Kayıt Ol

Hellsing ~

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Hellsing ~
« : 01 Temmuz 2008, 14:37:44 »

Avrupa'da vampirlere karşı verilen savaşta en önde savaşan kurum olan Hellsing Institute ve onun gizli silahı Alucard, son görevde bir köyü neredeyse tamamen zombi haline getiren ve onların kanıyla beslenen bir vampire karşı savaşmaya giderler. Aynı köye bir süre önce gönderilen polis güçleri saldırıya uğramış ve içlerinden sadece acemi polis memuru Seras Victoria sağ kalmıştır. Tam vampirin eline düşmüşken içeri Alucard girer ancak dövüş sırasında Seras yaralanır. Ona ölmek üzere olduğunu söyleyen Alucard, Seras'a iki seçenek sunar: Ya orada ölecektir, yada Alucard'ın kanını içerek yeniden doğacaktır. Seras ikincisini seçer.

Araştırmaları esnasında yeni bir tür vampir ile karşılaşırlar. Bu tür doğuştan yada bir vampir ısırığı ile değil yapay yollarla oluşmaktadır.

Karakterler

Alucard

İnsanlar(Daha doğrusu İntegra) için çalışan gerçek bir vampirdir.İntegra Alucardın efendisidir Gururunu bir kenara bırakıp kendini İntegranın hizmetine sunmuştur. İntegrayı çok gururlu bulup ölümsüzlük yerine ölümlü olmayı tercih etmiş ve kanına başka bir kan karışmamasını gururunu taşıdığı için efendisi olarak seçmiştir. Gerçek gücünü anlayabilmek için kendisi gibi (sonradan yapılmamış) gerçek ölmeyeni bulup onu öldürmek istemektedir. Hellsing organizasyonunun en güçlü adamıdır.

Victoria

Eskiden bir polis olan bu kız, kendi isteği ile Alucard tarafından ısırılmış ve bir vampire dönüştürülmüştür. Olaylar doğrultusunda Hellsing organizasyonuna katılmış ve Alucarddan sonra organizasyondaki ikinci vampirdir. Alucard onun ustasıdır ve ona çok değer verir. Vampirliğe alışması çok zor olmuştur. Hassas ve duygusal bir kızdır.

İntegra

Çok disiplinli gibi görünse bile aslında hassas biridir. Genellikle soğukkanlı olup, organizasyonuna laf edeni yaşatmaz. Geçmişte kendi kendine asla vazgeçmeyeceğine dair söz vermiştir ve o günden sonra vazgeçmemiştir.Alucarda göre ilk karşılaştıkları andaki çocuk gibi sever ve korur

Walter C. Dornezz/ Angel of Death

Hellsing organizasyonun daimi üyesi ve Hellsing ailesinin özel uşağıdır.Herzaman sakin ve itaatkar tavırlar sergiler.Buna karşın gençliğinde Alucard gibi o da bir suikastçiydi.Yegane silahı parmaklarına bağlı olan keskin ve ince kablolardır.Aucard ona Ölüm Meleği diye hitap eder.Neden böyle olduğunu Walter Dead Zone adlı bölümde bize ayrıntılı şekilde gösterdi.Gerçekten sevilen bir karakter.

Bölüm Adları
    1-Ölümsüz
    2-Klüp M
    3-Kılıç Dansçıları
    4-İnsanlardanda Suçsuz
    5-Kardeşlik
    6-Ölüm Görevi
    7-Duello
    8-Ölümcül Ev
    9-Kırmızı Gül Vertigo
    10-Canavarların Ustası
    11-Gücün Ötesi
    12-Tamamen Yok Etmek
    13-Cehennem Ateşi

Güzel bir anime..Daha 2 bölümünü izledim ama hoşuna gitti.Tavsiye edilir.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hellsing ~
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2008, 14:41:22 »
Bi koyamamıştım şunu, senin koyduğun iyi oldu. Severek izliyordum MTV Türkiye'de. Ama bitti ve tam izleyememiştim. Herkese tavsiye ederim. Vampire serilerinden hoşlananlar varsa kaçırmasınlar. OVA'ları da vardır ama izlemedim bilmiyorum daha.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2008, 14:43:04 »
süper bence ya hele türkçesini bulmam bayağı bir güzel oldu :D

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2008, 14:53:02 »
AA mtv türkiyede demek.Benim uydu da bozuk ki :-\NEsye en yakın zamanda :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2008, 14:54:06 »
AA mtv türkiyede demek.Benim uydu da bozuk ki :-\NEsye en yakın zamanda :)
Bitti zaten, şu anda yok.

