Kayıt Ol

Devil May Cry (Anime)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Devil May Cry (Anime)
« : 04 Temmuz 2008, 16:26:57 »
Devil May Cry (Anime)(izlemeyen de ağlar...)

Dante'nin babası (Sparda) yüce bir şeytandır ve annesi de normal bir insan olup Dante de anlaşılacağı üzere yarı şeytan-yarı insan özellikleri göstermektedir. Çoğu şeytanın aksine kendi hizmetine çalışır ve para karşılığında şeytanları avlar. Ona iş bulan kişi (Morrison) ona bir görev bulur ve görevi de çok zengin bir çocuk olan Patty'i korumaktır (miras kalıyor bücüre, ne şans :P), işte ne olursa bunun ardından olur, artık bela (ya da Dante için eğlence ve aksiyon) onun peşini bir türlü bırakmayacaktır. Ona bu savaşında arkadaşları Lady ve Trish yardım edeceklerdir.

Dante:
Dante'ye babasından mükemmel bir kılıç kabiliyeti miras kalmıştır, isterse ve kullanırsa bütün iblis alemine bile hükmedecek bir güce de sahiptir... Dante tam anlamıyla bir asi olup çilekli dondurmaya bayılır... Günün her öğünü pizza ve çilekli dondurma yiyor bu arkadaş...

Lady(Mary):
Bazı bölümlerinde Dante'den bile daha iyi silah kullandığını düşünür gibi olmuştum ama sağolsun Dante düşüncem tam ağzımdan çıkacakken lafı geri ağzıma tıktı... ;D Gerçek adı Mary'dir, adını annesi koymuş fakat kaçık bir rahip olan babası tarafından annesi katledilince adını kullanmayı bırakmıştır... o repliği hiç unutmayacağım, Lady ile babası Teme-ni-gru'nun tepesinde tesadüfi olarak (!) karşılaşıyorlar, Lady de silahını babasına doğrultuyor, babası yalvarıyor buna "Mary! Mary!" diye cevabı şu: "Mary dead a long time ago, my name is Lady!" ve babasının kafasına sıkıyordu... :P ;D (bu bilgiyi de Animeden alamayacaksınız... bacağındaki yarayı, gözlerinin rengini falan merak eden olursa ÖM lütfen ;D ;D ;D)

Trish:

Trish Dante gibi bir şeytandır, güçlerini şetanları avlaman için kullanır... Dante'nin annesine gerçekten çok benzemektedir ve her nasılsa bu benzerlik tamamen tesadüfidir ama bu benzerlik yüzünden Trish'in yeri Dante'de apayrı olmuştur, ek olarak yıldırım yaratabilir ve bu yıldırımlarını her hangi bir silaha vs. aktarabilir... (arkadaşlar bu bilgiyi yani Trish ve Dante'nin annesi hakkındaki olanları animeden alamayacaksınız ;D çünkü ayrı olarak ben veriyorum bu bilgileri... ;))

sonuç olarak hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan birisi olan Devil May Cry izlediğim en iyi animeler sınıfına da girmeye hak kazanmıştır, şiddetle tavsiye edilir hele ki bol savaşlı, full aksiyonlu ve gizem dolu animeleri seven arkadaşlara... ;)

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Devil May Cry (Anime)
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 16:44:47 »
Bayağı bir ilgimi çekti aslına bakarsan. Şu senin Shaman King ve Hellsing'le beraber bu da bir gün izlenilecek animeler listeme giriş yapmış bulunmakta.. ;D

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2008, 17:18:49 »
Devil May Cry in çizgi filmimi varmış :D:D:D hangi kanal kanal olmadı link varmı
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2008, 15:13:03 »
Devil May Cry in çizgi filmimi varmış :D:D:D hangi kanal kanal olmadı link varmı
lütfen çizgi film değil :P anime arkadaşım bu anime... daha dikkatli :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Temmuz 2008, 18:26:33 »
evet anime bu =P çizgi dizi =P neyse :D link var =P anday vermiştir sana kanımca..Bende ilerde izleyeceğim :D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Temmuz 2008, 18:56:07 »
ya bu animenin adını çok duydum, gerçekten merak ediyorum artık. İzlemeliyim ( :

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2008, 12:58:16 »
ya bu animenin adını çok duydum, gerçekten merak ediyorum artık. İzlemeliyim ( :
İzleme.O anime gerçek danteyi yansıtmıyo.Alakası yok hatta.O güzelim komboalrı da yok.Aşırı kuul bi dante.Vergil de yok.Dante dalga geçmiyo,hayatından bezmiş gibi.Yapılmış olmak için yapılmış.Belli bi olayı da konu almıyo.Ama izleyin :)

Oyungezer yorumu:İzleseneiz de olur ,izlemesenizde.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2008, 14:42:55 »
İzleme.O anime gerçek danteyi yansıtmıyo.Alakası yok hatta.O güzelim komboalrı da yok.Aşırı kuul bi dante.Vergil de yok.Dante dalga geçmiyo,hayatından bezmiş gibi.Yapılmış olmak için yapılmış.Belli bi olayı da konu almıyo.Ama izleyin :)
hakslısın da abi, yine de dante var değil mi :P ;D izleyin izleyin dante'nin hatrına az çok tanırsınız zaten.... ;D

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2008, 14:53:47 »
hakslısın da abi, yine de dante var değil mi :P ;D izleyin izleyin dante'nin hatrına az çok tanırsınız zaten.... ;D
İzlemeyin!  :hemk Dante değil o!Kötü!

