Kayıt Ol

Little Big Planet (ps3)

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Little Big Planet (ps3)
« : 10 Ağustos 2009, 22:47:31 »
          Kucuk ve minnacikk bir dunya ancak hayallerinizle kurulan olarla yasayan ve sevimli mi sevimli ufaciklarin ulkesi Little Big Planet.Insanlarin her yasta uyurken, yururken yada herhangi bir is yaparken kurduklari dusler vardir ya, iste bu dusler bir araya gelmis , gelmisde bu minnaciklarin ulkesini olusturmus.

Bu minnaciklarimiz birer makromeden bebek.Sony Playstation 3 un Exclusive oyunlarindan birisi olan Little Big Planet esasen tamamen bir platform oyunu.Mario ve Sonic den etkilenilerek ancak tamamen kendine has ozellikler barindiran gercekten hos bir oyun diyebiliriz.Bu makromeden bebeklerimiz esasinda bolumleri olusturan krallarin ve kralicelerin ulkelerinde hayallerde dolasiyor ve bolumleri bizim elimizde olmeden gecmeye calisiyorlar.Esasinda oyunun hayallere bu kadar dayandirilmasinin sebebi oyunun icerisinde bolum yani level olusturma opsiyonunun bulunmasi ve single modunda topladiginiz esyalar ile kendi hayallerinizdeki bolumu olusturabilmenizden kaynaklaniyor.(evet yanlis duymadiniz kendi hayallerinizdeki bolumleri olusturabiliyorsunuz hatta sadece olusturup oynamakla kalmiyor orjinal sitesinden diger oyuncularin olusturduklari maplarida download edip oyniyabilirsunuz.Ama bunu sakin basitce dusunmeyin siteden alipta bitirmek icin haftalarca ugrastigim hatta bitiremedigim bolumler olusturmak dahi mumkun)

Little Big Planet esasinda tamamen bir atlama, ziplama oyunu degil diyebilirim.Cunku bolumler icerisinde zorluk derecesi gittikce artan muhtesem bulmacalar mevcut.Aslinda bazi bulmacalar gercekten de iyi kafa yorduruyor.Hele ki online modunda oyunun COOP bolumune secerseniz iki kisilik bulmacalar karsiniza cikiyor ve oyunu oynamasi daha da bi zevkli oluyor.

Makrome bebeklerimizin en onemli ozellikleri yuzlerine takindiklari o sirin mi sirin ifadeler diyebilirim.Sixaxisin arti tuslari ile karakterimizin yuzune istersek korku, istersek kizgin, yada dili bir karis disarida bir mutluluk ifadesi verebiliyoruz.Hatta her bir ifadenin ucer ayri sekli var.(bayan bir bebekle oynayip gulusune bakmanizi tavsiye ederim xD)Ayrica karakterimizi diledigimiz gibi yani bolumlerde topladigimiz esyalar icerisinden yada PSN den satin aldigimiz esyalar ile giydirebiliyoruz ve devamli olarak istedigimiz kiyafeti ayri ayri save edebiliyoruz.Istedigimiz kiyafete ise sonradan karakter customization ekranindan load ederek donebiliyoruz.

Yine ayni ekran icerisinde bolumlerden topladigimiz stickerlar ile maplari diledigimiz gibi boyayabiliyor hatta oyunun ana menusunun oldugu ekrani diledigimiz gibi doseyebiliyoruz.(benimki sahsen bir yatak ve bir sandalyeden olusuyor kaldigim yerden devam etmek icin oyuna girdigimde yatakta uyuyor buluyorum kendilerini herseferinde  :D )Hatta bu islemleri yaparken ayrica bir cok da TROPHY(puan) kazanabiliyoruz.
           LBP nin en onemli ozelliklerinden birisi de biz oyunu oynarken ayni anda PSN oyunu oynayan arkadaslarimizin bizim oynadigimiz bolumu gormeleri ve onlarin yaptiklari rekorlar ile bizim yaptiklarimizin biribirimize otomatikman bildirilmesi(hic kullanmak nasip olmadi butun arkadaslarim cocuk oyunu oldugunu iddaa ediyolar :()Bu ise COOP modunda olmasaniz bile oyuna ayri bir heyecan ve yarisma havasi katiyor.