Düzeltme: Tekrar başlamış, uydu umarım bir an önce olur.. :D

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Rom: 0
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2008, 16:51:14 »
İzlemediğim için şaşmış bir ifadeyle karşılaştığım yapım. Evet hala üzerimde izlemem konusunda baskı hissediyorum (Yıldırım evet o sensin :P). Tamam izleyeceğim!

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2008, 13:27:16 »
Alucard'a hasta oldum resmen ya =) Sadece MTV'de Anime Forum'da izleyebildiğim için birkaç bölümüne bakabildim sadece, ama Alucard vurdu beni ya ;D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2008, 17:53:44 »
Alucard'a hasta oldum resmen ya =) Sadece MTV'de Anime Forum'da izleyebildiğim için birkaç bölümüne bakabildim sadece, ama Alucard vurdu beni ya ;D

bende tüm bölümler var istersen verebilirim sana =P

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Temmuz 2008, 20:52:09 »
Olar, hem de süper olar ;D

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2008, 21:23:37 »
Çok güzel bişey bu ki ama, bir numaraya yerleşemez ama yine de baya yüksek bi yerlerde. İzlenmeli diyebilirim ben.

Yeşim'in verdiği linkten ben indirdim Cansu, biraz pişman oldum :P. Upload eden eleman direk TV'den almış kalitesi çok düşük. Yani izlerken keyif alamıyorsun, pişman oldum birazcık ben. Sende pişman olma diye diyorum bunları :P.

Aradaki tini, mini ve bir o kadar da cici not: Kalitesini bulan olursa direk bi pm gömsün lütfen, rica ediyorum.

Ama yüksek kaliteyi bulana kadar dayanamayacağımı bildiğim için o bölümleri indirip izleyeceğim de bi gerçek.

Türkçe olduğunu için öle..Yabancı istersen bulurum efendim :P ~Papatya

Yok yok istemez uğraşma sen :P. Buldum ki ben zaten :hıh: :P. ~ Sophié

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2008, 21:24:48 »
Aman be Ecem, olmadı MTV'den takılırız. Anime Forum ne güne duruyor :P
Bakalım DVD'sini felan bulabilecek miyim.. Bulursam süper, millete dağıtırım hayrına ;D

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2008, 22:04:51 »
İstiyorum :P! Ben de abime haber uçurdum bulucak umarım hepiciğini ama o bulana kadar ben izlerim sanırım hepsini. Bi de ayrıca o "İ"ntegra ne mükemmel şeymiş öyle. Sevdim ben onu çok tatlı o, o benim bi de. Haberiniz olsun diye şaaptım onu şimdi ben.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Temmuz 2008, 21:42:07 »
Kota sorunum olmasa indireceğim ilk animelerden birisi, aldığım duyumlar gerçekten çok güzel... :P neyse paylaşım için sağol yeşim... :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2008, 11:33:01 »
Zaten bir anime sever olarak bu diziyi beğenmemek elde değil. Polis Kızı seviyorum orada tabi Alucard'dan sonra.. :D Dün yine muhteşem bir bölüm vardı. MTV Türkiye'de animeler başlamadan öncede üç kişi yorumlar yapıyor ve izleyeceğimiz bölümler hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor. Dehşet bir şey anlayacağınız.. :D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2008, 12:12:46 »
Zaten bir anime sever olarak bu diziyi beğenmemek elde değil. Polis Kızı seviyorum orada tabi Alucard'dan sonra.. :D Dün yine muhteşem bir bölüm vardı. MTV Türkiye'de animeler başlamadan öncede üç kişi yorumlar yapıyor ve izleyeceğimiz bölümler hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor. Dehşet bir şey anlayacağınız.. :D
evet evet o bilgiler gerçekten hoş, çok güzel yerlere değiniyorlar bazen... :P İzleyin izleyin... :P