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2008, 09:25:14 »
İzlemeyin!  :hemk Dante değil o!Kötü!
can yahu şurada bir iş yapıyorum, saatlerce uğraşıp yazı yazıyorum, sen gelip izlemeyin kötü o diyorsun yaa hem adamlar oyununu alıp (DMC 3 tabii Can 4ü de beğenmiyor :P) oynamayacaklarına göre şu animeyi izleyip fikir edinsinler... (sanki CAPCOMla anlaşmamız var ya :P) kötü değil arkadaşlar can sadece oyundaki danteyi göremediği için üzülüyor ama o da hepsini izlemedi... neyse hep söylediğim gibi Can'ı takmayalım ve biz anime keyfine devam edelim... :P ;D ;)

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2008, 13:50:58 »
neyse hep söylediğim gibi Can'ı takmayalım ve biz anime keyfine devam edelim... :P ;D ;)

Can'ı takmayalım?Arkadaşım sana Devil May Cry ı öğreten kimdi? Konuşturma beni.Zamanında yana yana Bloodrayne Devil May Cry dan iyi demiyomuydun?Sonra başımıza DMC ci kesildin. 
Spoiler: Göster
 :mlk

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2008, 17:47:57 »
Can'ı takmayalım?Arkadaşım sana Devil May Cry ı öğreten kimdi? Konuşturma beni.Zamanında yana yana Bloodrayne Devil May Cry dan iyi demiyomuydun?Sonra başımıza DMC ci kesildin.
abicim ayıp oluyor :P 1- Onda daha küçüktük, 2- Tek amacım seni gıcık etmekti... ;D

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #12 : 13 Temmuz 2008, 22:49:35 »
abicim ayıp oluyor :P 1- Onda daha küçüktük, 2- Tek amacım seni gıcık etmekti... ;D
Sıs la!Sonradan DMC ci seni!! :P

sonuç olarak hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan birisi olan Devil May Cry izlediğim en iyi animeler sınıfına da girmeye hak kazanmıştır, şiddetle tavsiye edilir hele ki bol savaşlı, full aksiyonlu ve gizem dolu animeleri seven arkadaşlara...

Oha! :hönk ne aabartmışın bea?izlemeyen ağlar yazısını da silelimanday lütfen,çünkü oyunu oynamayan senin kadar sevmez bu animeyi,hatta saçma bile gelir, oyungezer bile(!!!!) izlenmese de farketmez dediyse hele sana laf düşmez kanımca :hemk

Ben o oyunu senin kadar oynasaydım nolurdu ikimizded biliyoruz anday  :zuha

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Temmuz 2008, 09:51:27 »
Oha! :hönk ne aabartmışın bea?izlemeyen ağlar yazısını da silelimanday lütfen,çünkü oyunu oynamayan senin kadar sevmez bu animeyi,hatta saçma bile gelir, oyungezer bile(!!!!) izlenmese de farketmez dediyse hele sana laf düşmez kanımca :hemk
DMCyi senden daha iyi oynuyorum diye laf yapma ulen :P çok uzattın tartışmayı :P neyse oyungezerin işi anime yorumlamak değil can bunu sen de çok iyi biliyorsun zaten ben orada yırtına yırtına anlamadığınız yerlerde bana PM atın demişm burada da sana laf düşmez, o izlemeyen de ağlar sadece işin esprisi can... evet daha fazla da laf atarsan bana başlığı kilitleyip bize de eksi karmayı verecekler + bir de uyarı... :P ;D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Temmuz 2008, 09:26:54 »
Valla kim nederse desin favori animelerimden biri oldu. Oyununu oynamadığım için gerçek Dante falan bilmiyorum ama bu şekli çok hoşuma gitti.

Dün evde önce Elfen Lied ile başladım işte 2 bölüm izledim ona devam edecektim ki baktım saat daha 21:30. Şu Devil May Cry'ada bir bakayım dedim. Görüntü kalitesi çok iyi olduğundan zaten izlemek istiyordum ama konu, çizimler şu iblisleri avlaması ve o umursamaz konuşması. Patty'le mükemmel bir ikili olmuşlar. Herşeyiyle hoşuma gitti ki baya kanlı manlı. Helssin'e bile taş çıkartır vallaha.. :D İzleyin eğlenin diyorum seside sonuna kadar açın, kopun.. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "