlerde saklı gücümü kimse bilmiyor. Hiçbir pc neden beni partiye almıyor? Boynu bükük bir shamanım yüzüm gülmüyor. Gönlüm hep parti arıyor. Neredesiniz siz?

Wanted quest'lerde adam bulamayınca işte...

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 21 Şubat 2009, 17:01:22 »
sana inanamıyorum alliance mi açtın :S
bir horde olarak kınıyorum :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 21 Şubat 2009, 19:19:43 »
Usta paladin sevdalısı adamım ben, alliance açıcam tabi :D Niye Paladin açmadın diye sorarsan; bir grup arkadaş olarak oynuyoruz ve shaman eksiği vardı ama mutluyum memnunum vallahi