Oyunda en buyuk zorluklardan birisi ise X tusuna bastiginizda karakterinizin atlamasi ancak basili tutarsaniz daha cok atlamasi.Sanirim ki yapimci firma bunu tam olarak ayarliyamamis.Ancak yine de belirli bir sure oynadiktan sonra eliniz alisiyor.
          Sonuc olarak LBP gercekten cok zevkli bir oyun.Hele ki kiz arkadasiniz yada esiniz bu tur oyunlara merakli ise( degilse bile merakli hale getirmek icin bu oyun bicilmis kaptan :D) iki Joypad ile ayni ekranda oynayabileceginiz cok zewkli muhtesem eglenceli ve kaliteli yapimlardan birisi diyebilirim.
          Ozellikle uzun zamandir mutlaka bekledigim ve bence alip oynadiktan sonra bekledigimize degdi diyebilecegim muhtesem bir yapit daha Sony den geldi.
          Ancak benim buldugum tam olarak eksik diyemeyecegimiz fakat olsaydi iyi olurdu diyebilecegimiz bir sey var ki o da ; karakterlerimiz sessizler, en ufak bir ses efekti ile bile seslendirilmemisler.Cok tatli olan bu makrome bebeklerimiz eger biraz sirin tonlarda en azindan ölurken seslendirilseler yada gulerken seslendirilseler daha da hos olurdu diye dusunuyorum.Ayriyetten maplari tamamlamaya calisirken arka fonda calan muzikler kendi istegimize gore degistirilebilir eger istersek kendi download muziklerimizi ekliyebiliriz yani oyun oynarken sevdigi muzigi dinlemek isteyenler icin guzel bir secenek.

D.N.:2. ve 4. paragraflar LPB fan sitesinden ceviridir.
I'm not bad. I'm just drawn that way

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: Little Big Planet (ps3)
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2009, 21:05:15 »
Allahın emriyle bu oyunu Xbox'a da istiyorum kardeşim. Bir oyun dışardan bakınca, bu kadar mı eğlenceli görünür yahu!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2009, 21:44:49 »
Ama çok kısjkanıyorum ben burada! Daha PS3'e çıkadamna ilk defa Level dergisinde görüp hayran kalmıitım. Yetmedi dergiden çıkan DVD'deki viedosuna da aşık oldum!
PS3 alamayacağıma göre, kendi kendimi yemeye devam edeceğim :(

Bu oyun PC'ye çıksın :'(!!! Çok şekersiniz!

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2009, 21:58:49 »
Bazı şeyler pc de çıkmamalıki değerini yitirmesin :D şimdi yorumları görünce canım çekti açtim ps3 ümü oynadım 3 bölüm bide tatlilar bide tatlilar ki :D

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2009, 22:05:46 »
Ama çok kısjkanıyorum ben burada! Daha PS3'e çıkadamna ilk defa Level dergisinde görüp hayran kalmıitım. Yetmedi dergiden çıkan DVD'deki viedosuna da aşık oldum!
PS3 alamayacağıma göre, kendi kendimi yemeye devam edeceğim :(

Bu oyun PC'ye çıksın :'(!!! Çok şekersiniz!

PC de bu tür şeyleri çalıştırmak için emulatörler var :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2009, 22:11:14 »
Bazı şeyler pc de çıkmamalıki değerini yitirmesin :D şimdi yorumları görünce canım çekti açtim ps3 ümü oynadım 3 bölüm bide tatlilar bide tatlilar ki :D

Hain :(! Bir de nispet yapıyor :'(

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2009, 11:26:08 »
Pc'ye çıkmamalı bu tür oyunlar. Asla ve asla çıkmamalı. Ama Sony bencilllik yapmayıp diğer konsollarada dağıtmalı bu tür oyunları.

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2009, 17:11:45 »
Xbox a cıkıcak diye biliyorum bu oyun o yüzden sıkma canını canina :D . Onun dısında pc ye çıksa yada malkavian'in bahsetti gibi(nasıl yapildiğini merak ettim açıklarsa sevinirim xD ) pc ye uyumlu hale getirilse bile aynı tadı vermiyor.

Bakınız. Ps nin en değerli oyunlarından biri olan Devil May Cry 4.Hoş Capcom şirketi Pc de oyunun beklentilerin üstinde sattiğini söyledi ancak hiçte öyle olmadığının herkez farkında bazı şeyler olması gerektiği yerde değerli oluyo sadece.

Canina oynamadıysan Xbox ta tavsiye ediyorum ama oynamamış olma ihtimalin yok gibime geliyo daha doğrusu ps yada xbox gibi konsollara sahip hiçbir insanın bunu oynamamış olabileceğini düşünmüyorum ama neyse :D .

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2009, 23:43:28 »
Aldım biraz baktım, ama oyuna ısınamadım nedense. Saf Aksiyon dolu oyunları sevmiyorum nedense böyle pis bir huyum var. İlla başka öğeler de içerecek xD

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2009, 11:50:56 »
Ohoo senin işin zor :)

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2009, 23:44:04 »
Şimdi Wet diye bir oyun çıktı o biraz hoşuma gitti gibi oldu ama, sıkıldım bıraktım sonradan :D