Kayıt Ol

Hellsing ~

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Hellsing ~
« Yanıtla #30 : 19 Kasım 2008, 15:32:52 »
Evet fragman. Youtube a fazla alışmışım afadersin  :-\
fragmanın sonunda 21 kasım yazdığı için öyle olduğunu düşündüm bende açıkçası, sublanması 1günü alır eğer gerçekden 3gün içinde çıkarsa 4. gün torrent sitelerine bile düşer. Tabi DVD ye 24dolar ödeyip 42dk izleyince farklı bir keyif verebilir. Youtube dışı linkine raslamadım, zaten trailerda pazartesi günü peydah oldu.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 29 Kasım 2008, 23:15:15 »
tv serisinden cok ova Ları güzeL heLLsing in.. çizimLer tabiki tv serisinde daha özenLi ama konu çok dar, sacmasapan yerLer de var..

ovaLar muhteşem ama, aLucard tam bi pisLik, piskopat kana susamış caninin teki.. seras da habire çıLdırıyo =P
ayrıca 13 böLüm kesmiyo heLLsing için, o yüzden ova Ları izLemenizi şiddetLe tavsiye ederim..

ayrıca ova Ların tamamı youtube da var, youtube giremeyenLer için;
www.ninjacLoak.com u öneririm, gayet hızLı..

link kaldırılmıştır...
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #32 : 30 Kasım 2008, 09:14:38 »
MTv türkiyede telif haklarına sahip olduğu için download linklerini dolaylı yoldan bile olsa veren siteleri dava yolu ile uyarısız elemine etme yolunda, söylemedi demeyin  ;)
not xvid den nefret ediyorum. Yaşasın x264!  :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 30 Kasım 2008, 16:35:56 »
Tamam link olayı halledildi. Bu arada beşinci bölümde çıkmış yahu. Hayırlı olsun hepimize.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #34 : 03 Ocak 2009, 11:22:10 »
Alt yazıları başdan savma ve geneli eksik bir versionunu izlemiştim aralık ayının başlarında, dün sonunda adam gibi bir alt yazı (her türlü askeri terim açıklaması göndermeler takma isimlerin izahı vs vs içeren) ile sunulmuş bir mkv sini bulmayı başardım, Funanimation firmasının sert telif hakkı yaptırımları sayesinde net çapında bir çok funsubın ( aero subs dışında ama onlarında kendi sorunları var şu anda ^^ ) dokunmaya korktuğu ve ilginçtir "telif hakkı olduğu için" pek yayılmamış bir seri olduğundan kaliteli alt yazılara raslamak çok zor hellsing ovaları için. MtvTürkiye türkiye distrosu olsa da onlar bile haftada 2 bölümden fazla gösterme hakkına sahip değil  :D [demem o ki funanimation ürünlerini satın almayın adamlar anime kültürünün içini oyup kendi gereksiz dublajları ve artbookları ile doldurup tek bir emek harcamadan telif haklarından para kazanıyor] Gerçek emektarları tek bir telif ödemesi ile başlarından savılıyor, Gonzo ve Sony gibi kendi ürünlerini yaymayı başarabilecek alt yapıdaki studyoların sanatçıları için değil bu söylediklerim.

Gelelim 5. bölüme  ;D Alucard görmeyi bekleyenler avucunu yalasın, güzel bir bölümdü ona lafım yok ama olan bitenler çok azdı ve "gerçekden" bir OVA nın kısa yayın süresinde çok içeriğe sahip olması gerekliliğini tamamen görmezlikden gelmişler. Zeplinli ölü faşist askerlerin Londra'ya çıkartma yapması ,İntegra'nın başının nasıl derde girdiğini ve onu beklenmedik birilerinin kurtarışı ile özetlenebilir. 6. ne zaman çıkacak hiç bir fikrim yok ama güzel olacak 4. ve 5. ye kıyasla bundan eminim, iyi bir hazırlama yaptılar.

Çevrimdışı Genya Arikado

• *
  • 25
  • Rom: 0
  • Everything is out of control...
    • Profili Görüntüle
    • Demon Castle: Blog
« Yanıtla #35 : 05 Ocak 2009, 18:31:22 »
Piyasa olmuş bir anime. Severdim eskiden kendisini.
"Be sure your sin will find you out..."

