Kayıt Ol

Deja Vu, Minotorun Boynuzu

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« : 01 Temmuz 2008, 16:25:14 »

Uçuruma doğru yuvarlandım. Aslında artık yuvarlanmıyor, düşüyor gibiydim. Nefes almamı engelleyen rüzgara karşı yüzümü yere doğru çevirdim. Tam üstüne doğru düştüğüm kaya, bir minotorun boynuzunu andırıyordu.

Kollarım ve ayaklarım istem dışı çırpınıyor, ağzım nefes almak üzere boşu boşuna açılıyordu. Neyse ki yere oldukça az kalmıştı. Kendimi çarpmaya hazırlamaya çalıştım. Artık metrelerce yukarıdan aşağı düşerken, kendinizi nasıl hazırlayabiliyorsanız; o kadar hazırdım.

Acaba öldüğümde nasıl görünecektim.? Minotorun boynuzu, kesinlikle karnımı paramparça ederdi. Boynumda kırılırdı herhalde… O zaman, yüzümde dağılırdı... Kahretsin, yüzümü çok seviyordum. Peki ellerim, ayaklarım ne olacak? Bu hızla yere yapıştığımda, un ufak olmasalar bari… Onları da çok seviyorum.  Ama yüzümü daha çok seviyorum…

İşte geliyorum Minotor. Un ufak et beni! Evet, sadece birkaç metre kaldı.. Veee.. Nihayet geldim.. Minotorun boynuzu, aynen düşündüğüm gibi girdi karnıma. Bilincim hala açık olabilir miydi? Ah evet, boynum daha yeni çarpıyordu. Ama önce kırılan kemiklerimin sesini duydum.. Ve fışkıran kanla beraber, nihaiyi son olan kırık boyuna kavuştum.

Bu kadar, ölmüştüm.

Mü?

Az önce boynumun kırılmamış mıydı? Peki neden hala aşağı düşüyordum? Rüzgar aynen birkaç saniye öncesi gibi yüzümü dağıtıyor, ellerim ve kollarım gene boşu boşuna çırpınıyordu. Başımı çevirdim ve aşağıya baktım. Çarpmam olası olan tek şey, bana bir minotorun boynuzunu anımsatan büyükçe bir kayaydı.

Ve ben çarptığımda yüzümün ne kadar dağılacağıyla ilgileniyordum! Boynum kaç saniyede kırılırdı? Karnım deşilirken, kesin bir iç kanama yaşardım. Acaba filmlerdeki gibi boğazımdan gargara yaparmış gibi sesler gelir miydi?

Yada o sesleri bu ıssız boşlukta benden başka duyabilen olur muydu? Tabii önce benimde duyularım çalışır olmalıydı… Ah işte, birkaç metre kalmıştı… Çarpmak üzereydim… Ve evet, minotorun boynuzu, aynen düşündüğüm gibi deşti karnımı. Peki neden hala ölmemiştim? Tabii ya, boynum henüz yerle temas etmemişti. O da oldu. Ceviz kabuğu gibi kırıldı boynum ve nihaiyi sona ulaştım.

Sanki daha önce ölmüştüm, ama bu kez gerçekten öldüm.

Mü?

Ve uçurumdan aşağı yuvarlanıyordum. Yada artık düşüyordum… Nefes almamı engelleyen rüzgar yüzümü dağıtıyor, ağzım istem dışı bir şekilde açılmış, dudaklarımsa komik bir şekilde dans ediyordu. Ama sanki daha öncede düşmüştüm…

--

Sonsuz bir kapan olan deja vu’nun içinde sürekli düşmeye, sürekli ölmeye mahkum olmuş “ben”den kısa bir öykü.

Beğeneceğinizi umuyorum..   :D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Deja Vu, Minotorun Boynuzu
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2008, 16:41:22 »
Oha beğendim ben ki bu sitede bana kendini okutturan nadir denemelerden, tebrik ederim. :D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2008, 17:25:21 »
Çok güzel ve değişik olmuş gerçekten, sevdim bunu. :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2008, 18:00:02 »
Teşekkür ederim arkadaşlar olumlu yorumlarınız için. :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2008, 12:26:08 »
Deja vu kavramını çok iyi bir betimleme ile açıklamışsın. Açıklayıcı yazın hoşuma gitti. Eline sağlık. : )
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2008, 12:56:21 »
Deja vu kavramını çok iyi bir betimleme ile açıklamışsın. Açıklayıcı yazın hoşuma gitti. Eline sağlık. : )

Anlık esintiler işte, teşekkür ederim! :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2008, 21:38:11 »
Güzel olmuş. Sürekli ölmeye mahkum olan "ben"den demişsin. O zaman güzel bir benzetme olmuş. Tebrikler..
try again fail again fail better

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2008, 17:48:01 »
ilginç yazı, güzel olumş tebrikler.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2012, 20:35:06 »
Güzel olmuş. Ellerine sağlık.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)