Kayıt Ol

Eragon

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eragon
« Yanıtla #15 : 17 Temmuz 2008, 13:58:06 »
İki gecede bitirdiğim harika bir kitap =) Tesadüf eseri gördüm Mersinde, ve direk abandım kitaba yani :D Sürükleyici ve tam anlamıyla harika. Ejderhalarla yada şu kedi adamla felan zihinsel bağlantı kurulması, zihinbend'i çağrıştıran zihin duvarları felan özellikle hoşuma gidiyor, severim psişik şeyleri. Miras Üçlemesine de dadandım ya, başka birşey istemem ben artık. Üç gece sonra da (eldest eragondan daha kalın) Eldest'i bitirir yorumlarımı yazarım, hazır elimin altında duruyor :D

~ Ayriyeten okudukça bitmemesinden şikayetçi değilim, keşke hiç bitmese fantastik kitaplar yani :D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Temmuz 2008, 02:25:21 »
Ben de sonunda bitirdim şu kitabı. Söylenecek bi şey yok bu kadar genç bi yazardan böyle bir eser.. Her şeyiyle mükemmel buldum kitabı. Betimlemeleri beni sıkmadı ayrıca, kurgusu da iyiydi. Angela'nın en olmadık yerlerden çıkması falan şaşırttı beni fazlasıyla. =P Eldest'e başlamayı dört gözle bekliyorum, şimdiden favorilerim arasına girdi.

Christopher sen bizim her şeyimizsin! =P

eragon

« Yanıtla #17 : 29 Temmuz 2008, 17:01:41 »
uzun olmasında rağmen gerçekten süperlerdi...ayrıca bu kitapların şu özelliği hoşuma gitti...genelde böyle fantastik kitaplara başlarken çok sıkılrken bu kitapta hiç sıkılmadım...çünkü her satırı her kelimesi macera kokuyordu. yazarıda bu arada tebrik ederim...

Çevrimdışı GeD

• *
  • 40
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Ağustos 2008, 12:56:04 »
Kitap pek beklediğim gibi olmadı açıkçası. Bu kadar betimlemeyi bir araya nasıl getirmiş hayret. Gerçektende şu betimlemeler çıksa kitap falan kalmayacak herhalde. Sonlarda sarmaya başlıyor ki sabırlı olmanız gerekir son ulaşmak için.

Çevrimdışı zuzu

• **
  • 110
  • Rom: 1
  • in the twilight..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Ağustos 2008, 21:40:24 »
İlk kitabı yazarın ve oldukça genç bir yazardı bu kitabı yazmaya başladığında. Yani Eragon'da acemiliğini belli ediyor bence ki pek çok kişi bu kitabı sevmiyor yada okumak istemiyor. Yazarın, Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi serilerden derledikleriyle oluşturulmuş bir kitap olduğunu düşünüyorlar..
Evet, benzeyen yerler var ama yine de tebrik etmek lazım, herşeye rağmen güzel bir roman olmuş. =) Eldest de o acemiliği atlattığını düşünmüştüm ben.. Yani Eragon'a göre daha iyiydi.
stranger things could never change my mind, i've got to take it on the other side..

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Ağustos 2008, 20:30:24 »
3. kitap ta daha ii olacağından eminim ama yinede o kadar genç yaşta kitap yazmak herkesin harcı değildir bence  8)
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Ekim 2009, 21:40:37 »
sana ayla dikmenin 13 yaşında yazdığı taşların seçimini öneririm hiçbir çalıntılık benzerlik yok kitapta.kapağı biraz vasat(hatta iğrenç)ama mükemmel bir kurgu var.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Ekim 2009, 22:01:07 »
Yazarın adı Ayla Dikmen(kendisi bir şarkıcı-ydı) değil, Hilal Dikmen.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Ekim 2009, 12:15:06 »
özür dilerim karıştırmışım.ama gerçekten nefis bir kurgusu vardı

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Ekim 2009, 18:38:53 »
Konusu ilgimi çekti değişik..
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Ocak 2010, 19:38:34 »
Eragon baştan aşağı sürprizlerle dolu mükemmel bir kitap.

Eragonu ben bir gecede bitirdim.Akıcı üslubuyla insanı kendine çekiyor.Bir başladınınz mı bir daha asla bırakamıyorsunuz.

Bir çok kitaptan alamadığım zevki ben Eragondan aldım.Okurken hah tam bana göre dediğim bir kitap.İşin içinde ejderhalarda olunca olay daha bir çekiçi olmuş.

Bence harikaydı.Yazarı en içten dileklerimle kutlarım...

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #26 : 04 Haziran 2010, 23:55:22 »
kendisi öyle bir kitaptır ki rüyam da tavuktan azca büyük mavi bir yavru ejderha görmeme neden olmuştur.Bir sonraki rüyamda yavrucak büyümüştür ve beni sırtına almıştır.Art arda iki rüya olunca evin bahçesini mavi bir taş ya da yavru bir ejderha bulmak için didik didik aramama da sahip olmuştur. :D :D
**
Şahsen yüzüklern efendisi en az ayda 2 defa tüm seriyi izlerim ve heşeyiyle takip ederim.Ama hiç rüyama falan girmedi ve etrafa JRR logosu,Lotr.Frodo,vs.. şeyler yazmam dışında büyük bir etki yaratmamıştır.Ama bu 1. ve 2. kitabı okuduktan ve filmii 1 kerecik izledikten sonra bende bu ilginç etkileri yaratmıştır. :o : o............

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 29 Aralık 2011, 19:09:09 »
İlk kitap olan Eragon çerezlik bir kitaptı. İnsanı düşündürmekten uzak, klişe konu ve derinliği olmayan karakterlerine rağmen akıcı diliyle okuru sıkmadan hikâyeyi devam ettiriyordu. Eragon’u bitirince seriyi tamamlamak adına Eldest’e bir el attım. Şu anda yüz yirminci sayfadayım ve hem diyaloglar hem hikâyenin akışı okadar kötü ki kitabı bıraktım. Devam edeceğimi de zannetmiyorum. Özellikle diyaloglar çok “oldu bitti”ye getirilmiş. Bir karakter bir konudaki düşüncesini hararetle neredeyse iki paragraf boyunca dile getirirken iki satır sonra düşüncesinden vazgeçmiş bir şekilde karşısındakinden özür dilediğini görebilirsiniz. Özellikle bu olay gerçekçilikten uzaklaştırmış kitabı. Belki de Zaman Çarkı’ndan sonra bu kitaba geçmem beni böyle etkiledi, ama kitap kaliteden son derece uzak.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."