Kayıt Ol

TV'ler için yapılan dublajlar !!!

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: TV'ler için yapılan dublajlar !!!
« Yanıtla #15 : 25 Temmuz 2008, 01:53:27 »
Tgrt' de vermişlerdi Harry Potter ve Sırlar Odası'nı,Harry'i 20 yaşını aşkın biri seslendirmişti,öyle iğrenç bir dublaj dinlemedim dinlemem de herhalde bi daha.Yapamıyolar ya,film-dizi ne olursa ana dilinde dinlemek daha iyi bence,hiç sevmiyorum dublajlı filmleri-dizileri...

Scream

« Yanıtla #16 : 25 Temmuz 2008, 14:11:38 »
Dizilerde erkek oyuncuların sesi standart zaten yaa :P
Bi eleman var hepsini o seslendiriyor herhalde :P
Örnek vermek gerekirse Gümüş'teki Mehmet,Doktorlar'daki Levent, Hepimiz Birimiz İçin'deki Nazım,Kurtlar Vadisi'ndeki Polat :P
Sakın bu dizileri izlediğim izlenimine kapılmayın :D Annem sağolsun :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 31 Temmuz 2008, 22:55:06 »
Bu konuya katılıyorum ben de o Atv Harry Potter'ı öldürdü beni izleyemedim :D Şeye de yapmışlar geçen, Titanic'e şu Genco'daki adam yine her filmde olduğu gibi. Berbat olmuştu.

Günün birinde Lotr'unkini değiştirirlerse bombalarım o binayı.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #18 : 20 Ağustos 2009, 18:06:00 »
Buz Devri filmini hiç orjinal izlediniz mi bilmiyorum..Ama bizim ülkemizde bu animasyonun bu kadar beğenilmesinin en önemli özelliği dublajı diye düşünüyorum ben..

Yani emrak ediyorum acaba Sid karakteri normal bir şekilde seslendirlirse ne kadar komik olabilir bu animasyon.. :P

Ha ama bazen TV seslendirmelerinde Yekta Kopan oluyor..İşte o seslendirmeleri seviyorum. :P

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Ağustos 2009, 13:08:49 »
Şahsen ben özellikle yabancı diziler için yapılan dublajları hiç sevmiyorum(bakınız Prison Break'in star tv versiyonu) cümleler sansürlenmiş oluo.Buda anlamı kaybettirio.Ben İng.izlemeyi tercih ediorum olmadı bazen anlamıorum İng. alt yazıyı açıorum...
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Eylül 2009, 18:52:18 »
Bana kalırsa en sağlıklısı orjinalini izlemek ama onu da benim gibi kıt bir yabancı dile sahip olanlar yapamıyor. Bu yüzden benim gibiler için alt yazıyı  tavsiye ediyorum hem o dile ait bir birikiminiz oluyor.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Eylül 2009, 14:43:27 »
Dublajlı filmleri sevmem herşeyin orjinali derim ancak Buz Devrini göz önüne alırsak çizgi filmleri dublajlı izlemek ayrı keyifli oluyo ama tvde yapılan dublajlar gerçekten kötü.  (:

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Ekim 2009, 21:14:38 »
Bence de çok rahatsız edici bir olay..Başka bir ses duymak çok büyük bir hayal kırıklığı..
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Kasım 2009, 19:19:51 »
KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE EWET ya hiç sevmiyorum şu dublajları bn alt yazılarımla mutluyum
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Ocak 2010, 13:59:10 »
ıyhhh.az önce dublajlı Merlin'i seyrettim ve berbat.hele o ejderha sesi iğrençti

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Ocak 2010, 14:12:50 »
Tnt'de Supernatural'a E2 de de Gossip Girl ve Merlin. Ben bunları gördüm ve 2 dakika tahamül edemedim izlemeye. Hatta Supernatural'ı izlerken sesini kapattıp sessiz izlemeye devam ettim  :-\
Bu kadar mı kötü olur. Belki ben orjinaline alıştım diye bunu beğenmiyor olabilirim ama hiç uymamış sesleri.
Dublajlı film yada dizi izleyemiyorum ben. En güzeli orjinali.

.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Ocak 2010, 14:47:13 »
 Merlin'i Türkçe yayımlayacaklarmış; dublajları bir dinledim aman dinlemez olaydım korkunçlar.

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 09 Ocak 2010, 15:02:36 »
Alıntı
Merlin'i Türkçe yayımlayacaklarmış; dublajları bir dinledim aman dinlemez olaydım korkunçlar.

Birde Cnbce dergisinde Merlin'e yaptıkları dublajla övünüyorlardı bu sayısında. Bence de korkunçlar.

.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Ocak 2010, 15:10:38 »
Birde Cnbce dergisinde Merlin'e yaptıkları dublajla övünüyorlardı bu sayısında. Bence de korkunçlar.
Kesinlikle televizyonda da ''Aman şöyle güzel yaptık aman böyle güzel yaptık'' diyorlar. Doğrusu Cnbc-e den bu kadarını beklemezdim. 

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Ocak 2010, 20:37:14 »
Hiç sevmiyorum şu düblajları bi kere oyuncunun gerçek sesi insanı filme bağlıyor. Hadi doğrudüzgün seslendirseler bişey demicem ama...
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”