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 21 Şubat 2009, 08:57:24 »
Sonunda şu merakla beklediğim fakat çıktıktan sonra bir türlü izleyemediğim beşinci bölümü nihayet dün gece itibariyle izlemiş bulunuyorum. Öncelikle Nihbrin'in beni bayağı korkuttuğunu söylemeliyim çünkü bölümden fazla bir şey beklememi ve de diğer bölümlere nazaran zayıf kalacağını söylemişti bu bölüm için. Fakat bayağı sağlam bir bölüm izlediğimi itiraf etmeliyim. (Nihbrin özellikle mi ters köşe yaptı bilemiyorum tabii. :P)

Alucard'ın bu bölümde fazla gözükmeyeceği spoilerını daha önceden almıştım zaten nihayetinde de öyle oldu. Sadece başta garip bir şekilde -ki bölümle alakası yoktu- görüldü. Onun haricinde de son da tam kapatacağım sırada -künye bilgileri- verilmeye başlanmıştı ama sabrettim sonu için, iyi ki de etmişim- karizmatik bir şekilde görülüyor bir kaç saniye olsa da...

Alucard'ın bu bölümde gözükmeyeceği gerçeği beni bayağı soğutmuştu başta. Ne yalan söyliyeyim, senaryo büyük oranda yanılttı beni bu konuda. Vahşet içerikli, kanlı, katliam dolu sahneler ağırlıktaydı. Korkak sandığım ve tiksindiğim Bay Penwood ve ayrıca askerleri de benim için başka hayret verici bir durum yaşattılar. Orada başkanın yani Bay Penwood'un askerlerine gitmesini söylediği ve askerlerinin ona gülerek karşılık verdiği anki backroundda çalınan müzik beni ayrı bir cezb etti belirtmeden edemeyeceğim.

Walter'ın meşhur silahı ile ilk defa teklediğini bu bölüm ile görmüş oldum. Sonunu göstermediler açıkçası merak ediyorum ne olacak. (Uzun süre merak içinde kalacağım galiba...)

Ve tabi son sahneler. Sir Integra'nın tek başına kalması, zombilere kabadayılık taslaması ve tam canavarların girişeceği anda yardıma gelen ekip: Vatikan'ın 8. Bölümü  Iscariot!. Alexander Anderson yine o muzip tavırlarıyla günü kurtarır. Bize de son sahnede iyi bir katliam sahnesi daha izlemek kalır.

Diğer bölümlere göre daha kısa geldi bana. Tadı damağımda kaldı gibi bir şey. Yine de çok kötü bir bölüm beklediğimden midir bilemem fakat iyi olduğunu, sağlam olduğunu ve bana doyurucu geldiğini saklamayacağım. :D Yeni bölüm için yazılan ve çizilen hiçbir şey yok gibi gözüküyor. Bekleyeceğiz ve bir daha ki bölüme kadar nostalji yapacağız.

Çevrimdışı Auron

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 21 Şubat 2009, 13:30:21 »
Kesinlikle Ultimate daha iyi.Bununda baya ilgimi çeken noktaları oldu ama o kadar.Yinede değer verdiğim animeler arasında. ;)

Çevrimdışı Lola Black

• *
  • 39
  • Rom: 3
  • Walter Bishop...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 25 Temmuz 2009, 13:14:50 »
Kesinlikle harika bir anime ama OVA'ları diziden çok daha mükemmel. Grafik olsun, müzikler olsun, kurgu ve hikaye olsun... Her açıdan OVA'lar mükemmele yakın olmuş...
İnsan her şeyi elinde tutamaz hiç bir zaman
Ne gücünü, ne güçsüzlüğünü, ne de yüreğini
Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi
Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi
Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an
Mutlu aşk yoktur...

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 18 Ağustos 2009, 19:19:07 »
Hellsing Hellsing Hellsing......Favorim...Ovaları ve mangasına da göz gezdirmenizi tavsiye ederim..
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 04 Eylül 2009, 17:40:44 »
Bu arada OVA'nın altıncısı çıkmış yahu. Daha yeni haberim oluyor. Kısa sürede izlemeye çalışacağım.

Hayırlı olsun hepimize..

Çevrimdışı [NecRomanceR*]

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 04 Eylül 2009, 22:37:58 »
6. OVA mükemmel olmuş, hem çizimler daha iyi hem de karakterlerin koptuğu an artık D: Alucardı sadece iki sahnede kısacık görüyoruz ama Seras mütiş bişey olmuş çıkmış :D

--Spoiler--
Spoiler: Göster
Seras'ın zeplini indirdiği sahnedeki duruşa bakışa bittim :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 05 Eylül 2009, 12:47:25 »
Alucardı sadece iki sahnede kısacık görüyoruz.
Ne! Alucard yine mi yok? Ne anladık şimdi.. :hemk

Çevrimdışı [NecRomanceR*]

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 05 Eylül 2009, 14:58:18 »
Ne! Alucard yine mi yok? Ne anladık şimdi.. :hemk

gemide alucard hala :/ zaten ovalarda alucard cok da ön planda değil, keşke daha çok görsek..
neyse duyduğuma göre artık ovaların çıkışları arasında daha az bi zaman olucakmış, iyi o açıdan .

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 05 Eylül 2009, 15:25:07 »
Ovalrada alucadımız hep ikinci planda zaten :/
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)