Kayıt Ol

Kamikaze Kaitou Jeanne (hırsız jin)

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Kamikaze Kaitou Jeanne (hırsız jin)
« : 30 Aralık 2010, 16:08:18 »
   Aramızda hırsız jin i hatırlayan var mı bilmiyorum ama, hırsız jin (Kamikaze Kaitou Jeanne) beni en çok etkileyen animelerden bir tanesi olmuştur. hatırlamak isteyen ya da bilmeyenler için Hırsız Jin'in konusu :

'16 yaşında bir lise öğrencisi olan Marron, aslında Jeanne d'Arc'ın reenkarnasyonudur. Koruyucu meleği Finn'in yardımıyla Kaitou Jeanne'e dönüşerek karanlık güçlere karşı savaşır. Sanat eserlerinin içine gizlenerek insanların ruhlarını elegeçiren ve onları etki altına alan yaratıkları mühürleyerek yok eder. Ancak yaratıkları mühürlerken sanat eserleri de yok olur. Jeanne'i, sanat eseri hırsızı sanan polis ve polis şefinin kızı olan en yakın arkadaşı Miyako'yla başı derde girer. Bir yandan polisten kaçarken bir yandan da ortaya çıkan yeni bir "hırsız" olan Sinbad'la yarışmak zorunda kalır. Sinbad da yaratıkların peşindedir ama amacı ve kimin adına çalıştığı belli değildir.'

Arina Tanemura tarafından yazılıp yönetilen ve 1998-2000 yılları arasında süre gelen iki serilik bu japon animesi, o zamanlarda japonya'da büyük etki bırakmıştır. Beni oldukça etkileyen bu animeyi izleyemeyenlere tavsiye etmeyi kendime borç bilirim

Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kamikaze Kaitou Jeanne (hırsız jin)
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2010, 16:18:07 »
Çok net hatırlıyorum. Hatta Star veriyordu ben de izlemiştim. Bu arada Marron değil Maron Kusakabe kendisi. Tek -r ile diye biliyorum ben ^^.

İşin en güzel yanı, Sinbad'ın o adı alışıydı :D. Maron ve Chiaki'nin atışmaları ve Chiaki'nin durmadan Maron'a sataşmasını izlemek oldukça keyifliydi.

Hoş bir animeydi. Ayrıca Türkiye'de yayınlanan sayılı animelerden olması onu hoş kılan büyük etmenlerdendir benim için. Sonradan internetin nimetleri ile daha iyi ve güzelleriyle tanışmış olsam da, tv'de izlediklerimin garip bir biçimde ayrı yeri oluyor.

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2010, 16:25:28 »
Çok net hatırlıyorum. Hatta Star veriyordu ben de izlemiştim. Bu arada Marron değil Maron Kusakabe kendisi. Tek "r" ile diye biliyorum ben ^^.

İşin en güzel yanı, Sinbad'ın o adı alışıydı :D. Maron ve Chiaki'nin atışmaları ve Chiaki'nin durmadan Maron'a sataşmasını izlemek oldukça keyifliydi.

Hoş bir animeydi. Ayrıca Türkiye'de yayınlanan sayılı animelerden olması onu hoş kılan büyük etmenlerdendir benim için.

Size kesinlikle katılıyorum. Marron ve Chiaki arasında dönen entrika dolu atışmalar ikinci sezonunda acıklı bir hal alıyordu. Komik, duygusal ve bir o kadar da heyecan verici bir serüvendi. Kimisine garip gelecek, bazı bölümlerinde ağladığımı hatırlıyorum; ama esprili tarafı daha ön planda olan bir animedir. İlk başta Ay Savaşçı'sına benzetilen bu animenin konusu aslında çok daha farklıdır. Marron'un ismine gelince her ne kadar Maron diye okunsa da orjinal ismi Marron'dur.

-John Lennon.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2010, 17:10:15 »
Oooovv  :wow İzlediğim ilk animelerden biridir kendileri :)

İzlediğim zamanlar da kaç yaşımda olduğumu bile hatırlamıyorum ama animeye dair anılarım çok nettir. Hazal ablanın da söylediği gibi Star da yayınlanıyordu. Biz de ablamla her sabah erkenden kalkar ve kurulurduk televizyonun başına.

Aslında duygusal bile diyebileceğim bir yapım olmasına rağmen son derce komik sahneleri mevcuttur :D Hele Maron'un kızgın halleri kadar güldüğüm bir şey yoktu :D Veya meraktan çatlatmaları, Chiaki'nin yüzünde ki maske mesela :P

Bir "Şah Mat" repliği hatırlamaktayım ^^

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2010, 17:36:47 »
Oooovv  :wow İzlediğim ilk animelerden biridir kendileri :)

İzlediğim zamanlar da kaç yaşımda olduğumu bile hatırlamıyorum ama animeye dair anılarım çok nettir. Hazal ablanın da söylediği gibi Star da yayınlanıyordu. Biz de ablamla her sabah erkenden kalkar ve kurulurduk televizyonun başına.

Aslında duygusal bile diyebileceğim bir yapım olmasına rağmen son derce komik sahneleri mevcuttur :D Hele Maron'un kızgın halleri kadar güldüğüm bir şey yoktu :D Veya meraktan çatlatmaları, Chiaki'nin yüzünde ki maske mesela :P

Bir "Şah Mat" repliği hatırlamaktayım ^^

Haha, kesinlikle. Oyunun ikonlarından biridir. Marron'un kızgın hallerine kim gülmez ki :D Chiaki'nin bir tane kızgın resmini buldum merak edenlere :D

-John Lennon.